Jump to content

Ауди 80 Б3 ниски обороти при натисната спирачка


silverhawk485

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следния проблем. Значи колата е Ауди 80 Б3 1.8 карбуратор, при празен ход колата си държи нормални обороти, но когато натисна спирачката и оборотите рязко падат на 300 400 и иска да гасне,когато пусна педала на спирачката пак се нормализират, по често го прави когато е студена и по рядко когато е загряла. От какво може да е това.... Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има ли серво на спирачките?

Да не смуче въздух от него или маркуч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм сигурен колега за сервото мисля, че има...

 аз пък постоянно мислех, че може да е от някой вакуумен маркуч

Редактирано от silverhawk485
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е от къде взима вакум сервото? От помпа или директно от всмукателният колектор. Ако е директно е спукана мембраната. Ако е с вакумпомпа не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за отговора, ще проверя тези дни и ще напиша резултата, мисля, че няма помпа , а директно от всмукателния колектор, ще се провери мембраната   :)

Редактирано от silverhawk485
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години имах подобен проблеми по спомен не ми държаха спирачките,беше ми заминала спирачната помпа.Колкото и странно да е смених помпата,защото колата трудна спираше и нещата се оправиха.


Ето и темата ми от тогава:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=80949&hl=

Редактирано от kolu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и моите задни накладки са за смяна , но напоследък и моя педал на спирачката като чели леко се втвърди, интересното, че колата като загрее не го праяи този проблем а по често докато загрее първите 10 15 минути...миналата година е направена профилактика апаратите и са сменени накладките заедно с маркичите на предните колела, най-вероятно имам спукана вакуумна тръбичка към серво помпата...  Благодаря ти колега 

Редактирано от silverhawk485
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...