Jump to content

Смяна на тампони на заден мост при B4


Recommended Posts

King Tony е ИНСТИТУЦИЯ :hilezh:

И не само!

Като вляза в магазина им, излизам материално беден но душевно богат :dance:

Ако направиш един "по-така" чертеж,с който да се отиде при стругарИН....

Скоро :)

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направиш един "по-така" чертеж,с който да се отиде при стругарИН....

колко приблизително като цена ще ми излезе при стругар тоя инструмент ... грубо така... като хора от бранша

да знам ако ми каже няква космическа сума да го перна със средниОТ пръст по челото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Kakво значи "по-така"? Виж пост #13 и пост #22!

Ти да не искаш спецификация и работни чертежи на всеки един детайл по ЕСКД? :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че чертежа си е много добре, детайлите не са нещо сложно, че да е нужен чертеж "по-така" hilezh.gif

Ето и последствията от чертежите на Владо smile.gif Благодарско Влади bia.gif

5866865H.jpg

5892819G.jpg

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това "специално" ключе дали ще го има в магазини за авто части или подобни такива? Или само в отново "специални" магазини :bia::respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключетата за тръбички ги има в повечето магазини за инструменти. Но ако не се налага сваляне на моста заради непредвидени обстоятелства както при Владо, при смяната на тампоните със скобата, ключето не е задължително да е налично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Колега,евала :flehan:/>,че си се сетил за това приспособление и наи вече за това,че подробно си го описал.Днес и аз изработих едно такова и сега предстои да го изпробвам(наи вероятно в събота),като сменя тампоните ще пиша впечатления,ще кача и снимки.

Редактирано от VBI
НЕНУЖНО цитиране на снимки в поста!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених тампоните на задния мост,за около 1,30ч с приспособлението което си направих по скицата във форума,работи перфектно,тампоните се сменят мнго лесно.Жалко,че не мога да кача снимки(защото съм невежа и незнам как).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не е тук мястото,но знаете ли къде в София могат да ми сменят тампоните на задния мост без да го свалят и колко ще ми струва,че бях питал на 2-3 места и все за сваляне на моста ми говорят .Колата е ауди 80 Б3.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Може ли някой да даде по подробна скица на скобата на Влади че на неговата не виждам някой числа на дебелината на елементите и цилиндъра какъв размер е Благодаря ви много предварително много добра идея е тази скоба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скобата съм я подарил на buzzi и не мога да я замеря вече. 

Тръбата трябва да е дълга, колкото новия тампон+20-30 мм. с диаметър ф85х5.

Липсващите дебелини на горните 2 елемента са свободни. Залагам на 16мм. :)

Дълбочината на изпразването, на същите два елемента е колкото височината на гумата над перифериите на новия тампон.

Ако ми остане време, може да потърся нов тампон и да направя чертеж с точните размери. Другия вариант е Иван (knejata) или Пепи (buzzi) да ти смъкнат от техните скоби, липсващите размери!

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора дано Иван или Пепи дадат точните размери но с нов тампон ще стане да му се вземат размерите А да те попитам от къде се стобиваш със закалената шпилка или и него на струг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности и от мен към Владо. Изтествахме скобата с Иван на моята б4-ка ;) и работи на 6, само че аз съм мноо паласпур, а шпилката беше слабичка и я скИНах :hilezh: , но успяхме да ги сменим. Днес видях темата и му писах на Иван да качи к'вото има като размери, че той не чете много форума  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, че е хубаво освен да е по- здрава шпилката  да е със ситна резба и по- широка гайка ;)

 

ПП: Ачо, постни от другите снимки  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за цапането, но просто да се види скобата от на Влади чертежа в действие... :respekt:

486620_10151469191102235_1939878023_n.jp

 

426427_10151469191372235_1766255445_n.jp

 

559748_10151469192397235_479173021_n.jpg

 

544593_10151469192872235_1199213528_n.jp

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...