Jump to content

ТРУДНО палене с тресене и тракане


D.Stoykov

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От 10 дни насам влязох в нов филм и се опитвам да свържа проблемите за да ме насочат към нещо конкретно, но не успявам, затова ПОМАГАЙТЕ! Двигател BPW - PD 2.00 TDI 140 ps

1. Колата започна да пали трудно, понякога въртя по 5-6 пъти продължително независимо дали е студено ( отрицателни т-ри  или + 7-8 градуса). Усещането е сякаш няма гориво и след продължително въртене - качва налягане и пали, След това вече пали лесно, но ...

2. Вчера тръгвам и след 100 м. претриса и гасне както е на обороти на първият светофар. След което яко въртене поне 6-7 пъти продължително и запали, но почти бях загубил надежда и вече си представях как тикам до някъде и викам пътна помощ :(

3. След това отивам на работа и паркирам в закрит паркинг, където е около 10 градуса в тези дни. След 5-6 часа престой при завъртане за запалване сякаш цилиндрите запалват един след друг последователно, придружено с тресене и тракане на клапани, повдигачи или дюзи - не знам кое от всичко това трака така. След леко подаване на газ тракането спира или поне осезаемо заглъхва.

4. Последните два дни при първо палене сутрин - запалва на 2-3 завъртане на вала и 4-5 пъти двигателя сам се форсира до около 2500 оборота и след това успокоява на 1000, а малко по късно слиза на около 860 оборота. Отново тракане, което след малко изчезва. 

5. На ниски обороти след като малко загрее (50-60 градуса) започва едно отчетливо прекъсване НЕРАВНОМЕРНО и без определен интервал, което сякаш се мъчи да изгаси двигателя и се усеща на моменти като удряне, сякаш изключваш контакт и гасиш и веднага след това го връщаш или сякаш в някой цилиндър буталото удря като воден стълб и прекъсва. И така една неравномерна работа с моментни опити за гаснене. Ужасно е, колата е автоматик и се налага на светофарите да изключвам на неутрална и да подавам газ до 1100 оборота за да не угасне. Когато е на 1100 оборота и нагоре - няма проблем докато не стигне 1600 и тогава се усеща едно биене като дисбаланс при работа на мотора. 

Каква е най вероятната причина? Дюза, Тандем помпа, повдигачи на клапани, клапан .......

Колата е обслужена преди 3-4 хил. като е сменено всичко с оригинално (ремъци, ролки и т.н) а преди около 50 хил. съм сменял маховик.

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених една от дюзите и за сега драмата приключи. Търся да купя още една дюза БОШ VAG № 038 130 073 BJ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...