Jump to content

монтиране на преден парктроник на 2006 4f


Manniakk

Recommended Posts

Христо, имаш ли номера на Арсов да го питам какви пари ще ми вземе да ми ги монтира? Таман може да го питам да ми оправи малко и осветлението.

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • Отговори 144
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

On 2/23/2016 at 4:09 PM, Manniakk said:

към всеки сензор отиват 3 кабела - 4 сензора, общо 12 кабела.

на предния са 6 - 4 кабела за сигнала, един за маса и 1 някакво захранване, не съм мерил какво дава, но така си го обяснявам. Масата и захранването се разделят в предната инсталация към всеки сензор, а не идват от модула директно, ако погледнеш схемата на потока го има нарисувано :)

 

колега, можеш ли да ми пратиш тази схема ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Купих и монтирах ето това:

http://vnsmedia.shoper.pl/en_GB/p/UNIVERSAL-REAR-VIEW-CAMERA-INTERFACE-AUDI-MMI-2G-HIGH/163

Всичко работи перфектно,даже му подавам сигнал от външен източник и  картината е о.к.

НО имам сленият проблем,появи се утечка 80 мА,и ако не се кара колата 7 дена излизат 10 % на дисплея,т.е пада акумулатора.Направих опит да спра захранването на модула но да бъде свързан към колата но това не спира консумацията.Проблема явно е в проблемна комуникация просто нещо остава да работи.

Моля ако някой може да ми помогне да даде съвет,или да ми реши проблема,ще си платя.

Писах на vns media,но техният отговор беше да им пратя модула за проверка,но аз съм убеден ,че проблема е в комуникацията.

Благодаря предварително и желая лек ден на всички.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ти кан логър, закачаш се на капачката на таблото в дясно и следиш, при заключена кола до 1-2 мин трябва да угасне цялата шина, ако не гасне някой модул прави проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен като ми правиха замерване казаха че около 5 мин трябва за да заспи всичко и действително почти на 5 мин спадна всякаква консумация,остана 0,05А което казаха че е нормално,все пал има диод на алармата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво би ми помогнал акумулаторджия ?Аз с мултицета съм си премерил консумацията която остава и тя е 0,8 А. Въпроса е някой да знае на кой модул и какво да му се бае.Консумацията от 6.5 А спада стъпаловидно до 0,8 А и си остава толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно проверката става като се изчете лог-а на батери менажера, там се записват последните консуматори, но трябва специален кабел. Другото е да се вади бушон по бушон и да се чака дали ще падне консумацията. Потърси в раздела, има тема, където са описани нещата - понякога се налага ъпдейт на ММИ, друг път виновника е Tuner/DVD/усилвател, вода отпред в черните кутии пред предното стъкло и т.н. Аз също имах проблем с консумацията и там съм описал как се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 years later...
  • 4 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...