Jump to content

Нов акумулатор! Какъв?


deny0

Recommended Posts

Здравейте, старият акумулатор не иска да пали и след няколко пъти даване на ток реших да взема нов. Но не знам точно с какъв ампераж да взема.  Аудито е А3 1.6 2000г с газов инжекцион. Информацията в нета е различна. Ако някой има идея, моля да сподели.Някакви предложения за марка от ниския ценови клас? Насочил съм се към Момбат и Гигават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не взимай Монбат. Търси Banner, Exide. Между 50 и 62 АЧ капацитет ще са ти достатъчни, стартовият ток при такъв капацитет е около 400-550А. Цените са между 100 и 150 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш лепенка с PR кодовете,там пише колко Ah.е акумулатора монтиран от производителя.

 

Тая тема,пост 15:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=148581

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гаранцията няма значение какво е написал производителя. Никой не приема, че А6 1.8TQ е излязла с 45Ач:), по каталог на Бош (примерно) трябва да е с 60Ач....

 

Иначе аз бих заложил на Варта силвър, Бош силвър (без значение поколението), Ексайд Премиум с по 3г гаранция....за нещо около 50Ач цената трябва да е 120-150лв.

 

Имам чувството, че цените на акумулаторите са паднали леко...в синхрон с цените на металите....дали е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Акумулатора ми си заминава (varta) и взе да ми го напомня все по често напоследък. Търся си нов 72-74ah, но не ми се дават пари за скъпи марки че и гуми съм поръчал и гледам за нещо от среден клас. Обиколих магазините в нашият град и ми предлагат Gigawatt,Kraft Standart и някакви които за пръв път чувам. В интернет гледам че има голяма разлика в цените и се чудя от къде идва. Например Banner 72ah 640A в едйн сайт го предлагат за 170лв, на друго място го гледам за 135 а са 1 към 1 и двата... Имате ли впечатления от някои от изброените?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Gigawatt 74 Ah.съм бил много доволен.Каран на дизелова кола много време.

Стига качеството да е същото,каквото беше преди години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата есен ми замина Varta Silver един месец след като му изтече гаранцията. Казах си, че повече скъп акумулатор няма да си купя.

Взех Gigawatt 74Aah със добра отстъпка за около 105-107лв. В последствие взех още един за другата кола. Вече година - доволен съм!

Редактирано от OkObOkO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...