Jump to content

Домашно кино 5.1


Recommended Posts

Ето ти нещо като схема на свързване. Това е само събуфер май което си дал на снимката.

 

https://docs.sony.com/release/SAVE325.pdf

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мда , само буфера съм снимал, понеже продавача твърди, че е активен, а на мен ми изглежда леко странно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активен е, всичко е в него, ама нещо не ми се връзват изходите - защо пише на тях IN/OUT ?! Това ако е 5.1, трябва само за OUT да има Left Front, Right Front, Left Surr. Right Surr, Center. Отделно трябва да има 5 аналогови канала за вход, или цифрови + DTS процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв усилвател ще ги захранваш?

 

Ако имаш съб-аут, го вкарай в лайн ин и си готов.

 

Ако имаш лев и десен изход от предусилвател, вкарай само единия канал в лайн ин.

 

Ако нямаш нито едно от тия двете, вкарваш директно от усилвателя в ляв/десен канал и от там в предните сателити. 

 

Лайн аута е сигурно за втори съб само за усилвател със само един съб/моно пред-изход. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Мисля да си взема ново домашно кино. 

 

Дайте акъл кое да взема:

 

http://pioneer.bg/audio-video/domashno-kino-sistemi/pioneer-mcs-737-5-1-home-cinema  - много HDMI, няма bluetooth май няма браузър. Не съм го чувал как се чува музиката.

 

или 

 

https://www.sony.bg/electronics/vsichko-v-edno-sistemi-za-domashno-kino/bdv-e6100 има блутут и WIFI, добре звучи музиката, но няма входове HDMI.

 

или корейските:

 

http://www.lg.com/uk/home-cinema-systems/lg-LHB745  не съм го чувал, има HDMI и някои екстри като WIFI и bluetooth. 4 лентов ръчен еквалайзер.. 

 

и

 

http://www.samsung.com/uk/audio-video/blu-ray-home-entertainement-system-f5550/ на хартия - много екстри и дори APPs.. няма входове HDMI 

 

За съжаление само SONY-то успях да чуя. 

Някой има ли впечатления от останалите?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УжасТ, аз лично, не бих погледнал нито едно от показаните. :stupid:

 

Дори и втора ръка Аудио-Видео ресийвър, среден клас, с що годе прилични тонколони, биха звучали 10 пъти по-добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам стар Ресийвър, колони и т.н но ми заемат много място. Колоните са с 15 инча говорители и са големи китюци....  Сонито звучи дори по добре от това което имам, но няма вход HDMI, няма да ми пуска 5.1звук от PCто. LG-то не се намира вече и не мога да го чуя. Има само някакви онлайн оферти. Но изглежда смислено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ogip все се каня да те питам - нещо рових в настройките на Онкиото и не знам какво направих ама сега като пусна Онкио и ТВ и ако след това загася само ТВто се гаси и Онкиото - как да го спра това?

гледах, четох и не намирам какво е...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси нейде HDMI CEC настройка.

Моето онкио не съм го пускал от няколко месеца, че ме дразни акустиката в стаята, а и ще го местя по-натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/22/2017 at 9:02 PM, Schmeichel said:

Мисля да си взема ново домашно кино. 

 

Дайте акъл кое да взема:

 

Ако искаш нещо компактно - Маран(т)ц 1506/1606 + старите тонколонки.

Като звук не са нещо особено, но категорично са по-добре от машинките от линковете.

При желание може да ги надстройваш с външни крайни стъпала, т.е. да ги ползваш само като предусилвател + декодиране на DTS.

Ако не търсиш компактен ресивър - изборът е неограничен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, стъпала и колони имам няколко. Но след като чух SONY-то взе, че ми хареса. Много ясно, че не може да изкърти такива мощни ниски без изкривяване, както 15 инчовите ми колони, но за тази си мощност вади много приятен звук , а високите ми се сториха прекалено добри. 

 

Та сегашния ми ресийвър отива в продавалника, за старите колони (които са с дръжки и съвсем различен клас от домашния) имам усилвател с дръжки ;)

Редактирано от Schmeichel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Да изтупам темата от прахта.

Мисля да си подменя две от колоните на домашното кино...предколедно. Спрял съм се на Wharfedale LINTON Heritage. Wharfedale Elysian 2 не си заслужават за два филма месечно. Четох доста ревюта за Wharfedale LINTON Heritage, които май са доста сходни Wharfedale EVO 4.2. Въпроса ми е: Има ли някой по тези ширини, който да притежава някой от гореизброените модели вкъщи? Ще се радвам да чуя нечие мнение. За други марки също приемам предложения. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз съм с YAMAHA - рецийвър , буфер , 2 големи колони с център и 2 задни  , обичам хубав звук и за момента ми задоволяват критериите и редовно поздравявам комшиите :) За мен не трябва да се пести от качествена музика / техника . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цена нямаше да имаш ако беше написал и моделите на тонколоните.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресивър - RX V 681 

Колони - NS 777 

Бас - NS SW300

Център - NS C444

Задни - NS 333

Имам ги от поне 5 години 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са. Ресивъра как се представя? Видях, че има и Alexa. Помещението с какви размери е? Форма?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресивера няма грешка , в началото малко странно ми беше менюто ама се оправих че баси дистанционното и нали сме си БГ-та и никой не чете опътването :) само миналата коледа много се напихме и издъних баса ама ми го направиха за 80лв :) помещението където сега ползва музиката е 25кв и вътре не се седи , но трудно се настройват че идва малко помещението , сега си строя къща и ще озвучават 60кв и ще са разположени много по добре от колкото сега . Само тоя пияно лак е като магнит за прахоляк и отпечатъци . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...