Jump to content

Мнения за кафемашина (любителска) за ежедневна употреба (Philips Saeco Poemia)?!


Recommended Posts

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен по-важно е да си купуваш свестно кафе, зашото и най-хубава машина ако и сложиш смотано кафе

Това е точно толкова вярно, колкото твърдението "според мен е най-важно машината да е добра, защото и най-доброто кафе за $1000+ като го сложиш в смотана машина.....".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре смотана машина за 200-300 лева отколкото кафе нова бразилия за 5 лева килото. Понякога се чудя нарочно ли се правиш на тъп?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш идея за какво пишеш:).

 

Сигурен съм, че няма да различиш НоваБразилия от кафе от 60-70лв килото.

 

 

 

Всъщност каква мелничка ползваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали не се изхвърляте малко множко?

Да, сигурно ползва мелничка с ДЦ мотор с инверторен контрол, с титанови ножчета в сребърен корпус, мели кафето в аргонова среда да не се окисли и водата му я карат от оня извор от който се прави Чивас над 12 години.

Все пак това е шибано кафе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готяно кафенце намирам на няколко места в София, но никой не казва дали въпросната фирма продава тези машини за домашна употреба?

8d70dca1caurn-jpg-403-537-cc-dri-f459kt5

3 bourbons се казва и е мннного готЕно :rolleyes:


Машини и нещо подобно на капсули са

Consegna-domicilio-cialde-caffe-modena.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтино прилично кафе купувам насипно от магазин на Гурко. Имат оборот. 

Смилат го добре за Саеко машина:)

 

Преди месец-два Т-маркет бяха изкарали много добра лаваца - прясно пакетирана, около 22-23лв, арабика.

 

Следват бутикуви пекарни, които си внасят сурово кафето и го пекат на място.

 

Най-добре е, ако си харесаш кафе в заведение, да питаш от къде го купуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пия късо и силно кафе

Дългото кафе е по силно от късото. Аз ползвам делонги и якобс еспресо. Като за събуждане ми е идеално. Планирал съм да си купя по хубава машина и ще следя темата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз напоследък пия скъпо Чибо АКА Давидофф, Арома57 ми допрада най-много. Иначе насипно съм вземал много читаво от магазинче на Дондуков, до операта. П.С. С машината ми подариха кафе, пакетирано от Саеко, преди го имаше в Техномикс- супер добро е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Якобс, и Давидов са леко киселинни кафета. Щом ви харесват такива, значи сте готови за по-високото ниво - прясно изпечени арабики.

Аз ще дам линк: http://dabov.bg/просто защото в сайта има повече инфо и разнообразни предложения.

Кафе пекат и на други места, като не е лошо да се опита на място, преди покупка.

Мелничката или еспресо автомат вече са почти задължителни - просто е грехота такива кафета да се мелят предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дългото кафе е по силно от късото. Аз ползвам делонги и якобс еспресо. Като за събуждане ми е идеално. Планирал съм да си купя по хубава машина и ще следя темата.

 

 

Имах предвид, че пия силни кафета и си ги правя къси.

Дали едно и също кафе ще е по-силно ако е дълго или късо - не знам, а и не ме интересува ...както казваше един колега италианец "няма да пия капучино, за да си пускам повече от 25 мл кафе".

 

Ето една статия и филмче по темата:

http://gizmodo.com/espresso-101-the-methods-and-machines-behind-the-perfe-484457706

 

Ще трябва да мисля вариант да си взема готина машина от щатите, че като гледам разликата в цените е двойна.

По едно време мислех да си купя и собствена машинка за печене на кафе ама там вече нагазваме съвсем в дълбокото и трябват сериозни познания, които за момента нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, ето това http://orangecaffe.blogspot.bg/2011/04/blog-post.html. Естествено, ако пуснеш леблебия в литър вода, няма как да стане силно кафе. Каква макина за еспресо си харесал, масониЙ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да мисля вариант да си взема готина машина от щатите, че като гледам разликата в цените е двойна.

Тц - всичко е на 110в. В Европа има много изгодни модели на Лелит - накичени с екстри. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Каква макина за еспресо си харесал...?

Тия дето са в линка, който съм пуснал са яки.

 

 

Тц - всичко е на 110в. В Европа има много изгодни модели на Лелит - накичени с екстри. 

Кое е това всичко за 110 лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано аз съм мислил да си купя мелачка на 110v, защото има по-голям избор и са на ниски цени. Ама мелачката е около 100w (вата) и настина става с преходник:)

 

Машините не мисля, че са по-скъпи в Европа. Отделно транспорта и митницата също са грижи и разходи.

Ето примерен модел в немски сайт: http://www.espressofactory.de/epages/63713716.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63713716/Products/1029

 

Подобни машини се продават и в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Взех първото Саеко ... и ако темата е активна след определен период ще споделя впечатления.

Дано си изкара поне гаранцията де викаше някой -  :hilezh:  :verweis:

Дай първи отзиви, трябва да си изпил вече поне 2 литра кафе  :gmorning:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...