Jump to content

Мнения за кафемашина (любителска) за ежедневна употреба (Philips Saeco Poemia)?!


Recommended Posts

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Осветли ни каква е тая марка и защо да дава 100 лева отгоре за нея?

Фирма правещи кафе машини (и нищо друго) в последните 100 години - до колкото знам аз :)

 

Иначе скоро взехме кафе машина на тъщата - Крупс около 300 лева беше - не съм я тествал, но на ревюта и картинка изглежаше добре.

Сега по празниците ще я тествам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дал съм линк към Gaggia, която е намалена сигурно с повече от 50%. При такава цена не разбирам идеята да се коментират филипсите.

ето и още 

http://www.baristo.info/products/gaggia-coffee-machines/gran-gaggia-style.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Гаджа за колко време загрява и подходяща ли е да си направиш 1-2 кафета за деня или си е за по-сериозно натоварване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам защото предимно ползваме така наречената "бразилска кафеварка" която не заема място и прави 4 кафета за 8 минути. Отделно струва 6 до 12лв.

Такава:

 

Moka.jpg

 

Та се пита дали ако ръсна пари за горните у-ва Гаджа или подобно (казвах му Джаджа едно време) които тежат по 4кг и искат специално място + грижа. Дали ще има ефекта УАУ или да не се занимавам с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е се едно да изтипосаш един казан за ракия и да питаш дали ракията, която правиш в него ще е по-добра от някое (.....) шотландско уиски.

 

Въпрос на вкус. Твърде различни са кафетата.

Аз пия с удоволствие всякакви кафета (и уискита...и ракии).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирма правещи кафе машини (и нищо друго) в последните 100 години - до колкото знам аз :)

 

Това автоматично не ги прави по-добри. Явно няма да получа по-точен отговор от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът е достатъчно точен. Ако някой има нужда от цветни тебешири, може спокойно да си купи DeLonghi, много популярна и разпространена марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда общи приказки, като както слушам Сони е най-добро и вдигане на рамене след въпроса защо. Правели телевизори от не знам си кога примерно или техника или нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това автоматично не ги прави по-добри. Явно няма да получа по-точен отговор от това.

Питаш за марката - отговарям ти. 

Не знам какъв по-точен отговор очакваш?!

 

По-добро, по-хубаво и по-качествено са все субективни фактори. Един харесва блондинки, друг брюнетки, а трети момченца.

Аз пия късо и силно кафе, като си капвам мляко. Ползвам неспресо капсули - скъпи са ама ми харесва кафето. Докато не намеря нещо по-добро, ще пия това.

Други обичат  кафе американо и пият по 2 легена на ден. Без мляко. 

 

С две думи- "по вкус и по цвет товарищи нет"

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очакван обоснован отговор. Едно е да кажеш това е по-добро и да се обосновеш, друго е това повече ми харесва на мен щото примерно си го купих.

Иначе ми стана ясно, че само щото Филипс е купил Саеко вече техните машини не стават, обективни причии няма. :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих преди няколко години две Саекота, мене не ме мисли. Но за нормалния юзер като влезе в темата ще прочете подобни мнения и ще ги послуша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има спад в качеството е ясно ,но не е само при Саеко а при всички марки

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очакван обоснован отговор. Едно е да кажеш това е по-добро и да се обосновеш, друго е това повече ми харесва на мен щото примерно си го купих.

Иначе ми стана ясно, че само щото Филипс е купил Саеко вече техните машини не стават, обективни причии няма. :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Обоснован отговор от мен лично (понеже моето мнение беше цитирал) ще получиш, като ме финансираш с 10 бона и ще ти тествам кафе машини от сутрин до вечер.

Ще ти направя сравнителен анализ и подробни ревюта за 10тина машини и ти ще си избереш коя да си купиш на база на моето сравнение и твоите предпочитания.

Щото съм пич- кафето аз ще го купя :)

 

До тогава, като задаваш тъпи въпроси от типа "Каква е тая марка" и ти отговарям "Тая марка е еди каква си", можеш само да си доволен, че съм ти спестил "усилието" да си зададеш същия тъп въпрос в гугъл и да си намериш подробната информация по темата.

 

А да търсиш подробни и обосновани ревюта за кафеварки в автофорум е меко казано неуместно.

Да не говорим, че такава тема с доста повече мнение и сравнения имаше преди време в същия този раздел и там (по мой спомен) доста се коментираше Саеко и какво не им е наред откакто Филипс са ги купили.

 

 

И понеже сме преди коледа, приеми този скромен дар от мен:

http://www.trustedreviews.com/best-coffee-machines_round-up_Page-1

 

Обърни внимание коя марка е на първо място на кафеварките в средно ниския клас и обърни внимание дали Филипс Саеко ги има в класацията.

(пак казвам - нещата са доста субективни)

 

Ето ти класация само на Саеко машини:

http://www.productreview.com.au/c/coffee-machines/m/saeco.html

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормалният юзер, шпек, просто беше информиран, че освен ширпотреба на големи концерни / само не рипай сега, и аз съм със Саеко вкъщи / има и други, по-неизвестни производители, които обаче са профилирани само в това. И според мен, а явно и според други, най-вероятно тези по-малките изпипват по-добре малките детайли. А точно тези малки детайли правят разликата, иначе може и кубинската кафеварка да ползваш ...

Гледам вече, че Редалекс ти е рисувал и с цветни тебешири  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Но за нормалния юзер като влезе в темата ще прочете подобни мнения и ще ги послуша.

И ще направи много хубаво. Ти какво против италаинските марки имаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

Значи за от вчера до днес набавих още две три мнения на хора ползващи първата машина от около 1 година и други ползващи предходния модел от 2-3 години и отзивите все бяха положителни.

Взех първото Саеко ... и ако темата е активна след определен период ще споделя впечатления.

Дано си изкара поне гаранцията де викаше някой -  :hilezh:  :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ще направи много хубаво. Ти какво против италаинските марки имаш?

Нищо нямам, нали съм със Саеко. :hilezh:

(пак казвам - нещата са доста субективни)

 

И аз това казвам.

Според мен по-важно е да си купуваш свестно кафе, зашото и най-хубава машина ако и сложиш смотано кафе няма да го направи кой знае какво. Типичен пример е Саеко за около 200 лева с кафе Лаваца (червеното не му помня името) или от Старбъкс в сравнение с професионалните дето са по заведенията. 90% от кафето което явно слагат по заведенията е скапано, иначе нямам обяснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, нито лавацата, нито старбъкс кафето, нито саекото за 200 лева са дори близо до средното ниво, така че нека спрем излишните приказки.

А по заведенията, не 90%, а повече от кафето е аматьорска работа.

Sent from your grandmother's kite

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ще се избиете с тея машини.

Кафето разбира се е най-важно...ползвам Krups някакъв модел предсессор на тоя от линка на Алекс №2 модела...доволен съм, през доста съм минал преди това, но тая е доста прилична за домашна употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...