Jump to content

Заключващ механизъм на 4 степенния автоматик на Ц4


Shubert

Recommended Posts

Пак проблем с моя кош. Та проблема е, че се прецака заключващият механизъм на лоста на автоматика. Не иска да се отмести от положение паркинг. При натискане на спирачката вече не се чува характерното щракване. Интересува ме как мога да стигна до този механизъм за да видя какво е положението? Всякакви съвети ще са ми от полза. За сега единственото, за което съм сигурен е, че ще трябва да си облека топли дрехи за утре.  :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махай барчето и виж с механизма какво се случва, има едно жило което ходи при контактния ключ. Ако опреш за части имам един такъв кютук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не жилото към ключа. Става дума за тоя механизъм, който ти заключва лоста да не можеш да го преместиш, ако не си дал контакт и натиснал спирачката.

 

Намерих една подобна тема за смотания селектор, но не знам защо са я сложили в раздела за Ц5.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=71898

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега тествах да видя дали имам стопове, като натисна педала... нема никой. Има ли бушон за стоп машинката или тя самата да е дала нещо фира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си крушките дали не са изгорели.Иначе аудито от темата на Милослав е в мен и наистина когато ми беше изгоряла крушката на единия стоп, и при мен се чуваше това чаткане,но иначе заключването на лоста сработваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега тествах да видя дали имам стопове, като натисна педала... нема никой. Има ли бушон за стоп машинката или тя самата да е дала нещо фира?

Много е вероятно да е стопмашинка! При мен беше се получило много гадно нещо, аз имам безключово и като натисна и задържа за малко енджин офф се чува щракване, заключва волана и светва салона да те изпраща колата дето се вика. Един ден обаче не го направи това, излизам натискам бутона на вратата не иска да заключва, вадя ключа, натискам, пак не иска. Викам чакай да пробвам с ключа в контакта, да я запаля и изгася мое да се оправи. Греда глътна ключа и не го пускаше да излезе и в един момент не само, че не мога да заключа колата, ами и с ключ в конзолата. Отидох в сервиз, като я закачиха за диагностиката изчистиха грешката и ми пусна ключа, обаче като натиснах спирачката, пак качи същата грешка, смениха стоп-машинката и се оправи. Доста неща командва това чудо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се изгорял предпазител. Добре, че не беше стоп машинка, че трябваше да се гъзурча в това хубаво време и щеше да ми се иве мамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че си виждам старото Ауди още във форума и също че съм помогнал с "откритието" си :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...