Jump to content

Ударна бормашина


Recommended Posts

Миналата година взех това http://www.praktiker.bg/bg/Hammer-drills/%D0%9F%D0%95%D0%A0%D0%A4%D0%9E%D0%A0%D0%90%D0%A2%D0%9E%D0%A0-BOSCH-PBH-2500-RE/p/421265

 

доста работа свърши покрай ремонта на вилата - много съм доволен. Тогава беше на промоция - около 200 пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка маркова машина ще върши перфектна работа. В Англия често има промоции.

Бош, Макита, Деволт, Хитачи, Метабо....

Евтините машини с горен мотор са пари на вятъра.

 

Ако е за по-груба работа и малко натоварване - нещо евтино с долен мотор - примерно лидълска машина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чуждо хубаво но никога не съм пазарувал, по скоро ще се ползва за леки работи но държа да е хубава машина!

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето хубава машина: Bosch dre26: http://www.ebay.co.uk/itm/Bosch-GBH2-26DRE-2-Kilo-Rotary-Hammer-With-SDS-Plus-Holder-110v-0611253741-/380856947733?hash=item58acd7d415:g:2y0AAOxyA9dSYSo-

 

300-310лв + 10лв до БГ

 

Излизат и малко ползвани машини по 50-60 паунда.

Ако не ти е приоритет да я ползваш с една ръка търси нещо мощно - над 2J.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блек енд Декер примерно от Бриколаж, с 5г. гаранция.

Струва 59лв.

 

 

Незнам за хобиползване е лудост да се дават 250-300лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12г. си  купих китайска ударна бормашина с мощност 850вата.Ползвал съм я за всичко пробиване,бъркане,завиване и още ми служи.Това за цена от 46лв.

Има перфоратори на цена от 60-70до към 130-150лв.,като имат трите функции само върти,като дрелка;върти с удар,за пробиване в бетон и камък;и само с удар за къртене.Разликата за пробиването с дрелка и перфоратор в бетон е несравнима.

Можеш да си купиш за няколкостотин лева и инструменти от известни марки със същите възможности.Нямам нищо против тях,и на мен ми харесват.Просто си прецени кое как ще се ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко все някога се чупи, краде, губи, амортизира, обезценява и остарява. Напоследък гледам да не минавам под "санитарния" минимум и не купувам боклуци от 20-30лв, но има разни подобия на тези Бош -26, които изкарват порядъчно дълго време и вършат работа . В Лидъл перфораторите  не са зле , като  са пак подобие на Бош . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фестото може да работи много добре като голям винтоверт, но ми е интересно как ще дупчи вибриран бетон от соц. времената:).

Ударният механизъм на марковите машини няма нищо общо с ментетата.  Освен че може да се счупят (което зависи и от късмета и от културата на ползване) те никога няма да имат ефективността на истинска машина. Затова предложението ми е, ако кг не са проблем и се гони ниска цена - директно евтина машина с долен мотор.

Ако парите не са проблем, бих погледнал хилти.....още не мога да разбера защо струват толкова :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е писал, че търси хубава ударна бормашина за хоби употреба, а не перфоратор за вибриран бетон. Та за това му предложих Фесто. Не, че нещо ама за хоби къртене на вибриран бетон, винаги може да се наеме почасово професионален къртач, защото те са наистина скъпи и са с размери и тегло къде ще кълне, като му трябва да пробие една дупчица за, окачване на картина примерно, да не говорим ако му се наложи да завива винтове. За мен долно разположен мотор и хоби машина са несъвместими неща, поради това, че после трябва да си купи още една по лека бормашина за останалите му хоби занимания, които ще са многократно повече от къртенето на бетон.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...