Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

На авант с 1BE окачване задната част е по същият начин,леко увиснала.Според мен е нормално.

За 1BA незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моята е седан с 1ВА окачване и квадро. Или да търся някакъв тестер за да се види да не са омекнали пружините например?

lubolalev - при теб предната част ми се вижда доста по-ниска от задната.

 

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, NITRO1 написа:

Моята е седан с 1ВА окачване и квадро. Или да търся някакъв тестер за да се види да не са омекнали пружините например?

lubolalev - при теб предната част ми се вижда доста по-ниска от задната.

 

За тестер не знам дали има,но щом си е мерил на идеално равно място това е,ако си сменял предното окачване може да изглежда по висока предницата.По моята не е барано нищо за сега. Амортисьорите,аз свалени разбирам дали ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, lubolalev said:

За тестер не знам дали има,но щом си е мерил на идеално равно място това е,ако си сменял предното окачване може да изглежда по висока предницата.По моята не е барано нищо за сега. Амортисьорите,аз свалени разбирам дали ги има.

Всичко отдолу по окачването ми е изцяло оригинално и нищо не е сменяно досега, освен едни задни биалети, сменени при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли лесен вариянт да се настроят куките на които се захващат задните облегалки ? Колата е Б7 седан ама на задните седалки облекалките падат като на комби.Махал съм и преди куките, но после много си играх докато ги нагласа, та ако някой знае някакви тънкости да сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VAG малоумщина са. В завода по темплейт ги затягат. При мен лявата по- трудно се закопчава след махане, но нямам нерви да я настройвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със стойката  на B6/B7 е описвано в много теми. @NITRO1 щом си мерил от пода и е равна колата значи е ок. Предните калници попринцип са по-отворени от задницте и опред има повече място от гумата до върха на калника. Затова отстрани погледнато задницата изглежда увиснала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ме наведе на мисълта да не е се прееб@ло окачването отзад все пак е на 200к. Отпред имам повече място отколкото на задните колела, но щом е нормално ................. да мерих с рулетка всичко е перфектно.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/2/2018 at 4:41 PM, NITRO1 said:

Има ли някакъв метод с който да проверя дали задните ми пружини и амортисьори са за смяна.

 

За амортисьори има тестове, за пружини чесно казано не съм срещал. 

При мен задницата на S-ката изглеждаше по-ниска още като я купих, имах тръгнал заден амортисьор и точно поради съмнения за пружини ги смених и тях, стойката не се промени, при мерене е абсолютно равна, задните гуми са си една идея по-прибрани, мисля че е нормално. 

 

 

Дайте идея за някви прилични чистачки че и 3-те бройки бошови на различни коли покрай мен едвам изкарват по 5/6 месеца и почват да мажат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз,на моята никога не съм зареждал повече от 65 литра,при оставащи км 30,предполагам по цялата система има поне литър,а може и повече,при мен резервата се вкл на 100 оставящи км,в литри незнам колко е,във модула на таблото може да се направи колкото искаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един резервоар който нямам идея колко литра е минах 1170км докато изпищя за зареждане като в тях има 40км софийско към 60 в Истанбул а останалото е извънградско.Средната скорост по борда е 94км в час а разход 5.4л на 100 ама нещо хич не ми се връзват сметките.:gruebel: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е много ве нали към 4-4.5  харчели тия извънградско.:blink: А като светна лампичката на борда показваше, че мога да мина още 170км Значи приемам,че харчи 5.6 и не се напрягам със сметки.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Passi написа:

С един резервоар който нямам идея колко литра е минах 1170км докато изпищя за зареждане като в тях има 40км софийско към 60 в Истанбул а останалото е извънградско.Средната скорост по борда е 94км в час а разход 5.4л на 100 ама нещо хич не ми се връзват сметките.:gruebel: 

С един резервоар и аз изминавам приблизително толкова,но ако поддържаш 130,разхода е друг 6,8-7,1 с пълен багажник,това 4,5-5,0 никога не съм го постигал:hilezh:,твоята резерва е дооста по-голяма спрямо моята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покаже ли 0km на борда, има останали точно 5 литра гориво в резервоара! Стига да не е грешно калибриран сензора.

Редактирано от Patrokal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...