Jump to content

Домашно кино 5.1


Recommended Posts

Тотално безсмислено е да се плаща за blueray защото я го ползвате 1-2 пъти в живота, я не. Взимай едно такова, свири перфектно на добра цена: http://www.technomarket.bg/products/09123906/sony-dav-tz715

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В технополис-Младост има стая за слушане. Там може да разбереш защо има такива разлики в цените.

Напъни се малко и вземи примерно един Онкио ресивър с Таной колонки. Примерно серия Eyeris.

 

а ето и една тема от английския аудио-форум: http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?85700-Speakers-for-a-Poor-Person

Точно в този Технополис бях онзи ден - там ми предложиха Харман Кардона, но ми се струва скъпичък за нуждите, които аз имам.

Музика си пускам през 15тина годишен Pioneer с две колони и нямам нужда от друго. Доманото кино го искам за кино - т.е. филми. 

Ще прегледам темата.

 

На Раковска мисля, имаше магазин на "Музикална къща Фактор".

Що не се разходиш и до там?

Знам го- ще отида да видя какво ще кажат и там, но подозирам че и там ще отидем на хиляди пари, а не мисля, че имам толкова изтънчен слух и чак такива нужди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Доманото кино го искам за кино - т.е. филми. 

Гледай да е съвместимо с телевизора ти. Да елиминираш едното дистанционно и да можеш да пуснеш 5+1 звук, защото аплеТВ4 няма оптичен изход.

Например това - http://www.technomarket.bg/products/09043400/lg-ht-953tv

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си закупих ето този комплект колонки: http://www.bostonacoustics.com/US/Product/Pages/ProductDetail.aspx?CatId=HomeAudio(BostonAcoustics_US)&SubCatId=SoundWare(BostonAcoustics_US)&Pid=SoundWareXS51(BostonAcoustics)

 

Свирят уникално добре за парите и размера си. Същевременно са много красиви, компактни и идват в комплект със стойките.

Захранвам ги с един рисивър на Yamaha.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне фронтовете е хубаво да са 2-лентови.  Не знам с какъв акъл им искат (и се дават) $500 за пластмасови консервени кутийки... По-добре китаюги с дърво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доманото кино го искам за кино - т.е. филми.

Какъв източник ще ползваш за филмите?

 

Използването на малки въшки може да е много натоварващо след като си ползвал и нормални колони.

Няма нужда да имаш "изтънчен слух", за да получиш дразнене от неспособността да се възпроизведе човешки тембър.

Затова те посъветвах да ползваш "стаята" на технополис - просто за да разбереш каква е разликата между "малките колонки" и нормални ОТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Източник - епъл ТВ (нетфликс, айтюнс) и някое свалено филмче от замунда и тн. 

Филмите от булсатския приемник и телевизора не знам дали има смисъл (а и дали може) да се гледат с домашно кино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне фронтовете е хубаво да са 2-лентови.  Не знам с какъв акъл им искат (и се дават) $500 за пластмасови консервени кутийки... По-добре китаюги с дърво.

 

Ако визираш специално модела, който съм посочил - всичките 5 са двулентови. И това е готиното - в толкова малки тела са натъпкали 2 драйвъра. Да, не са от дърво, ама наистина трябва да чуеш как свири комплекта преди да съдиш:) В ревютата също имат страхотни оценки. Аз доста комплекти преслушах и за тези пари комплект с такъв звук няма. Говорим за компактни тела, защото за мен това беше водещият критерий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако визираш специално модела, който съм посочил - всичките 5 са двулентови. И това е готиното - в толкова малки тела са натъпкали 2 драйвъра. Да, не са от дърво, ама наистина трябва да чуеш как свири комплекта преди да съдиш :)

Да, 2-лентови са, просто не врътнах надолу, защото в случая няма кой знае какво значение. Няма как да ме убедиш как звучи това. Прочети какво пише робобъг, да не го пиша втори път.

Ако има отделен субуфер и основните тела не е необходимо да възпроизвеждат най-ниските честоти, то е хубаво да "хващат" поне до 80-100Хц, когато дължината на вълната доближава средно жилищно помещение и почват проблемите. С тия консервички физическите закони не позволяват да бъде произведена такава честота. Има определен размер на високоговорител и акустичен бокс, под който физически не е възможно. Чийтването с фазоинвертори и басрефлекси също е невъзможно при тия кутийки, а пластмасовия корпус не предполага изолация на предите и задните звукови вълни.

С 2 думи - дървени и солидни като размер колони си е най-добре.

Същото е като фотоапаратите - колкото и малки да стават телата, обективите няма как да се смалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да речем че смених сет големи дървени колони за 3к с тези въпросните (не че сет за 3к лева е нещо особено) и съм наясно с тези неща и компромисите, които се правят. През годините доста ретро Hi-Fi неща от високият среден клас са ми минали през ръцете и имам база за сравнение.

 

В конкретната ситуация размера беше водещ (с 2 малки деца пространството е много по-важно) и искам пак да се повторя - комплекта свири потресаващо добре за големината и цената си и повече от приемливо като цяло.

 

А за апаратите - нещата и там леко напредват - до преди 10 години размер фотоапарат тип сапунерка никой не ги вземаше насериозно - и с право. В момента Sony RX100 последната ревизия снима не по-лошо откъм шум, резолюция и динамика от скъп и тухлест DSLR преди 10 години. Те така - мисълта ми е - иди чуй, пробвай и тогава съди за даден продукт. Совите не са това, което бяха, техниката напредва.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е ресивър с комплект истински колони, вместо пластмасови кутийки. Така ще имаш ок стерео звук за музика и много добър съраунд ефект.

Дистанционното на АпълТВто контролира и телевизора и ресивъра по HDMI-CEC. Отделно телевизора контролира ресивъра по същия начин.

Поинтересувай се как от това ще излезе 5+1 звук и как ще отиде до тонколините.

Аплтв 4 хвърля до 7.1 през HDMI до ресивъра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко е вързано към телевизора и всички устройства си говорят. Ако е по-стар телевизор, всеки ресивър има HDMI изход за телевизор, който праща видео от различните източници и го играе като хъб един вид. С по-новите ТВ-та, от последните няколко години, не е нужно, както и не е нужно да са една марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммм всичко трябва да е бучнато в рисийвъра - той е гара разпределителна .... или бъркам?

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При по-стари телевизори, без HDMI-CEC(SimpLink при LG, Anynet+ при Самсунг), да. С по-нови, които имат тая екстра, бучиш всичко в телевизора, щото му е по-яко дистанционното в повечето случаи и ресивъра го играе само като източник на звук за всичко вързано към телевивизора. Всички устройства така му контролират звука и го гасят и палят. На ТВ-то единия от HDMI портовете трябва да пише ARC

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в крайна сметка се спрях на варианта саундбар но мисля че колони + ресивър е по-добрият вариант ако се търси добро качество. Разглеждах тия готовите системи не се изкефих на нищо което да е разумно като пари.  

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sonos Soundbar съм го тествал лично + Sonos Sub и бях повече от очарован, но и цената е очарователна също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кой саунд бар е по-адекватен като пари и звук?! Аз не се сещам...

Sent from your grandmother's kite

 

Не, нямах това предвид.

Спрях се на саундбар най-вече заради мястото, иначе си е половинчато решение, не съм предирчив и като цяло ми е достатъчно. 

Мисълта ми беше по-скоро че съм ЗА отделен ресивър и колонки отколкото тия готовите решения 5.1.

 

 

 

Ето такъв купих от ибей на добра цена : 

http://www.amazon.com/Bose-CineMate-Theater-Speaker-System/dp/B005OB1TU0

 

Стъпи ми на малко под 500$ с доставката. По буфера има 2-3 драскотини но така или иначе не се виждат при мен.

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...