Jump to content

Температурни датчици АСЕ


krisaleks

Recommended Posts

Здравейте колеги. 

За какво е температурния датчик, който е под дросела на самата глава, бял за кабелна обувка? Че някой мастар се е забавлявал, от този датчик е взел сигнал и го е докарал до термометъра (изолирах го), ама сега искам да разбера за какво е този датчик и къде да му търся кабелната обувка с кабела за да ги възстановя. 

Датчика за температура на водата (кафявия, с маншона) ми е малко странен (странен защото някой е бъзикал и там). буксата е пред пълен разпад, (ако някой зная от къде та си купя нова?), самия датчик е с 3 обувки, буксата и тя е за 3, от 4 възможни. Обаче при датчика 3тата обувка е свободна, а при буксата е 4тата, и се получава едно разминаване. Ако някой ми каже правилната подредба на обувките в буксата ще съм много благодарен. 

 

Колата е Купе 93та с АСЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този датчик не се използва.Имам го същият на това място и няма кабел към него.Другият датчик оригинално е с четири пина.При теб вероятно е сменян и за това е с три пина,което не е проблем.Аз също съм го сменял.Наистина буксата след толкова години има склонност да се разпада и нова едва ли се продава.Важното е да не са объркани кабелите по нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли по някакъв начин да замеря големи датчик? Пробвах с мултицит, ама не ми се получи, в нито едно положение не неправи верига (пробвах на съпротивление и на сигнала).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест, в домашни условия не мога да си го замеря. Ще го сверя с допълнителен уред, ппц отговоря с този за маслото, ама за по сигурно ще го проверя. 

Все още не мога да си изясня що за кретен трябва да да си да пуснеш кабел (за 2метра разстояние от датчика до уреда е наден 3/4пъти), да стопиш дупка в капака на бушоните за да мине кабела, и да го вържеш по най- левашкия начин за уреда. Не мога да си изясня и идеята му, при реални 60 градуса показва 120 на уреда. Не мога да се успокоя още онзи ден тая стрелка като хукна към 120 още на 5-тата мин след паленето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти споделя,че на мястото на този датчик под дросела съм завивал механичен манометър да меря налягането на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Този датчик е за температурата на маслото и понеже комбинирания датчик (големия с 4-те пина), най-вероятно не работи и на някой преди теб не са му се давали 85 лв. за нов, е пуснат този допълнителен кабел за да има някакви показания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, правеше каквото си поиска. Смених го, почистих километража и всичко си е точно, абсолютно всеки път от близо 2 месеца. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, marian990 написа:

Този датчик е за температурата на маслото 

Датчика за температура на маслото е над масленият охладител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 4.06.2016 г. at 17:39, veselin velchev написа:

Цитиране на предходно мнение!

%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%87%D0%B8%D0%BA%20%датчик, темература на маслото SWAG 30 93 3825 Audi 80 Sedan (8C, B4

%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%87%D0%B8%D0%BA%20%

датчик, налягане на маслото STANDARD 53903 Audi 80 Sedan (8C, B4) 2.0
 
 

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...