Jump to content

проблем с турбина на скоростна кутия


jorodankov

Recommended Posts

Има пдф документ на сайта на ЗФ с процедурата за смяна на маслото. Не е rocket science. Има и клипчета в тубата за смяна на маслото на е90 на БМВ. При Ауди е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пресичат ли се?

Tipp коя ти е версията на кутията?

Версията кутията не я знам но кода е GZW

Маслата се оказват три вида зависи коя година е колата уж .

G 055005 A? (yellow) = ZF LifeGuard 6 approx from production dates 2004 IMO

G 055162 A? ATF (blue) = ZF LifeGuard 6+ (From February 2005 production)

G 060162 A? ATF (green) = ZF LifeGuard 8 (From March 2008 production)

Което не го очаквах . Моята е произведена на 11.2004г но си мисля,че вторият вид е за нея но не съм много сигурен тези дни ще проверя в Ауди дилър. Другата информация която успях да получа е , че най вероятно първите два варянта не се предлагат вече а направо се слага 8- та но на модели преди 2008 задължително се сменял софтуера на кутията иначе се чупи. Надявам се да намеря време тези дни да отскача и да видя какво ще кажат във TPS и дали всичко е истина.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извода до който си достигнал е верен. Над двайсет човека сме сменили софта и сложили вместо 6-8 и нямаме ядове. Лично аз и на двете шестици така направих и вече по 15х.км. им врътнахме без ядове!

Мослото аз съм убеден, че трябва да се сменя. Ако няма проблеми кутията всичко ще е наред. По-големия ефект е от ъпдейта, но смяната на маслото е също задължителна на всеки 100х.км.-лично мнение.

Редактирано от audi6644
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що излизам от Ауди и сега какво ми казаха нашите тук. Маслото за скоростната кутия ми е G 060 162 A2 , ATF OIL 9Litres по £32.50 за литър. Скоростната кутия е с код GZW ,а е софтуера е 4F0 910 156 H . Относно смяната на софтуера казаха ,че за Quattro не се налага смяната на софтуера.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел, че даже на 60-80к е препоръчително да се сменя

Това беше за Мултитроника, но ако се спазва и тук още по-добре  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат ти G 060 162 A2 , защото другите вече не се предлагат от Ауди. Ако колата ти е 2004 , най-вероятно си със жълтото масло и стария софтуер.

Не е хубаво да се смесва жълтото масло с другите. И задължително се прави ъпдейт на софтуера и адаптация на кутията след тази процедура!

В този документ е описано точно как се прави процедурата за минаване към синьото масло, но за зеленото важи същото. 

http://uberlame.com/a6_tsb/Transmission/Chirping,%20hooting,%20squeaking%20noise%20when%20shifting%20between%203-4.pdf

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kremator нещо по различна ли е този вид кутия . Защото наистина гледам в таблицата на колегата по горе има същата версия софтуер но други кодове на кутията. И където и да се ровя точно GZW код не намирам. А и може ли принципно да е флашнеш както другите.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
Здравейте от няколко дена ми се появи вибрации при каране и преди превключване и при подаване на газ Ауди а6 куатро и в момента мн почна да вибрира сутрин като я карам Кам 500 метра и почва да. вибрира аз сам в Франция и не знаят от какво е може ли да ми дадете съвет??
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде вибрира - от окачването или от двигателя? На място като форсираш двигателя вибрира ли, има ли връзка с оборотите на двигателя?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...