Jump to content

Подмяна на подгревни свещи


Tevlogiev

Recommended Posts

Здравейте колеги и За много години.. живи и здрави :) 

 

Искам съвет за подгревни свещи, какви да взема ... online магазини,цени и смяната им .. мога ли сам да ги сменя,сложна ли е процедурата. Колата е 1.9 тди 110 к.с А3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми предложиха Bosch и Denso, като ми препоръчаха вторите. Боша не ми изнасяше като цена, затова и се спрях на другите. Точен модел обаче не мога да кажа в момента. Утре ще им потърся кутийките. Старите и четирите бяха заминали. Черни, като извадени от печка. :hilezh:
ПП Изобщо не купувай от онлайн магазини. Passi е споменал вече причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета из форумите и гледам,че хвалят много Искра .. какво мислите за тях,имате ли някакво наблюдение... гледам,че всеки се оплаква вече ,че е пълно с боклуци и не можеш да бъдеш сигурен,че това което купуваш е точно за това което си мислиш :D и се чудя ,да взема едни свещи Искра .. пък да видим какво ще стане ... Гледам ,че имат някакви номерации .. как да разбера какви точно на мен ми трябват ?  Мотора е АХФ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен BERU е марката. И преди съм залагал на тях, а сега съм 3-та година на дизела. Цената им е почти като на бош, но мисля че нямат толкова ментета при тях и досега няколко пъти съм оставал доволен.

Ето ти и номера за твоя мотор:

a3.bmp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 за Беру

преди 5 години си смених свещите- беру извадих и беру сложих

преди няколко дни колата ми започна да се замисля при сутрешния старт и си купих 4 свещи беру с идеята че вече някоя е сдала багажа

свалям старите и преди да навия новите реших да ги проверя колко не работят и ... всички си работят перфектно проблема е бил на друго място

та в момента имам един комплект свещи излишни нови не монтирани

ако имаш интерес 60лв. на лично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз беру менте не съм срещал, не твърдя че няма. За сметка на това на бош съм виждал, дори холограмните им стикери ги имитират добре вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам вземате Беру и Бош на по 60 лв комплекта... Само като им видя цената и ми прилошава. Че моите смешни Denso с отстъпката бяха толкова. Внимавайте какво купувате. И да, с ментета на Беру и Бош е пълно, но не значи че задължително ще се натресете на такова. Просто се гледа и внимава при покупката.

Боша, който ми предложиха беше 35лв бройката, ако помня правилно. Беруто беше на почти същите пари с разлика от 2-3 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам вземате Беру и Бош на по 60 лв комплекта... Само като им видя цената и ми прилошава. Че моите смешни Denso с отстъпката бяха толкова. Внимавайте какво купувате. И да, с ментета на Беру и Бош е пълно, но не значи че задължително ще се натресете на такова. Просто се гледа и внимава при покупката.

Боша, който ми предложиха беше 35лв бройката, ако помня правилно. Беруто беше на почти същите пари с разлика от 2-3 лв.

това че аз им искам 60лв не означава че съм ги купил за толкова

просто ме е срам да ходя в магазина да ги върна и да си искам парите

редовната цена беше 23лв/бр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не разбирам кой знае колко от коли ...за смяната ще се справя (все пак тва ауди ми е първа кола на 5 месеца) и сам ... НО какво да гледам при покупката на свещите ... нещо по кутиите и т.н ? 
nikito_ko1 Ако можеш постни една снимка на кутии,свещи... Нека колегите да обяснят какво да гледаме при покупката им да не се натъкнем на някое метне ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ги познаеш.Влизаш в първия магазин за авточасти и си купуваш най-евтинте които имат..Сменяват се с хубав инструмент на СТУДЕН мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата... НО имам още един въпрос някъде из нета гледах свещи които са по дълги от другите .. каква е разликата .. първоначално си мислех,че едните са запалителни - при бензин,пък другите подгревни съответно при дизела .. ? Но търсех в online каталог и ми излизат и дълги и къси ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Христов е прикачил файл с свещи които са за моя мотор ... предполагам,че щом номерата са различни,тези които ти предлагаш не стават или греша ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

допуснал съм правописна грешка

GN855 са свещите

явно не гледате снимките

там също се вижда номера

Редактирано от nikito_ko1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така Благодаря на колегите помогнали ми и разяснили някой работи ... имам още един последен въпрос ... четох из нета за някакви пасти или нещо подобно при слагането на свещите,за по лесно развиване след време отново за смяната им ... 

И според вас добре ли ще е ако напръскам старите свещи с ВД 40 преди да ги сваля , случайно да не се скъсат ,че и това било проблем при свалянето им ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...