Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Преди 2 часа, svoenraven написа:

Тези водни помпи на практика не са нови а са рециклаж,за това и искат да върнеш старата.

да така е колега, за момента обаче няма от къде да им я върна, а отстъпката мисля си беше добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някой знае ли датчика който мери външната температура дали трябва да го дуга вятъра или да е на завед ? Незнам къде е седял оригинално, а може и да е счупено там където е седял и сега се чуда къде да го слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В основата на радиатора е от външната страна, бих казал че го вее през решетката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да няма някакъв вид течност и мръсотия по този датчик, не би трябвало да има значение дали го духа вятъра или не. Да, в основата на радиатора е, както колегата каза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли представа на задна ос лагер главина ли е или лагера се набива? На различни места различно го дават.... B7 avant quattro

Редактирано от DimitarBT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, някой може ли да каже как се сваля щората в багажника на ауди а4 б6 комби. Едва ли е толкова сложно, но на 1во четене не разбрах как става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко имаш предвид сваляне от облегалките,двете облегалки се пускат да легнат и после издърпваш щората от дясната страна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли от къде идва зависимостта през VCDS като искаш да видиш реалните километри на една кола да не ги показва.

Имам впредвид ...

Ауди А4 (B6) 2004 - не показва - изкарва грешка

Ауди А4 (B6) 2003 - показва

Ауди А4 (B7) 2006 - показва

Ауди А4 (B7) 2007 - не показва

 

тоест по-нова година,цветен фис ала бала не показва изкарва грешка

по старата година,червен фис и прочие - показва

 

Мерси предварително за пояснението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на дизелите не изкарва грешка и може да се видят реалните километри.При бензинови агрегати винаги без успех с версия 12.12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.03.2018 г. at 9:51, vladimir7979 написа:

Aко имаш предвид сваляне от облегалките,двете облегалки се пускат да легнат и после издърпваш щората от дясната страна

Да, това имам предвид. Благодаря. Имам проблем с дясната облегалка. Развалена е бравата и не може да падне напред, явно затова не мога да сваля щората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По информация от преди година, Мишо вече не е в България. Занимава се, но в Хърватия. За всеки случай, може да му звъннеш на телефона от сайта ( http://multitronic-box.com/ ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време питах, но никой не можа да каже има ли начин как от таблото да видя температурата на маслото каква е, в момента или колата трябва да е в спряно положение. Също така ме интересува има ли начин да проверя каква ми е била средната скорост за определен интервал от време, и например, като сменя маслото има ли начин отнякъде да нулирам мото часове (време на работа на двигателя)? Най-много ме интересува температурата на маслото. Имам един бутон CHECK и това нещо ми прави разни проверки, но изписва ОК и до там. Или всичко това трябва да му се закачва VCDS, VW Corado 91 година има опция от таблото да му се провери температурата на маслото, съмнява ме 14 години по-нов автомобил да я няма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш датчик, така че няма и какво да гледаш. Борда няма функция за средна скорост. Нямаш стойности " моточасове", сервизните интервали са зависими от пробег. Всички корекции на интервали се правят през програмата, от копчета не става. Съмнявай се!

Успех.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функцията с температурата на маслото да я показва на ФИС-а е само при РС4 (В7) и доколкото коментирахме в друга тема с колегата bsdnikolov е въпрос на софт,който е заложен само там в неговия ЕЕПРОМ или нещо такова.

Ако на лостчето за чистачки нямаш управление на ФИС-а не може да сменяш или нулираш нищо.

За целта ще ти е нужно лостче за чистачки с упраление на фис дисплей и правилно кодиране след поставянето му с VCDS.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги, колата е Б6 1.8т 150к.с. на предно след малко засилване софтуерно и слагане на 18ките съединителят почна да се обажда и да буксува от 2ра нагоре при настъпване на фуул бууст, на място при потегляне не тресе, при извънградско при настъпване яко буксува и трябва да върна газта, за да залепи. Въпросът е дали нов стоков комплект ще е ок и дали ще е държи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той ще държи,но пак трябва да се внимава с "мръсната газ" по светофарите.Другото е,че на съединителя в момента може да му идва времето за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що, има начини за всичко, бодваш един температурен датчик някъде по маслените магистрали, купуваш един автърмаркет модул, ръгваш го в концерта и на борда ти изскачат маса данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.04.2018 г. at 8:00, NITRO1 написа:

 

Реално много данни се подават от компа но няма как да се четат и изкарат на фис дисплея. Аз примерно след монтаж на мултиколор дисплей имам показания за температура на масло, без да се слагат допълнителни датчици и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно.....

Това цветен ли ще рече?

Къде е датчика, имаш ли идея?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са тия афтърмаркет цветни фисове със менюта и прочие. Мисля че взема температурата от компа (както го чете и vcds).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах датчика за нивото на маслото мери и температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...