Jump to content

Колата губи мощност от време на време


sdimitrov94

Recommended Posts

Колата ми има странен проблем. По някой път ми светва чека и не върви като хората все едно не ми надува турбото след определени километри пак си върви нормално. Прави го и когато чека не свети. Колата е 1,8 бфб мотор. Някакви предположения? Дава ми грешка system too lean 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си за утечки на вакуум, виж дали картерната вентилация е наред (теста с капачката). Колата има ли газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колата има газ теста с капачката го минавам, но този PCV клапан мисля че се казваше го няма сигурно е извеждана. Ще проверя вакумите, но има ли някое специфично място, което да прегледам? 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си за утечки на вакуум, виж дали картерната вентилация е наред (теста с капачката). Колата има ли газ?

Какъв е този тест с капачката? Дали може да се отвори на запален двигател ли или?

Редактирано от sseexxyy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам б6 със същия мотор, също имам газ. И на мен от време на време ми излиза същата грешка(светва ми чека), но нямам спад в мощността и като покарам три-четири дена и угасва сама. Карам на късо 4-5 км до работа и обратно в тези студове, който бяха колата не може да загрее добре. Лятото, пролетта и есента не ми излиза тази грешка. 

Сменил съм дебитомер и блоу-оф клапан. 

Колега пробвай да караш няколко дни само на  бензин и виж дали ще излезе грешката, ако не значи е от газта 100%.

От кога имаш колата(газта)? Като е топло излиза ли тази грешка. Колко караш дневно? 

Освен това си писал, че не върви по някой път, и като не свети чека.

Проверяваш дебитомер и Н75, както и всички вакуми, скоби и маркучи свещи сменял ли си скоро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително проблема може да е от неправилна настройка на газта. Покарай известно време само на бензин след като изтриеш грешката и виж дали ще се появи отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...