Jump to content

Audi B7 2.0TFSI P0171, P0441


howkinss

Recommended Posts

Привет, колеги

 

Доста често ми се случва да ми светва чека на двигателя и във всички от случаите ми изписва грешка "P0171 - Powertrain System too lean (Bank 1)", а от скоро се появява и "P0441 - Powertrain Evaporative Emission Control System Incorect Purge Flow"

Като първата ми грешка си е даже в червено.
Забелязах, че ми скочи разхода на гориво драстично, като в града ми гори при нормално каране и трафик около 13л/100км засечен от среден разход, принципно я чакам да си загрее, а извънградско ми гори 8,3л/100км.
Също така имам чувството, че е тромава като за двигател 200hp.

Интересува ме тези грешки да ги взимам ли под внимание възможно най-скоро и какво мога да направя по въпроса, от какво би могло да бъде?  Аз лично проверих за грешка "P0171" и се оказа доста обща.

Другото което забелязах, е че отзад и двата ми аспуха са си черни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Клапана е с номер 06Е 906 517А или N80 -напиши го в Google и ще го видиш. Вентилира резервоара , като спре да работи коректно дава тази грешка p0441. На моята кола се оправи и грешката изчезна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам за P0171 като тръгна да правя диагностика за волтаж ми излизат данни на програмата само за О2 bank1 sensor2 като цяло са доста променливи, но като гледам са около 0,4 но за О2 bank1 sensor1 няма никакви данни. На catalyst Temperature (Bank1, Sensor1) ми е около 480 градуса по целзии.

 

Как е възможно да ми излиза температура за bank1 sensor1 а да не ми излиза волтаж или гледам две различни неща ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...