Jump to content

Как да вдигна мощноста?


Martin92

Recommended Posts

Здр колеги нясой може ли да даде съвет как мо да вдигна моштноста на ауди 80 1.8 S 112 коня?Примерно от каква друга кола да взема раз вол и така нататък?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам отговори по същество колата няма таз засега,но мисля да и сложа,но първо иссам да и вдигна мощноста малсо жт малко и за това идкам съвет от вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във ФВ форума имаше инфо за валовете. Но не помня вече кои напречни на кои надлъжни мотори отговаряха.

 

Пусни темата в раздел Тунинг - може някой с повече инфо да я види и да помогне.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше DZ мотор нали?

Начина да го съживиш малко тоя мотор е да отвиеш кранчетата на газта повече, за да обогатиш сместа и да дадеш предверение на делкото.

Ама не много голямо предверение, че почва да 'чука аванса' (както се казваше на времето).

Ако му дадеш предверение няма да може да работи много добре на бензин, обаче на газ (заради по-голямото октаново число) ще работи добре.

Това е най-лесно, без да преправяш нищо сериозно по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е само на бензин мотора, смени свещи, палец, капачка, кабели, смени и маслото, премери компресия. Нещо сериозно го спъва, за да не върви. Иначе тея 112 коня на б3 си вървят доста доволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми какво да е мнението ни, просто мотора е стар и си иска обслужване , за да работи, иначе мотора е с висока степен на сгъстяване, по рошав вал от на другите 1.8, тъй че според мен няма как да му се вдигне мощността освен ако не се сложи турбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са много,но зависи какви средства си решил да отделиш за засилването на автомобила.

Да допълня,че колегата е написал,че колата НЯМА газ,само дето е направил лека техническа грешка.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша си от тела и мн мн не уцелвам буквите та на въпроса искам нищо малко не 200 коня и ниескам да я турбинирам тя е 112 коня ?може би до към 130 до 150 максимум въпреки ,че пак ще са ми мн 150 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти кажа как да го направиш.

Махаш всички седалки, освен шофьорската, махаш резервната гума и всички крикове, инструменти и "неща", които возиш в багажника. Слагаш възможно най-малките гуми, които намериш, пускаш си надъхваща музика и ето ти резултата - ще върви като луда :D

Редактирано от akulata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама какви са тия простащини, Първо темата не е за тук и Второ, как от 112 ще стане 150 без турбо....

Стига децки работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...