Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Номера на подсветката е-  8Е0 863 351D    

И номера на прозрачния трим,който също трябва де се смени- 8E0 858 433A                                           

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз се обърках с тези подлакътници. Оригиналният на колата нямаше подсветка (липсва диод и окабеляване). Нещо не ми хареса и си взех друг. Този има диод и букса, окабеляване. Обаче няма свободна букса. Пепелникът има подсветка. Въпросите са:

1. Има ли вариант, хем с осветление на пепелника и подлакътника?

2. Ако няма мога ли да взема захранване от пепелника?

3.Ако го елиминирам изцяло, пасва ли буксата от пепелника на подлакътника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години колеги! Днес, както си зареждам гориво и потеглям от бензиностанцията и ми светна знака за ръчната, обаче все едно е вдигната и през няколко секудни ми beep-ва warning "handbrake is applied" и така през определено време без да спира. Проверих спирачната течност, но всичко си беше наред. Дали може да е накладки, но пък не ми се вярва, още са на около 30 000км....иначе колата си върви, спира си, ръчната си държи, по нищо не се усеща проблем, само този warning ,че карам на ръчна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се обърках с тези подлакътници. Оригиналният на колата нямаше подсветка (липсва диод и окабеляване). Нещо не ми хареса и си взех друг. Този има диод и букса, окабеляване. Обаче няма свободна букса. Пепелникът има подсветка. Въпросите са:

1. Има ли вариант, хем с осветление на пепелника и подлакътника?

2. Ако няма мога ли да взема захранване от пепелника?

3.Ако го елиминирам изцяло, пасва ли буксата от пепелника на подлакътника?

Еми вържи го към осветлението на пепелника,какъв е проблема?

Този без подсветката какъв цвят е,продава ли се?

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е че не познавам модела. Уж салон S-line a единия има подсветка а другия не. Затова искам да науча, дали фабрично има и двете подсветки.

Nikeva .. и двата подлакътника са черна кожа. Със счупени закопчалки отпред ...

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам Б6, но задната чистачка не работи. Бушон ли е или цяло електромоторче. Как да разбера, ако някой може да даде някой съвет ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте
Имам Ауди А4 Б6 и ми се наложи да си сменям чистачките и се оказа, че са някакви редки (перата ми са с чопче отгоре, мисля че са оригинални така), които не можах да си намеря и се принудих да си сменя перата за момента. 
Въпросът ми е, понеже едното ми рамо е за смяна и мислех да си търся пак такова,но след този филм се чудя дали други рамена да не си взема, които да са по-универсални, но не знам дали биха паснали? Някой има ли представа от какъв модел биха паснали ?
А има ли някой, който е с такива пера и използва други чистачки освен бош и валео на по нормална цена ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е тая Б6-ца?

При А4/Б6/ са няколко модела захващанията на чистачките,има такива които само с оригинални могат да се подменят.

Има много писано по тоя въпрос във форума,но ако решиш най-добре търси рамена и чистачки/тип банан/ от А4/Б7/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Имам Ауди А4 Б6 и ми се наложи да си сменям чистачките и се оказа, че са някакви редки (перата ми са с чопче отгоре, мисля че са оригинални така), които не можах да си намеря и се принудих да си сменя перата за момента. 

Въпросът ми е, понеже едното ми рамо е за смяна и мислех да си търся пак такова,но след този филм се чудя дали други рамена да не си взема, които да са по-универсални, но не знам дали биха паснали? Някой има ли представа от какъв модел биха паснали ?

А има ли някой, който е с такива пера и използва други чистачки освен бош и валео на по нормална цена ?

 

Ако става въпрос за това

s-l225.jpg

Не е нещо което не може да се намери.

Закопчалката на чистачките е  с номер 8Е0 955 247

Отиваш с номера в Ауто+ да речем,и за 2лв   ги получаваш

Редактирано от svoenraven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предстои ми смяна на подгривните свещи на а4-ката 2.5тди 155к.с и шесте ми казаха че не работят та въпроса ми е понеже има доста противоречиви мнения на загрят мотор ли се развиват по лесно или на студен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че се развиват на студен мотор. Знам, че и на бензиновия мотор запалителните свещи се развиват на студен мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На студен двигател. Преди зимата сменях три и лесно се развиха, за моя радост. Новите се стягат с 15 N.m.

А колега има ли някакъв чалъм за по лесно развиване и ти каква марка си сложил а по принцип оригиналните каква марка са?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и за много години !

Имам едно питане, ако на някой му се е случвало !

Аудито ми е комби и понякога не мога да отворя задния багажник, става само с ключа.И съм забелязал на някой може да му е смешно но го прави когато слънцето нагрее багажника.Някой знае ли какво се случва !

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=175276&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колега има ли някакъв чалъм за по лесно развиване и ти каква марка си сложил а по принцип оригиналните каква марка са?

Чалъм не съм прилагал. Нужни са просто подходящи инструменти присъщи за един серзиз, но както ти писъх - добре, че се развиха :flehan: Свещите са BERU GN 008.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги отчупи ми се ръбчето, където се закача щората на задните кори, а другото е тръгнало да се пука и то ... някой има ли идея с кво може да се оправи, че пък целия ми салон е тъмно син и трудно се намират такива кори .... ?

 

Опитвах да го лепя, но нямаше ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е тая Б6-ца?

При А4/Б6/ са няколко модела захващанията на чистачките,има такива които само с оригинални могат да се подменят.

Има много писано по тоя въпрос във форума,но ако решиш най-добре търси рамена и чистачки/тип банан/ от А4/Б7/.

2002г.  е колата.

 

Ако става въпрос за това

s-l225.jpg

Не е нещо което не може да се намери.

Закопчалката на чистачките е  с номер 8Е0 955 247

Отиваш с номера в Ауто+ да речем,и за 2лв   ги получаваш

Ето такива са 

89260554_1_800x600_ramo-s-chistachka-za-

89260554_3_800x600_ramo-s-chistachka-za-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се дават пари за нови рамена и чистачки,сменяш направо с такива от А4/Б7/ 2004-2008 г.

Преди години на А4/Б6/ 2001 г. само оригинални чистачки съм монтирал,поради захвата,на цени тогава около 70-80 лв.

Колегите дават по-ефтини алтернативи-пробвай и тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сложих LED плафони на задният номер, но при контакт когато колата е пренощувала винаги писка по веднъж за изгоряла крушка преди запалване. След това през деня няма такива проблеми. Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са кан бус,няма от какво друго да е.

Аз имам питане,къде мога да вуда кода на интериора,и могат ли по него да ми направят боя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма даден запас в товарното съпротивление. Пада малко напрежението на акумулатора нощем и вече товарът на крушките не покрива нужните милиАмпери консумация. Тоест. Ако колата иска 150 mA консумация за да не отчита изгоряла крушка, при напрежение от 12,6 волта (като на идеален акумулатор на сутринта), според закона на Ом, нужното товарно съпротивление трябва да е 84 Ома. Но при паднало напрежение на 12,0 волта, то тогава за да не дава грешка вече са нужни 80 Ома товарно съпротивление.

За това са ти драмите. На сутринта волтажът ти е много нисък и колата отчита изгоряла крушка. 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...