Jump to content

Аудио система - не работят задните говорители и събууфера


kuhak

Recommended Posts

Не, няма отделен бушон. 

И да - задните колони са захранени както ти казах от усилвателя в събууфера, не от касетофона :)

Един въпрос - нали си с Concert, а не Chorus?

Може би идва време да инспектираш какво влиза в усилвателя... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С концерт съм да еми в такъв случай май идва ред пак на разглобяването..

Пп;смятам да премеря с уреда дали въобще стига тока до буксата на буфера преди да го разглобя ако идва ток значи проблема е в усилвателя нали така?

Редактирано от kuhak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно... Трябва хубаво да провериш какво стига на входа на усилвателя. 

Интересно е, че щом се свързваш през VCDS с аудио системата (Модул 47 - Sound System), значи е все пак жив... 

Погледна ли кодировката на касетофона?

Би си поиграл с диагностиката преди да разглабям отново. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ми обесни как точно трябва да се кодира ще ми е много по лесно ..чесно казано не знам какво точно да барам не помна в кой модул влезнах дали в радио или аудио системата кодировката/cooding/ ми беше 0000001 ако не се бъркам след 5 ще включа вага..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане така - няма как някой да ти каже какво да кодираш, още повече, че е много вероятно да не трябва да кодираш нищо!

Трябва да влезеш в

  • модул 56 - Radio и да видиш за грешки, а след това да отидеш на Coding-07 и да видиш каква е сегашната кодировка,
  • модул 47 - Sound system и да направиш същото вътре. 

Няма как да гадаем къде и защо е било 00001 и да ти кажем да го направиш 0000151 и изведнъж да ти тръгне и аудио системата и да ти се добавят още 50 коня мощност :)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе кодировката на самото радио е 6 цифри и би могла да e например 001001 ако си с тривратка или 002001 за Sportback, като може да варират другите цифри според това какво други имаш, например мулти-волан, подготовка за телефон и т.н. Горните 2 са без нищо като екстри. Но не ги въвеждай насляпо - пейстни твоята актуална кодировка тук за да я обсъдим! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:shock:

Ето и потенциален ключ за загатката!

 

Опитай да смениш на 001001, след което запаметяваш, излизаш от контролера, махаш ключа от таблото (за да се изключи и касетофона) и после го пускаш отново и виж дали има разлика?


П.с. Да разбирам ли, че нямаш нито мулти-функционален волан, нито подготовка за телефон (жична или безжична)?

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има реален шанс промяната да донесе желания резултат ;)

В момента кодировката ти е за Chorus аудио система, коятоа е осакатена по начало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кодировка , ще помогне ли и за неоригинално радио ? Свири буфера ама не е както трябва да е и  нямам достатъчно мощност за да захраня и задните колони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш да влезеш чрез VCDS в неоригинално радио и дори да го кодираш и то с кодировка конкретно за Audi Concert радио.... ще станеш известен на световната сцена  :D

Шегата настрана сам разбираш, че това няма как да стане :) Горната кодировка са битове и байтове в самото радио, а не някъде другаде :) Неслучайно обаче и преди сме коментирали, че слагането на неоригинално радио има редица сериозни негативи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промених кодировката и никакъв резултат разкачих отзад до буфера идва ток ..мисля че остана усилвателя да е свършил в понеделник ще го проверя и него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно. Хем едното, хем другото!? Освен и за това да е била променена кодировката, ако е правило мизерии отзад.

Но увери ли се, че новата кодировка е приета и записана!? Влез отново в радиото и виж какво дава като актуална кодировка? Виж и отново за записани глрешки и в двата контролера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше записана и не няма никви грешки отново утре отварям буфера да меря усилвателя/той нали е вътре/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, вътре е.

Не помня от коя страна се вадеше обаче, мисля, че трябва да махнеш говорителя за да можеш да го извадиш, но огледай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0000001 усилвателя май е свършил курса още с разглобяването един транзистор набелязах който е надут и спукан ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това би обяснило нещата... 

Ако има видими щети, няма как да работи както трябва. А кодировката ти си ми остава мистерия, за съжаление няма как да проверя, не ти ли излиза лейбъл с опциите? Може би някой колега с Concert II ще може да хвърли свелтина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Текущата му кодировка (0000001) не пречи на работата на усилвателя, но по-правилната би била тази, която Moonland даде (0001001). 

 

Radio ® Coding
0?xxxxx: Configuration I
+1 = Satellite Radio installed

+2 = Digital Radio installed
+4 = Vehicle Speed Display available

0x?xxxx: Configuration II
+1 = Front Speaker Monitoring inactive
+2 = GALA-Function inactive

+4 = Long Wave Reception inactive
0xx?xxx: Sound Characteristics
0 = Linear Sound Characteristics
1 = Audi A3 (8P1)
2 = Audi A3 Sportback (8PA)

0xxx?xx: Fader/BOSE/Amplifier
+1 = Fader Display ON
+2 = BOSE Display ON
+4 = Amplifier Deactivation with incoming Call ON

0xxxx?x: Options I
+1 = Navigation System installed

+2 = Telephone installed
+4 = Speech Recognition installed

0xxxxx?: Options II
+1 = Antenna Diversity installed

+2 = CD-Changer installed
+4 = Multi-Function Steering Wheel installed


Интересното е че колкото и да е спукан и надут работи диода...? Вече не знам кво да гледам ...

Я дай една снимка. Първо написа транзистор, сега пишеш диод. Накрая да не се окаже кондензатор.

Също така как разбра, че диода работи. Ако е пробил силициевата връзка, ще работи като мост, а не като диод. Също така, надул се диод не съм виждал за 15 години професионална работа.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуска само в едната посока..по това разбрах че е здрав.. диод е объркал съм в началото от бързане диода е здрав но обвивката е пръсната в момента съм в обедна почивка след малко ще кача снимка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...