Jump to content

монтиране на преден парктроник на 2006 4f


Manniakk

Recommended Posts

предполагам са тези

 

000979023E.JPG

 

и тези за кан

 

PinsforStartStopButtonConnector000-979-0

 

Ако имах и аз кофа с пинове щеше да е лесно. Ако се наложи ще взема от на kainy инсталацията, само трябва да си приспособя някакъв инструмент за вадене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 144
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе с тънка отвертка се отварят. Има ги в статията за блутута, стандартни са вземи си от инсталацията ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а другото, при внимателно дупчене личи ли си после на бронята?. Задната ще я пребоядисам ама не ми се иска и предната. Ако боядисам сензорите и взема малко боя с тампон по ръба на дупченото,  дали ще се вижда? Става въпрос за двата предни странични сензора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип и 4-те можеш да ги сложиш на бронята, че да не се занимаваш с решетката. На фейса и 4-те са на бронята. Иначе с тампониране няма да е проблем. Важното е при дупченето да не се олюпи около дупката. Т.е. внимателно с постепенно разширяване и така, плюс тиксо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

решетката ми се струва по лесния вариант, защото и тя е маркирана къде да се дупчи а на фрейма си има място за щракане на държача. само предните странични реално ме тормозят. Мисля отвътре само дупка с бургия за център и след това с тиксо отвън и боркорона за да отреже точно, примерно такава http://www.tashev-galving.com/003+PRH+402/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0+HSS-Co+BIM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С конусоидна няма ли да е по-добре? Не знам точно как се нарича.

 

Намерих къде го бях гледал :) - 32 min 50 sec

 

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tashev-galving.com/101+WLK+178/%D0%A1%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%BE+%D0%B7%D0%B0+%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0+HSS+%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BEконусовидно свредло се води, но според мен е подходящо само за тънка ламарина, а не за 1-2мм пластмаса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

           Колега скоро и на мен ми предстои да слагам заден парктроник. Ако имаш възможност прави по някои снимка на по - тънките моменти  свързани с точното поставяне на пинове, кан, сензори и тн. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробива се с боркорона. Облепяш с хартиено тиксо, мериш 10 пъти къде да са дупките, отбелязваш, пробиваш с хубава бургия центровете и после с боркороната. Само за накрая може с конус мега финната фаска да направиш, но не е задължително. Гледай да пробиваш с короната на високи обороти леко да притопи разреза и да стане гладичък. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавям информативно

 

000 979 009 E - кабел с пин за CAN bus интерфейса - трябва ви 1 брой
000 979 023 E - кабел с пин за таблото с бушоните - трябва ви 1 брой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже ми се наложи да вадя пинове и номера с кърфици, отверчици и прочие не станаха си направих OEM pin removal tool

 

https://www.dropbox.com/s/htgfney6edsv4ef/Photo%2024.01.16%20%D0%B3.%2C%2018%2052%2019.jpg?dl=0

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой знае ли как се разглобява can connectora и конектора с бушоните за да мога да си вкарам кабелите отзад:) уж им извадих заключванията ама не мърдат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

частично развитие:

 

tPjjGSP.jpg

 

модула е на място с окабеляването, остана само да се продупчат двете брони

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам са тези

000979023E.JPG

и тези за кан

PinsforStartStopButtonConnector000-979-0

Ако имах и аз кофа с пинове щеше да е лесно. Ако се наложи ще взема от на kainy инсталацията, само трябва да си приспособя някакъв инструмент за вадене

Дай точния размер и кабела и пиновеъе мога да го изработя.

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,имам заден парктроник,искам да си сложа и преден.Четох тук и в сайта на N1995 и доколкото разбрах,ми трябват следните неща,за да добавя и преден парктроник:

 

-парктроник модул -4F0910283 C-8 сензора,с графика или

-парктроник модул -4F0910283 E,G,H,P-8 сензора,с графика,и камера

 

сензори-7H0 919 275 C -4 броя

 

поставки сензори:

-4E0 906 629 A-2 броя

-4E0 906 630 A-2 броя

кои са в средата,кои са от края?

 

зумер,имам за задния парктроник,за предния още 1 зумер ли трябва,ако е така:

-зумер:

-4B0 919 279

 

Четох и бутон някакъв от 44 лева трябва за в купето,какъв е този бутон??

 

кабели:

-000 979 009 Е-кабел с пин за CAN bus интерфеиса-1 брой

-000 979 023 Е -кабел с пин за таблото с бушоните

 

 

Така,въпросите ми са:

Това ли са всички неща необходими за монтирането на преден парктроник,и евентуално могат ли да се закупят от българия от някои магазин или саит?И евентуално приблизителни цени.

Благодаря на всички за помощта.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не точно, ако е преди фейса колата ти трябват следните неща:

 

4E0 906 629 A - 1 брой - 20лв.

4E0 906 630 A - 1 брой - 20лв.

4F0 919 257 - 1 брой - 20лв

4F0 919 258 - 1 брой - 20лв.

Държача за номера с дупки или да продупчиш твоя - 85лв.

4f0 919 281 5pr - бутон 44лв.

8E0 919 279 - зумер - преден

7H0 919 275 C - 4 броя - аз взех не оригинални по 30лв. броя, нови

окабеляване за предните сензори - около 40-50лв. 2ра ръка - 250лв. нова. (https://www.megaparts.bg/product/el-instalaciya-za-parktronik-za-audi-a6-olroud-25tdi-v6-180-ks-kombi - тази може да стане с леко преправяне)

 

-парктроник модул -4F0910283 C-8 сензора,с графика или

-парктроник модул -4F0910283 E,G,H,P-8 сензора,с графика,и камера

 

около 150лв.

 

след това ще ти трябва буксата за модула, бутона и пищялката. Ако намериш от донор е по евтино, ако не нови в порше и взимаш пиновете от някаква букса от морга - те са съвместими, мога да ти извадя номерата.

 

Отделно ще ти трябват около 50м. кабел, и останалото е разглобяване и гледане на схеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,благодаря за изчерпателния отговор,значи полека лека да събирам всички тези части,и като съм готов,да потърся някой,на които му се занимава да ми монтира предния парктроник.Още веднъж благодаря много.

 

Тоя кабел от мегапартс казваш става,да го взимам значи.

4F0 919 257 - 1 брой - 20лв

4F0 919 258 - 1 брой - 20лв.-това държачи ли са,значи и четирите държачи са различни,така излиза,или се бъркам?

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на предната са 4 различни. Кабела ми изглежда същия ама ще ти трябва женска букса. Ако мислиш да го вземеш може да минеш с него покрай офиса да го погледна и ще ти кажа със сигурност. Буксите на сензорите са тия, само дължинате да са близки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,ясно,предните 4 държача са различни,тоя кабел от мегапартс от ауди алроуд като дължина гледах снимки на такова ауди,би трябвало като дължина да стигне,ще го поръчам,и да намеря такава женска букса.Тоя кабел някои от тези двата ли е:

кабели:

-000 979 009 Е-кабел с пин за CAN bus интерфеиса-1 брой

-000 979 023 Е -кабел с пин за таблото с бушоните-1 брой

или тези двата кабела  са допълнително?

Не съм от София,няма да мога да мина да се видим за съжаление.Но благодаря за помощта,разбрах като цяло какво трябва-4 сензора,4 държателя различни,кабел за държателите на сензорите,зумер,модул,и този бутон той какъв е и за какво служи?Благодаря за помощта,извинявам се,ако бавно схващам нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутона се слага в дясно от този на ЕСП-то (над климатроника). От там пускаш визуализацията когато се движиш напред, назад се пуска автоматично като включиш задна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,разбрах за бутона,явно трябва нов бутон да взема,да не е някакъв обелен.Благодаря за помощта.Последен въпрос-освен този кабел от мегапарт,друг специфичен кои от тези двата трябва,или и двата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези номера са пинове. тъй като ти имаш фабричен не се добавят нови пинове. Освен кабела за предния парктроник от мегапартс, ти трябва 12 пинова букса за модула -

 

08E 972 112 B - 8E0972112B.jpg - буксата

000 979 009 Е - 2 пина с кабел (ще ти трябват няколко бройки

4B0 972 623 - букса за зумер

4D0 971 636 B- букса за бутона

 

от пиновете ще ти трябват може би около 20 пина(демек 10 позиции)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...