Jump to content

Подрев на огледала В7


Fireblood

Recommended Posts

Колеги, автомобила ни има подрев на седалките, но не и на огледалата.... да се чуди човек защо не обратното например:)

Имаме я от скоро...... тепърва обърнах внимание, че при В7 бутона за подрев е на панела на шофьорската врата /е при нас няма де/. Въпроса ми е:  Може ли със смяна на кората на дръжката в комплект със съответните копчета да се активира подгрева, или тези които нямат, изобщо нямат окабеляване и съответно реотан в самото огледало?  В смисъл.......налага ли се закупуване на други огледала и прекарване на окабеляване, или става малко по-лесно?

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш огледалото само стаклото и виждаш дали имаш реотан на огледалото. Тои е салепен на самото огледало одзад. И проверяваш дали имаш кабели. Маха се лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би бутона който гледаш на блендата на дръжката, да е за автоматичното прибиране на огледалата.

Принципно подгрева си се включва от панела на климатроника,заедно с подгрева на задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и при мен на В6-цата се грееха от подгрева на задното стъкло. В случая не грее....и просто забелязах тия бутони на вратата на други коли/нашата няма/, но верно може да са за прибиране а не за подгрев. Ами остава да е изгорял бушон....не вярвам и двете огледала да са заминали........   Или верно ще махна стъклото и ще видя имат ли реотани........

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях прочел едно мнение,че при Б7 копчето на огледалата трябва да е по средата за да може да се пусне подгрева.

И външната температура трябва да е 0 или под 0 градуса за да тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копчето си е по средата и температурата е люта..... иначе може наистина да са необходими условия..... задното стъкло грее.........най-вероятно има някакъв ел. проблем......  не вярвам да няма подгрев, макар, че знам ли.   Ще се заиграя довечера първо с бушоните......ако не открия проблем ще сваля огледалото.....    и ако има реотан, ще подпитам някой майсторче какво да се прави :)   Има вариант и да помоля някой от форума да ми извади списъка с оборудването на колата от завода.......ама си е заигравка а и някой толкоз да рови за едни огледала си е грехота...... 

Кофти е........като се позатопи снега по колата и замръзне наново нема виждане в тия огледала. Даже на Фиестата едно време имах подрев!  :hilezh:

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много огледала са с автоматичен подгрев, има термодвойка отзад на огледалото, която се включва при под определена температура, при мен изгоря първо едното и след няма и месец и другото. Намерих подобни в нета и ги смених, залепвайки ги със силикон на мястото на изгорелите. Вече година работят без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...