Jump to content

Рециклиране на демпферен маховик ??? 2.5 AEL


val111111

Recommended Posts

Здравеите,колеги.Педалът на съединителят изведнъж започна да отделя много горе ( два сантиметра преди края) предполагам че съединителят си заминава.Четох във форума няколко теми от колеги които са сменили демпферния с обикновен,но никъде не видях това да е правено на AEL.Казаха ми цена на нов маховик 2229лв. Попаднах на фирма в Драгичево за рециклирване на демпферни маховици. Разглобявали,подменяли пружини,втулки,възтановявали масивните елементи с машинна обработка,зглобявали, баланс и готово. Цена от 300-450лв. Моят маховик не тресе при тръгване,когато натисна педала на съединителя не се променя звука но мисля че е добре да се смени. Та въпросите са ми дали някой с AEL мотор е рециклирвал маховик или е минавал на обикновен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко са те порязали с цена :)

http://www.autopower.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA-luk-audi-a6-avant-4a-c4-2.5-tdi-quattro-415004910-g1073c117-i9578728.html

 

Имаше на скоро промоция на LuK и даже на 1300 можеше да се вземе в една друга верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия коли са здрави махвиците. Аз като сменях моя на 260 беше добре. Оставих го и до 300к нямаше проблеми.

 

Иначе се търси твърд от 100 ААТ, но тогава е друг съединителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите,колеги.Педалът на съединителят изведнъж започна да отделя много горе ( два сантиметра преди края) предполагам че съединителят си заминава.Четох във форума няколко теми от колеги които са сменили демпферния с обикновен,но никъде не видях това да е правено на AEL.Казаха ми цена на нов маховик 2229лв. Попаднах на фирма в Драгичево за рециклирване на демпферни маховици. Разглобявали,подменяли пружини,втулки,възтановявали масивните елементи с машинна обработка,зглобявали, баланс и готово. Цена от 300-450лв. Моят маховик не тресе при тръгване,когато натисна педала на съединителя не се променя звука но мисля че е добре да се смени. Та въпросите са ми дали някой с AEL мотор е рециклирвал маховик или е минавал на обикновен

Колега,до сега не съм чувал за рециклиране на демпферни маховици.

Ако има такава фирма предполагам ще станат милионери бързо.Нека!

Би ли споделил координати на фирмата.

Иначе за комплект маховик и съединители+лагер ми бяха обявили около 3600лв. преди две години.

Трябва да се гледат промоциите наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия коли са здрави махвиците. Аз като сменях моя на 260 беше добре. Оставих го и до 300к нямаше проблеми.

 

Иначе се търси твърд от 100 ААТ, но тогава е друг съединителя.

Да и аз мислех да взема маховик и съединител от ААТ. Трябва ли нещо допълнително или не

Колега,до сега не съм чувал за рециклиране на демпферни маховици.

Ако има такава фирма предполагам ще станат милионери бързо.Нека!

Би ли споделил координати на фирмата.

Иначе за комплект маховик и съединители+лагер ми бяха обявили около 3600лв. преди две години.

Трябва да се гледат промоциите наистина.

Фирмата се намира в село Драгичево ул,Рударска 37.... 0878898978      0898649911   mahovikbg.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е на 350'000 и не дава признаци да се предава, на Пежо-то ни маховика ни загина на 190'000. Проблема е, че не е масов модел и скоро ще изчезне от пазара та рециклиране, 2-ра употреба или минаване на твърд маховик ще са единствения вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е на 350'000 и не дава признаци да се предава, на Пежо-то ни маховика ни загина на 190'000. Проблема е, че не е масов модел и скоро ще изчезне от пазара та рециклиране, 2-ра употреба или минаване на твърд маховик ще са единствения вариант.

Има ли чипче?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше,че нямаш проблем на тези километри защото няма чип.

Ако сложиш веднага ще се получи придърпване при рязко натискане на газта.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Моят маховик не тресе при тръгване,когато натисна педала на съединителя не се променя звука но мисля че е добре да се смени. ...

Не виждам, защо се набутваш да си причиниш допълнително главоболие само.  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховика е за смяна ако при леко натискане на педала на съединителя в момента в който започва да отделя се чувства ритане(потупване) отсреща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес успешно сменихме съединителя като сложихме старият маховик. По думите на няколко колеги беше в много добро състояние,което ме изненада защото колата е на 480 000км от които аз съм навъртял 180 000км.Предполагам че предишният собственик го е сменял.Сега съединителя е мек,отделя напълно малко преди средата.Дано да кара още толкова защото скоро нямам намерение да я  сменям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...