Jump to content

Аудио система - не работят задните говорители и събууфера


kuhak

Recommended Posts

Мерси bsdnikolov, броят на цифрите на различни места е даден различно. Дефиницията обаче също за първата единица - на места 0 на тази позиция е дефинирана за Chorus (което би имало пряко отражение върху усилвателя и задната линия), на други - за звуковите характеристики както и ти си посочил - това само по себе си не може да е причината както и ти си отбелязал. Но очевидно кодировката не помага така или иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето снимката не знам колко се вижда но сайта не ми позволяваше да кача снимка директно тук http://prikachi.com/images.php?images/770/8649770l.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по размерът му, диодът според мен трябва да е някъде от високо-амперовата захранваща част на усилвателя. Пробвай на негово място да запоиш един 5А шотки диод

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е диода който е вързан обратно на захранването за защита от обръщане на полюсите но е здрав въпреки ще изглежда потресаващо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да захраниш платката с компютърно захранване (примерно) и да проследиш веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде схеми на самата букса и усилвателя че досега рових нищо не успях да изкарам..

Пп;Как да го захраня с компютърно захранване трябва да е закача пак на колата

Редактирано от kuhak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми с компютърното захранване бе, да си извадиш платката на усилвателя и да седнеш спокойно да я мериш на бюро. А за схемата на буксата към суб-буфера, ще ти извадя номерата на пиновете, цветовете на кабелите и кой за какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сряда ще меря че не остана време приключих работа а утре ще пътувам до София.. Ще чакам да ми дадеш и буксата и съм много благодарен

Пп;иначе имам 4тес-а с който мога да е захраня не е проблем,ще се опитам да съживя този усилвател и ако не успея ще търся такъв ..

Редактирано от kuhak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам да ми пратиш буксата и го захранвам с тесовете и ще му пусна ниско честотния сигнален генератор и да видим кво прави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

180679369.gif

 


Пин 1 - Line input Rear Right

180679372.gif (0,35 кв.)


Пин 2 - Line input Ground

180679373.gif (0,35 кв.) 


 Пин 3 - Line input Rear Left 

180679374.gif (0,35 кв.)


 Пин 5 - CAN low

180679376.gif (0,35 кв.)


 Пин 6 - CAN high

180679377.gif (0,35 кв.)


 Пин 9 - Switched Positive to Apmlifer

180679371.gif (0,35 кв.)


 Пин 17 - Rear Left Output +

180679378.gif (1 кв.)


 Пин 18 - Rear Left Output  -

180679379.gif (1 кв.) 


 Пин 20 - Rear Right Output +

180679370.gif (1 кв.)


 Пин 21 - Rear Right Output -

180679380.gif (1 кв.)


 Пин 22 - Ground

180679375.gif (2,5 кв.) 


 Пин 23 - Permanent Positive

180679381.gif (2,5 кв.)


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ми трябва нов усилвател.. Процесора е свършил курса ..явно предишната собственичка е обърнала +и- друго обеснение нямам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте,нов съм в форума и моля за помощ.Имам Ауди а3 8п 2004,взех колата от авто къща с касетофон и си купих концерт.След смяната свирят само предните колони.Колата има буфер,но нито той нито задните колони свирят.Отзад на концерта трябва да вклуча 3 букси(нямам чеинджър,мулти волан) а аз имам две букси-захранване и предни колони.Третата букса е срязана и имам 6 кабела за който нямам букса и незнам как да ги свържа.Може ли някой да ми каже кой цвят кабел къде да го свържа също така не ми светят и копчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, jorosofrost написа:

Можете ли да ми дадете снимка или да ми кажете кой кабел на кой пин е .Прикачам снимка за да видите какво се случва

 

viber image 2019-02-26 , 07.46.48.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много наистина нямам думи колко съм щастлив,свързах всичко както ми казахте и всичко заработи.Спестихте ми много нерви и пари.Благодаря!!!!

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте, понеже имам същия проблем, някой знае ли къде най близо може да отида да ми го оптави? Живея в г. Костинброд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...