Jump to content

Мнения за кафемашина (любителска) за ежедневна употреба (Philips Saeco Poemia)?!


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бях доста скептично настроен към кафетата на Дъбов, но след като купих и пробвах коренно си промених мнението.

Вече втори път взимам и мога да кажа, че нямат нищо общо с всички ширпотреби били те лаваци, кимбото, дори илли. Препоръчвам на всеки, който е ценител на хубавото кафе. Аз поне в България не знам от къде може да се вземе нещо подобно като качество.

Слага в джоба си е не толкова популярни у нас италиански марки, които пробвах и писах за тях скоро.

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо на Дъбов кафето, но зависи кое...на мен лично малко ми киселеят.

 

Аз лично съм се спрял на Доминикана от Фурначе (зад Парадайс мол) - кафето се пече там и вече съм изпил поне 10 кг от това - нямам забележки!

 

Вчера си купих и нови чашки - доволен съм :)

3e2d781dd7ed177fe60b549f8e669b95.heic

36b05b24d243a3ca1df51502539dcd2d.heic

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 100 грама ок...ама за 200 гр е малко ниска цената

 

 

edit - нещо спя и не внимавам... нищо и няма на цената.

Аз купувам килото по 72 лева така, че е 7.2 на 100 грама :)

(но за сметка на това е МНОго по-добро от всякакви лаваци, дау егбъртс, или и особено спетема...които пък са по-скъпи) :)

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класическата "синя" лаваца купувам напоследък за под 30лв. С 10% робуста.

Едвам изкарвам месеца с един килограм :)

На Дъбов съм пробвал 6-7 кафета. Само едно ми хареса....другите са много специфични.

Скоро ми донесоха прясно Или от Италия, хубаво е кафето....но цената му в БГ е абсурдна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен вида на кафето е важно и как се приготвя, с едно и също кафе може да се получат различни вкусове, как и на какво е смляно, температура, време на екстракция.

Иначе спор няма, прясно изпеченото кафе на няколко дни е най-доброто като суровина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кафето Bellarom от LIDL е с изненадващо добър вкус. Особено за 15лв/кг. Опитайте. Червената опаковка по-специално.

bellarom-kaffee-crema-oder-espresso-1691

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време пием само разни лаваци в разфасовки по килограм , преди това tchibo brazil mild и за моят вкус хич не е лошо.

А от време на време пия по едно такова което така мирише на ванилия  все едно съм закачил от онези жълтите борчета :hilezh:

 

51MMP3ixDoL._AC_SY400_.jpg

rps20180611_181648.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

малко позабравена тема, но да попитам - някой имал ли е досег до такава машина Sencor SES 4040BK

Жената я хареса, а и търсим нещо до към 300лв, кафе пием максимум по две на ден. Не ме интересуват автомати и подобни.

Разковничето е " жената я харесва " :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сега всички жени са полудели по тоя модел на делонги, аз също бих го взел за тази цена

 

https://edigital.bg/espreso-mashini/delonghi-ec685r-dedica-pump-kafe-mashina-chervena-p511771?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=price-comparison&utm_term=511771

 

Това е единствената машина в този ценови клас, която има регулировка на температурата, макар и грубо в 3 нива. Това е много добра екстра,  при промяна на температурата,  вкуса на кафето се мени също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...