Jump to content

Въпрос какво е това нещо


yavkatapk

Recommended Posts

Здравейте, колеги преди малко тръгнах да излизам с колата и дигнах капака да проверя нивото на маслото и се натъкнах на това нещо намерих го долу при компресора на климатика гумено е явно е от компресора поне така аз мисля. Ако може да ми кажете какво е и защо е изпаднало и проблем ли ще е без него. Ако някой знае да каже да не се притеснявам че ми е на премисъл 

 

Колата е b6 2004 1.9 tdi

post-69862-0-54097000-1452071257_thumb.j

post-69862-0-68953900-1452071272_thumb.j

post-69862-0-34335500-1452071280_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от компресора или така поне мисля аз. По ми прилича да е гумената тапа на шаибата на коляновия вал. Провери все пак ти лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е капачката която стои на ролката на коляновия вал и предпазва главите на болтовете които държат ролката. Не е лошо да се прегреда самата ролка и да се сложи нова капачка. Също интересно е да се разбере защо се е разцепила така.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса вече е: защо е паднала?

Лошо сложена, или хлабави болтове... Може и да е първото, ама знаели човек... Ако не разбираш, закарай да проверят. Другата подробност е, че може да е трила в ремъците, докато е била в ангренажа и да ги е наранила.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здрасти колега, каква беше развръзката какво стана? Че и на мен ми се е разместила капачката и я махнах днес. От какво е било и лесно ли се слага, имаше ли поражения по ремъка?

 

 

IMG_20190124_184626.jpg

Редактирано от sp100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е точно тапата която стои на демпферната шайба. И без тая тапа да караш няма проблем. При golf 3 при passat и още ред други коли такава тапа няма фабрично и проблеми няма. трябва да ви кажа че тая тапа ако я има може да направи много повече порази отколкото ако я няма

Редактирано от dragotrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. И аз това гледам на редица клипове за смяна на ремъците на audi b6, няма тапа. Предполагам са я махнали. Значи да не се мъча да я слгам, че наистина може пак да падне и да направи по- голяма беля.

Ако има още някой дето я е махнал и няма проблеми да каже, че да не го мисля повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...