Jump to content

Катализатор на Б6 2.0i 130кс


bo4kov

Recommended Posts

Колеги, избива грешка в катализатора на А4 Б6 2.0i 130кс 2002г. Колата няма проблем с поведението си освен че свети чека. Чистих го няколко пъти но след няколко дни ( или пък седмица) пак избива грешката. Да го махам ли катализатора или има някакво решение. В "Auspo" - София - махат катализатора слагат тръба + резонаторно гърне 147лв като това е цената без изкупуването на въпросния катализатор, НО ми трябва "ламда сонда ЕМУЛАТОР" или да се премахне от компютъра......КАКВО Е ВАШЕТО МНЕНИЕ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом проблема ти е в катализатора го махай,нема какво да и стане на колата,стига цялата процедура по премахването да се направи както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен светваше чека след чистене за около 50-100 км пробег... грешката, която отчиташе:

17536 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult): System too Lean

P1128 - 001 Upper Limit Exceeded

Първо си мислех, че е от газовия инжекцион (БРЦ), после мислех че причината е в липсващия катализатор (дори резонансно гърне не са сложили) и липсата на каквито и да било следи от 2ра ламбда сонда (не зная как да проверя дали е изключена софтуерно)... после открих, че маркуча за газта към 4ти цилиндър е скъсан... оправих го и сега трупа грешката за към 200км пробег... за моята грешка четох, че проблема може да се крие на много места, включително и както казва колегата - ламбда...

Ако си сигурен, че проблема е в катализатора - махай... не съм имал кола с такова нещо досега и не съм имал проблем... само природата, но реално на газ е доста по-природосъобразна спрямо бензина...

Редактирано от dokie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм.. лошото при мен е че имам къде да отстраня Физически Ктализатора... но трябва да се излъже 2-рата ламбда сонда Т.Е. като разкарам желязото съм на 50% от цялата операция.. трябва още манипулация за да не ми свети и чека


Може да се дължи на некоректно работеща ламбда сонда.

Да де но ако беше ламбдата нали щеше да излезе като грешка а при мен е в катализатора

Редактирано от bo4kov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах грешката за катализатора може да е в следствие на некоректно работеща ламбда сонда.Важно е да можеш да тълкуваш правилно появилата се грешка,а не да премахнеш напразно катализатора и грешката да си остане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...