Jump to content

монтиране на преден парктроник на 2006 4f


Manniakk

Recommended Posts

Здравей колега,поръчах държателите,бутона и предния зумер и кабела от мегапартс от магазина до нас,цените са същите,които ми написа.Модула и сензорите им искат много пари(доста повече,отколкото си написал),така че трябва да ги търся отнякъде,ако имаш предложения,ще се радвам да ги чуя.Сензори намерих доста,но все с различна буква накрая,предполагам не стават,но не съм сигурен.

4B0 972 623 - букса за зумер

4D0 971 636 B- букса за бутона

08E 972 112 B-буксата за модула

отивам пак до магазина да поръчам и тези трите букси.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 144
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Поръчах  от магазина до нас автохит 2000:

 

4B0 972 623 - букса за зумера-11 лева

4D0 971 636 B- букса за бутона-11 лева

000 979 009 Е - 2 пина с кабел -бяха 10 броя на снимката за 8 лева,поръчах 20 броя

08E 972 112 B-буксата за модула-тази букса не им излезе в магазина,отнякъде другаде ще я търся,или ако намеря модул втора ръка,може да е с буксата,ще видим.

Еми посъбрах явно по-евтините неща,остават сензорите и модула,ще ги търся и тях сега.Благодаря за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих тука сензори не оригинални,за сметка на това не са скъпи,остават модула,него никъде не го намирам засега,и буксата за модула,продължавам да търся,ако някои има за продаване или знае от къде да се закупят на нормална цена,моля да сподели.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си,сега погледнах пак,на картинката и до нея номерата са на обратно,не съм обърнал внимание,утре пак ще питам в магазина,ура,благодаря че обърна внимание,има шанс да я има,супер.Мерси много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз поръчах засега само 1 кабел,на цена 38 лева,другите неща ги поръчах от магазина на ъгъла на блока тука,не ми изглеждат скъпи,на цените на които колегата маниак е посочил.Само модула засега липсва,не знам откъде и кога ще ми попадне,в нета засега го няма,на посочената цена около 150 лева ме устройва.Иначе всички поръчани от мен неща са на цени 8-11-21-44-45 лева,не ми се вижда голяма разликата с сайтовете и моргите.Ще видя с тоз модул докъде ще я докараме,не ми е спешно,събирам всичко накуп и тогава ще закарам колата да ми я направят.Пък и то като те хване мерака,знаеш,5-10 лева разлика,никои не ги търси.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула най трудно изпада, търпение трябва. А че кефа цена няма си е така, следи колите на части в олх, ав така намерих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koceg,погледни в този сайт има сензори  www.autopro.bg аз доста неща си пазарувам от тях и съм доволен,доставката им е безплатна.напиши им в търсачката audi и ти излиза всичко което предлагат за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koceg,погледни в този сайт има сензори  www.autopro.bg аз доста неща си пазарувам от тях и съм доволен,доставката им е безплатна.напиши им в търсачката audi и ти излиза всичко което предлагат за него

Здравей,ще поровя в този саит,има много неща наистина.Наистина и сензори има по 39 лева,но вече бях намерил сензори в този саит и ги поръчах:

 

http://www.aliexpress.com/item/PDC-Parking-Sensor-OEM-7H0919275C-7H0919275-For-AUDI-A6-S6-4B-4F-A8-S8-A4-S4/1965590964.html?spm=2114.40010208.4.2.iVVLxw

 

А за модула ще търся ,наистина в олх има доста модули,но засега не намирам подходящия,всички са за 4 сензора или са без графики.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще станат нещата.ама полека лека,намерих и модул за 119 евро,в наи скоро време ще го поръчам,и долу горе съм готов,ама мисля че и този кабел трябва:

https://www.kufatec.de/shop/en/audi/a6/a6-4f/pdc-park-distance-control-front-control-unit-harness-audi-a6-4

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема за глупости:

 

Тука от едно известно време задния парктроник ,или не издава никакъв звук,като включа на задна,или изпищява,продължително и толкова.Днес проверих за грешките,дава ми тези двете:

post-7046-0-52439100-1456082076_thumb.jp

post-7046-0-87206100-1456082083_thumb.jp

 

Явно заден десен сензор е заминал,ама най-десния ли е?А втората грешка от какво е?Предполагам като сменя прецакания сензор и всичко да е наред.Благодаря.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е най-десния, 3я от ляво на дясно, т.е вътрешния. Или е изгорял датчика (напълно нормално има ги в продавалника по 50 лева по морги на всякъде) или като са мародерствали с водоструйката на автомивката са разкачили кабела. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заставам зад колата ,и отляво на дясно третия датчик,ясно,благодаря.Явно е изгорял,аз скоро не съм я мил,благодаря за помощта.Ако сложа чисто нов китайски,предполагам няма да има проблем,или да търся оригинален втора употреба,кое е по-разумното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи явно е третия датчик отляво на дясно.Като го бутнах и влезе навътре,така че малко го залепих и всичко си тръгна,като боядисвам бронята някога,ще го сменя този държач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странно, грешката е за последния, както и да е, може да е проблем в окабеляването, чувал съм че има проблеми с инсталациите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз се учудих,ама как реших да ги пипна,и 3-тия направо как не падна вътре в бронята,явно миналата година една булка леко ми удари задната броня,и е счупила държача,и той от вибрациите като влезе навътре,не работи,като е наравно с бронята,работи.Бутнах го малко навътре,намазах ръба на дупката в бронята с секундно,и отдолу бръкнах през сваленото черното на бронята,натиснах го сензора и залепна и тва му беше.Сега работи,50 пъти го пробвах,еми доволен съм,че работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на предната са 4 различни. Кабела ми изглежда същия ама ще ти трябва женска букса. Ако мислиш да го вземеш може да минеш с него покрай офиса да го погледна и ще ти кажа със сигурност. Буксите на сензорите са тия, само дължинате да са близки

Взех кабела,буксата накрая е женска.Такава ли трябва да е,или мъжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи явно е третия датчик отляво на дясно.Като го бутнах и влезе навътре,така че малко го залепих и всичко си тръгна,като боядисвам бронята някога,ще го сменя този държач.

"Аз ти казах" :) водоструйки, сняг, кал е такива работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си наистина,не съм очаквал,но явно се чупят държачите,явно трябва да го имаме напредвид,при неработещ сензор,да проверим първо дали си е здраво закрепен на мястото. :)

 

Поздрави,благодаря за съветите. :flehan:

 

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...