Jump to content

webasto в B6 AVF


Nikieva

Recommended Posts

Печката си е най-голямата благодат за зимата  :zustimm: Доста хора дори не знаят, че имат печки, понеже са софтуерно заключени от Ауди и се палят само под 5 градуса, но СЛЕД запалване на двигателя, което донякъде обезсмисля наличието на печка. Примерно, абсолютно всички Q7-мици имат печки, предполагам А8-миците с мотор над 3.0 също имат. След отключването си излиза отделно меню с таймерите за печката. Аз си сложих допълнително "Тhermo call" и сега вече си имам абсолютно функционална печка с всичките възможности, които дава това - качваш се директно в затоплена кола, няма стъргане на заледени стъкла, няма студен старт на двигателя, дистанционно палене където и да си, настройка на температура, може да си проверявам даже състоянието на акумулатора и още куп глезотии. Като освен загряването, другия плюс е, че има и опция вентилиране за през лятото  :eusa_dance:

Редактирано от marindik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте с тези мокри печки, много са гладни за електричество, особено ако грее и мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да като грее водата е мокра, но тази за която се пита в темата никой не знае каква е. Изобщо всеки  обяснява какво знае за печките и файдата от темата  е 0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами малко са хората които са имали печка на тоя модел автомобил, разглобили са я, описали с я подробно, после са я сглобили и са направили ръководство за монтаж, обслужване и експлоатация  :hilezh: . Даже.....клонят към нула тия хора :)))  

Звучи много добре ако я имаш готова инсталирана в автомобила. Ако я няма.... я си струва занимавката и средствата, я не. В крайна сметка като запалиш колата .....за тия 20 минути дето печката грее, парното също ще стопли. Сега....че няма да може да стане с дистанционното докато гледаш сутрешния блок на БТВ......ясно :)   

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мокри са естествено,нали греят и малкия кръг.В началото на темата попитах дали има смисъл да се слага,понеже аз имам ел,.нагреватели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти не стои в гараж си заслужава на 100%! Това е уникално в студените дни... Първия снежен ден ми се наложи колата ми да стои навънка, а не в гаража. Нагласих си печката на таймер 20 мин преди да излезна.. Като слезнах беше цялата разтопена от снега(леда), а хората чистеха ли чистеха :) седнах запалих и мотора ми беше около 60 градуса и направо тръгнах по задачките.. За мен това е една от най яките екстри и си заслужава щом я имаш налична :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.....ако я имаш налична наистина е хубаво, спор няма!  Може веднъж в годината да се наложи да я ползваш, ама е друго ако я има!  Аз бих се изкефил.

Но цялата операция по монтиране с оригинална печка, в оригинален вид и т.н.....си е и много пари и много време. Хубаво е, че има ентусиасти......  все пак колата не винаги е само средство за придвижване......а и страст:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

  Колеги и аз много съм се нахъсъл за печка и ги гледам в Охл от порядъка на 200-250 ама не виждам къде в Бургас ги монтират. .. някой ако има информация за цена ,място каквото и да е... Ауди А4 AVANT 2.0 дизел 140 к.с. 2005г. Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...