Jump to content

webasto в B6 AVF


Nikieva

Recommended Posts

 Интересува ме всичко за монтажа и инсталацията на печката.Къде се намира,букси кабели,скоби ,връзки.Другото ,имам две,едната 3.5 другата 5 кв,коя е по удачно да се монтира.Има ли фабрично монтирани печки при условие,че на дизелите имам ел.нагреватели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има фабрично монтирани. Това е най-скъпата и полезна екстра в дизелов автомобил. Аз съм скептично настроен да успееш да я монтираш сам. На 1.9 поне има място, при 2.5 и нагоре такова липсва. Питай официалния представител за България на Webasto за цена.

Успех .........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Няма за какво да питам за цена,имам две в мазата едната е 3,5,другата 5 киловата.Сам не,ще ми е нужна помощ от приятел,не че съм технически неграмотен,ами просто си трябва човек да,предържа,подава, и т.н,т да започнем с местоположението и захващането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега. Аз съм с фабрично слагана печка, не Webasto, a EBERSPACHER. Мощността и е 4.7 kW. При мен е разположена под казанчето с антифриз. Двигателя ми е 1.9 AVF. Успех, готина екстра е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям кеф днес в тая зима с печката и моята не е Вебасто а Ебершпрехер и върши доста работа в това време :) аспуха на печката ми е хванат за кората на двигателя с три болта... Печката не я знам къде е но я чувам в левия калник май. Колата е Б7 3.0 ТДИ. Захващай се страхотна екстра си е!

Редактирано от Rosen9449
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам не питаш за печката, а за т. нар. "supplementary heater"..? При външна температура под 5 градуса, изключваш ECON (да не свети), нагласяш температурата на макс ("HI") и след съвсем малко започва да духа топъл въздух.

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама защо го пипате тоя econ?? Няма да включи компресора под 5 градуса дори да е угасен диода... споко.

И ако вътрешната температура е по-ниска от зададената пак няма да включи компресора.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно зададената температура да е на макс.Мойта си седи на 22 градуса,и нагревателя се включва,само екон да не е включен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този нагревател ( т. нар. "supplementary heater") има ли го на бензиновите Б6-7ци, или е само за дизеловите? 

Редактирано от otsn82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този нагревател ( т. нар. "supplementary heater") има ли го на бензиновите Б6-7ци, или е само за дизеловите? 

Само за дизеловите! Ако има печка, няма електрическия нагревател!

Редактирано от Pafel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Самата печка на стойка ли е,че гледам под казанчето няма нито отвори нито нищо за захващане.

Другото питане е как ви се пускат печките,гледам в нета има окабеляване до бутоина меню на конзолата за навигацията и от там се контролира,а също има и някой с отделен модул в джоба на кората на вратата.

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен печката е закрепена за левия вътрешен калник, под казанчето за антифриз и едвам се вижда от всички маркучи. Утре сутринта ако се сетя ще щракна една снимка. Печката се пуска или като се изгаси 'econ' или се наглася таймер (през борд компютъра) кога да се включи. Имай предвид, че има копче 'menu' (над запалката) с което се настройва въпросния таймер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама защо го пипате тоя econ?? Няма да включи компресора под 5 градуса дори да е угасен диода... споко.

И ако вътрешната температура е по-ниска от зададената пак няма да включи компресора.

Точно така е,но зимата и аз понякога го пипам econ бутона,демек да свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а по принцип те я нагреватели от къде вземат информация за градусите...че моя датчик за външната температура винаги показва с 5-8 градуса повече от колкото е........имали вариянт да се е скапал нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен печката е закрепена за левия вътрешен калник, под казанчето за антифриз и едвам се вижда от всички маркучи. Утре сутринта ако се сетя ще щракна една снимка. Печката се пуска или като се изгаси 'econ' или се наглася таймер (през борд компютъра) кога да се включи. Имай предвид, че има копче 'menu' (над запалката) с което се настройва въпросния таймер.

Имам вече и такова копче,ама при натискане на меню излизат разни други настройки,но не и таймера за печка....може би трябва да я добавя през ваг ком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че за да я добавиш трябва да има к- линия към нея за да влезнеш в адаптациите или изобщо в нея. Мойта печка на Б7-цата се настройва през лоста за чистачките. В менюто се влиза чрез копчето ресет

Редактирано от Rosen9449
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да видиш къде е позиционирана печката и какво имам в меню-то на борд-а от тук. Най-вероятно трябва да ти се адаптира бордовия компютър или да се включи опцията "печка", но как става това... си нямам и идея :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето меню е същотото но има и опция да ти върти водата и през двигателя един вид да топли и двигателя.. Мога да и задам да не го топли а само купето. Най вероятно през ваг ком ще стане да я активираш но трябва връзка между печката и ваг ком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...