Jump to content

Проблем с дросел АДР


dedosmrad

Recommended Posts

098 - по спецификация от ross tech. Имаше и друга врътка с палене, гасене и т.н. В началото пак не искаш да я направи, но после стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , сваляш двата шестограма да свалиш стоиката за жилото. И после с дълга отверка напъваш леко буксата като с другата рака стискаш едновременно палчетата на буксата ! Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, ще изчакам да дойде уикенда,когато ще имам повече време. А ти напръска буксата(като я свали) с WD40 , така ли ? 

И Chilltouch каза,че имало някаква врътка с палене и гасене - може ли малко информация и за това ? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно я има дадена от Ross Tech. Има моменти в които не можеш да направиш адаптацията... Палиш колата, изгасяш, вадиш ключа, изключваш всичко и наново. Ако има натрупани грешки, триеш и пак същата процедура. Как и защо не знам, но пак казвам описали са го и на тяхната страница. Явно често се среща. Това го бях пробвал и първия път, но не се получи.

ПС: Ако си от София мога да помогна за това :).

Редактирано от ChillToucH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги нов съм във форума.От скоро съм притежател на audi a4 1.8 125 к.с.Колата е добра за годините си много съм доволен но забелязвам че оборотите ми малко падат като работи на място иначе колата си върви прилично.Искам да попитам възможно ли е дросел клапата да е за чистене или примерно някои свещ несъм много наясно с този двигател тъй като до скоро карах дизел.

Редактирано от jeksana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако оборотите "играят" (примерно от 5-600 до 8-900 и обратно), хубаво е да я почистиш клапата и адаптираш. Най-често е това проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

играят много леко но не падат до 500 просто стрелката леко си играе и понякога падат до 600 но ще я почистя някои знае ли колко излиза едно чистене на клапата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте голеги имам следнич проблем колата гасне в движение случвало се е два три пати днес и дадох малко повече стъпка и тя загасна дросела сам го чистил някои ако има идея моля да сподели колата е ауди а4 1.8 адр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колеги, имам подобен проблем с моята Б5-ца. Колата е 125 к.с. с газов инжекцион. Оборотите играят на газ (700-1100), когато е включен климатроника, и сякаш колата се "спъва" понякога, когато я настъпя. На колкото по-висока скорост е перката, и колкото е по-ниска посочената температура, толкова повече играят. Когато работи на бензин проблемът го няма. 

Редактирано от victor4o4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Голяма грешка! Няма какво да се почиства.Нагар ли е имало, че сте пръскали WD-то? Така при прекаляване с тая смазка има възможност да изгори нещо. На букси само контактен спрей!! От нагар се почиства, но след това се забърсва с чист парцал, иначе резултата при мен от пишман майстори е на лице. Поздрави !!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да влезе спрея вътре спрея. Отварял съм дросел. Имам два у нас и двата работят.

Проблема го търсете другаде. Тоя двигател като вземе да прави проблеми е нещо невероятно. Май ще се оттървавам от него в най-скоро време.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...