Jump to content

Какво е това?


topssi

Recommended Posts

Да започна с това, че колата е била удряна отпред преди да я взема...
Намерих няколко небрежности след ремонта, най фрапиращата от които беше, че пластмасовите въздухоотводи бяха "плаващи" долу при ремъците и бяха се постопили :X. Това са масторЕ.

Откривам тези 2 неща някъде висящи в пространството под левия фар и не знам за какво са. Сивото ми мяза на температурен датчик, а зеленото не можах да установя от къде идва. Някой?

 

036539773-big.jpg?r=0
036539774-big.jpg?r=0

Редактирано от topssi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ти е датчика за външната температура, стойката за който е на предната броня в средата, от вътрешната страна, пада се под радиатора. А втората буксичка не знам за какво е, на някой колега ако му е позната да помага. :)

Редактирано от Elessar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една букса подобна на втората. Повечето Ц4 я имат под левия фар към калника. Не е ясно за каква екстра ... пръксалки на фаровете може би.

 

П.П. Второто прилича малко и на буксата за разширителния съд... ма трябва да погледна моята, за да съм сигурен.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата зелена и при мен виси небрежно.. прекарал съм часове в размисли за какво е и още не съм установил. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен я има зелената букса и си виси свободно. Най-вероятно е за някоя екстра, която нямам. На разширителния съд буксата е много по-различна, а и тази зелената няма как да стигне дотам. На перките е друга буксата, там си е и перките работят. Въпросната зелена и до радиатора не достига. Открих я, когато свалях фаровете за почистване. Огледах много внимателно областта, до която може да достигне буксата, но няма къде да се включи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе 99% няма общо с перките поне по схемите дето съм гледал. Интересно е, колко настрани си я изтеглил По спомен при мен излизаше от подкалника и стига макс до резистора за перките. Ако не свалиш фара няма начин да я видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда се и без свален фар.. при мен си виси свободно под фара и когато се вдигне капака се вижда дори и без да се заглеждаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

И на мен ми прилича не нещо по климатичната инсталация. Мисля има два чешита компресори, със и без датчик за обороти. Възможно е тая букса да е за това. Повечето компресори, които съм виждал са били без такъв датчик, включително и на моята кола (макар и да не е Ц4-ка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Аз мисля че тази зелената букса трябва да е за пръскалки под фаровете... погледни от другата страна (под другия фар) дали нямаш същата... Защото и мойта е блъскана отпред и е имала пръскалки, но явно на предишния собственик му е дошло по-ефтино да вземе обикновенни лайснички под фаровете и да остане без пръскалки..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...