Jump to content

Километража отчита с 20+


ticho1984

Recommended Posts

Здравейте,имам ауди а3 1,6 101коня.99година.Колата е супер,наскоро ми се наложи да патувам на дълго и разбрах че всички уреди на таблото си работят но километража отчита с 20 км в повече.абе не се усещат 160 в тая кола.Може ли да е от датчика на скоростите или ако някои може да сподели нека каже.караш с 120 а то реално си с 100.И така с всички скорости.засякох я с телефона на навигазията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип много зависи и с каква джанта и гуми си. Но константа разлика от 20 км ми се вижда по-скоро проблемен датчик. Закачия на компютъра и ще си покаже болежката.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що е то "оригинални" гуми? Дори от завода има няколко размера.

Какъв е размера им?

 

И при 50 км/ч ли ти показва реални 30 по GPS?

При каква скорост си забелязал 20 км/ч разлика? Колко е отклонението при 100 км/ч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТКЛОНЕНИЕТО ГО ЗАБЕЛЯЗАХ НА МАГИСТРАЛАТА АЗ СЪС 140 А РЕЯЛНО СЪМ С 120КМ.Гумите са 15 цола,оригинален размер за тази кола.На ниска скорост не знам дали ме лъже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де,и си мислиш,че устройство,което не е свързано в колата ти дава точна информация???Аз лично съм пробвал gps-а на телефона и то на няколко,и мога да ти гарантирам,че нито скоростта,нито разстоянието разцепва.Много си зависи както от самите телефони,така и от програмата.То кола с кола няма точно скоростомер,ти очакваш някакъв написан софтуер да те засече до километър.Поздрави

П.П.Към автора:Както по-горе каза колегата,пробвай с каналите на климатроника,не че има гаранция,че е супер точен,но да си свериш "часовника".Само някой да ти помогне,точно кой канал беше,че аз ще те излъжа.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начетох се на глупости. GPS-а дава абсолютно коректна информация относно скоростта. Пробвал съм го на 3 различни автомобила (единия с грешен размер гуми) с бюджетна пръчка с андроид и флагман, използвайки Sygic. Баси, като искате напълно вярна и точна информация "до километър" и "разцепване на скоростта" (което пак е съмнително), ходете да се засичате на камерите на КАТ.
Канала доколкото помня е 17-ти, но не съм го изпробвал лично. Не знам има ли разлика между каналите преди и след фейслифт климатрониците. Аз лично тези неща ги засичам с VAG COM и GPS-а.

GPS-а може да даде минимална разлика от не повече от няколко км/ч. Таблата в нашите кошници показват 5 км/ч повече от реалната скорост, което отклонение с увеличаване на скоростта се увеличава също. Това по спомен. Разстояние не се засича точно по определени причини. Отклонението което се получава, повечето производители си изписват колко метра е. Най често съм намирал описани отклонения от "до 30м" по време на засичане на местоположение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за размислите но отговор не прочетох,НАвигацията на телефона е с -7 километра,защото отчита реалната скорост.Всички автомобилиза настроени с +7 километра от реалната скорост,от гледна точка на безопасност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bojo&Viki - какви софтуери!? [emoji44]

Ти наясно ли си каква е точността на GPS? Наясно ли си, че GNSS системи (макар и с по-акуратна прецизност) се ползват за прецизна навигация на самолети и хеликоптери, вкл. полека лека и за инструментално кацане? Дори в телефон за 100 лева, GPS-ът при поне 4 спътника дава достатъчно точна отправна точка за координати и скорост и тя не зависи от никакъв софтуер! Това е най-точното нещо, което имаш около себе си, нито един уред в колата не може да ти даде по-точни данни. Връзка с колата не е нужна ни най-малко когато се движиш в триизмерно пространство.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moonland прием, не не си прав. В деъствителност под 6 спътника не му стигат да прави коректни изчислиния във времето, защото има фактора надморска висомина и асоциране а автомобила с пътя на картата. После навигацията винаги изостава с изчисленията. Не намесвай самолети щото там не е толкова елементарен софта и хардуера... за 100лв. Реално за да показва точно трябна поне 8-9 спътника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намесвам ги, защото знам чудесно за какво говоря :)

И никой не говори за навигационни софтуери, а за голите GPS данни. Дори и по навигация ако караш с константна скорост, а не ускоряваш от 0-100 за 3,2 секунди няма никакви значение, че има милисекунди лаг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютната точност на GPS-ите в телефоните е около 1/10 секунда от обиколката на земята или около 3 метра. Това е ако стоиш на едно място и то с хубава конфигурация на спътниците. Фактът, че се движиш с висока скорост допълнително огрешава резултатите. Резултатите от gps-са на телефона могат да дадат някаква насока, че има проблем с таблото но не може по тях да се съди колко в действителност е грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Здравейте колеги ще ползвам темата да не пускам нова :)

Скори смених таблото на колата със VDO болната тема на А3 . Проблема е ,че след смяната колата показва повече.

когато карам със 60 км по километраж по gps , показва 50 . Когато по километраж е 120 по gps показва 100 км.

Замерих със друг автомобил караше пред мен и пак установихме това над 100 лъже с 20 до 100 км лъже с 10 км, върнах се при майстора които го "обучи" и каза ,че няма да да ми оправи показанията защото таблото не позволявало после каза ,че програма не го пускала и да си карам така 😐Отидох при друг"майстор" каза ,че това не се оправя да си карам така ..  Ако може някои да помогне със съвет или да знаете човек във Бургас или област Бургас да го направи като му настрой скоростния индекс ще съм благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината е в грешната кодировка. "майстора" не е успял да я промени, защото толкова и разбира. Таблото няма да му позволи да коригира кодировката, докато е на над 100 изминати километра. Просто връща километрите на 0, прави промяната и после пак ги връща на колкото са си били (например на 200 хил). Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле звучи лесно но как да му обясня като той ми каза ,че кутията ми била сменяна и това табло нямало функция за оправяне на километража 🤣 Той каза ,че програмата не го пуска🤔 Значи да му кажа да зануло таблото смисъл дневния километраж и общия които сега показва 185. 000 и тогава да се пробва да влезе но къде точно се влиза явно този" майстор" е доста бос но ми опъна една хубава сума пари . Извинявам се може да пиша като малоумен но още съм нов и не им разбирам на vag Просто съм дал 500лв заради това табло уж да ми оправят показанията на температурата то сега друг проблем

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500лв... Отрязали са ти главата от кръста. Тази сума е двойна на това, което реално се плаща за табло + смяна и обучение, в общият случай. Не мисля, че в Бургас и областта има колеги, които се занимават с тази процедура обаче. Двама души, които имат огромен опит със сменени и обучени табла зад гърба си, както и доволни от услугите им хора, са @toshkov81 от Пазарджик, и колегата по-горе, който ти е обяснил как се случват нещата.

Тъй като аз не съм запознат, той може да каже, дали е възможно таблото да се поправи, без да е на автомобила. В такъв случай, сваляш го, което е елементарно, изпращаш го и ти се връща работещо. И се приключва с ненужните и скъпи приключения. Успех!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли се дават 500лв? защо не се разпита предварително? Вариант за обучаване има и по куриер стига да имаш доверие на човека на който ги изпращаш. Колата изобщо не е нужна, двете табла изпращаш старото и новото - получаваш ги обратно и двете ще са обучени. и няма да ти излезе повече от 50лв. Проблема с кодирането също може да бъде решен без нужда колата да е на място

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.05.2021 г. at 6:10, bsdnikolov написа:

Причината е в грешната кодировка. "майстора" не е успял да я промени, защото толкова и разбира. Таблото няма да му позволи да коригира кодировката, докато е на над 100 изминати километра. Просто връща километрите на 0, прави промяната и после пак ги връща на колкото са си били (например на 200 хил). Това е.

Огромни благодарности колега :) Звъннах на майстора скарахме се както си му е реда и след като му показах какво си ми писал и ми се изсмя най нагло,му казах ,че нищо не разбира и да затваря сервиза .По късно ми звънна да му оставя колата и след 30 минути беше готова сега отчита вярно 😄

На 20.05.2021 г. at 7:57, evg_eni написа:

Така ли се дават 500лв? защо не се разпита предварително? Вариант за обучаване има и по куриер стига да имаш доверие на човека на който ги изпращаш. Колата изобщо не е нужна, двете табла изпращаш старото и новото - получаваш ги обратно и двете ще са обучени. и няма да ти излезе повече от 50лв. Проблема с кодирането също може да бъде решен без нужда колата да е на място

Първо ме обръснаха 170 лв в Ауди като ме убедиха ,че температурния датчик не работи за това не отчита вярно температура. След това ново табло 210 лв и после 100 лв за обучение и едни 40 лв за термостат.Сега отчита всичко вярно но главоболията и нервите няма как да ми ги платят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tal1banko написа:

Огромни благодарности колега :)

За нищо, пак заповядай.

 

Преди 2 часа, tal1banko написа:

после 100 лв за обучение

Май трябва да си ъпдейтна цените. Аз за обучаване на място, взимам 40 лева. Това включва не само обучаването на имобилайзера, но и прехвърляне на кодировката, километрите, сервизния интервал (километрите и времето до смяна на масло) и т.н. При обучаване по куриер (с двете табла), взимам 50 (там си е по-сложно). Та се питам, дали аз не съм актуален в ценообразуването или теб са ощавили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...