Jump to content

проблем с радиото


koceg

Recommended Posts

Здравейте,тука от едно известно време на радиото не са ми активни последните станции,само една и това е.

post-7046-0-13962200-1456082522_thumb.jp

 

Проверих за грешки,излиза ми тази:

post-7046-0-77187800-1456083083_thumb.jp

 

Отзад в багажника на аванта в ляво до стъклото има един антенен усилвател ли какво е там,влизат 6 букси,извадих ги,напръсках ги със спрей,няма разлика.Отделно и като изляза изван града и радио като цяло нямам.В този усилвател ли е проблема,или кабел прекъснат има,благодаря за съветите предварително.

 

post-7046-0-13962200-1456082522_thumb.jp

post-7046-0-77187800-1456083083_thumb.jp

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен имаш кофти сигнал от антената,на мен в софия го прави на две три станций но за малко докато си приеме по добър сигнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената нали е на стъклото в багажника отляво залепена,от този усилвател излизат от едната букса 3 кабелчета,и са запоени за антената на стъклото,казваш може там да е проблема,освен да ги презапоя наново да видя нещо ще се промени ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а загледал ли си се да не е прекъсната някоя жичка от тези на стъклото,обикновено нагревателите ги късат на мивките при миене а антената е същата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,прав си,ще ги проверя внимателно тези жички на стъклото,наистина може и да е прекъсната някъде.Благодаря за съвета.Просто това радио работеше преди,така че е желателно да го оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах жичките,на едно място ми изглежда прекъсната,трябва да го видя с лупата.Питах тука из града,като цяло никой не оправя такива антени ,които са на стъклото залепени,даже казаха,че тези усилватели често сдавали багажа,така че ще взема друг усилвател и ще пробвам.Жичките явно засега няма да се занимавам с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Взех друг усилвател,сложих го,последните станции пак не са активни,всичко е същото,явно усилвателя е здрав,ако някои има идея от какво може да е,или антената как да проверя дали е здрава,или някакви настройки,моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако антената ти е прекъснта (линията инкрустирана в стъклото) можеш да вземеш сребърен лак (5-6 лв. в конрад) и да възстановиш прекъснатото. Този лак е като този за нокти, но с тази разлика че е токопроводящ. Мой съвет е преди да мацаш да залепиш тиксо от двете страни за да не направиш много дебела линията защото четката на лака е сравнително дебела и оставя дебела диря и не е естетически издържано, но ако предварително облепиш ще стане нееазличимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета,ще търся прекъснато по антената,да видим,то на аванта на лявото стъкло в багажника е антената за радиото,и се вижда,че влиза в усилвателя,на дясното стъкло пак ли е за радиото?Има ли и още радио антени някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравей, колега. 1-2 годинки след твоя проблем се оказва, че и аз имам абсолютно същия проблем. Ще кажеш ли дали реши по някакъв начин нещата и как. Ужасно дразнещо е това да нямаш радио или да имаш една станция, която изчезва често често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей колега ,еми така и не намерих решение за този проблем,така си и остана,с този лак който колегата писа,така и не пробвах,понеже после се загледах ,стъклото отгоре има слънцезащитно фолио,и антената е под него,не мисля че може да се е прекъснала под фолиото.Бях го забравил този проблем,освен да пробвам с лака,сега като се замисля може на автомивките като мият колите вътре и да са прекъснали антената под фолиото от натискането с гюдерията,както каза колегата по-горе.Ако намериш другаде проблем или решение колега,сподели тук,благодаря.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,сега се сетих,като си на радио и не са ти активни станциите,горе в ляво мисля че беше,пише MEMORY,там съм си запеметил всички станции в града,и като карам,просто  слагам списъка с запаметените станции,там са всички,и оттам си сменям различните радиота.Малко е играчка,ама засега е така.Добре ,че ми напомни за този проблем,бях го приел за даденост и бях свикнал с него,бях го забравил,като се прибера в бг ще се занимая пак малко с него,че отсъствам сега известно време,току виж с тоя сребърен лак като пробвам,може да се окаже там проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега четейки разбирам че и аз имам проблем с радиото. Аз като си запаметя там радиата ми ги пази известно време след като загася колата и после изчезват. Мислех го за нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 8/24/2018 at 23:16, koceg написа:

Колега,сега се сетих,като си на радио и не са ти активни станциите,горе в ляво мисля че беше,пише MEMORY,там съм си запеметил всички станции в града,и като карам,просто  слагам списъка с запаметените станции,там са всички,и оттам си сменям различните радиота.Малко е играчка,ама засега е така.Добре ,че ми напомни за този проблем,бях го приел за даденост и бях свикнал с него,бях го забравил,като се прибера в бг ще се занимая пак малко с него,че отсъствам сега известно време,току виж с тоя сребърен лак като пробвам,може да се окаже там проблема.

Колега, аз съм направил същото нещо. :D До някъде решава проблема, но някак пак не ми допада, защото на някои станции сигналът пак ми се губи и прекъсва, за извън града да не говорим. Отделно и автоматичното търсене на станции не ми работи, трябва сам да цъкам стотици пъти до следващата станция. Същата грешка имам и аз като теб и почвам да си мисля, че е някъде по кабелите от антените до усилвателя. Да не би да има повече от един антенен усилвател, на дясното стъкло също има антена на стъклото и кабелите от нея не съм проследил къде отиват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дясното стъкло не съм ги следил къде отиват кабелите.Явно при теб е точно същото като при мен.Не съм се занимавал напоследък с това.В града съм основно напоследък.Ако намериш решение,ще се радвам да споделиш.Ако искаш да пробваш с друг усилвател,мога да ти пратя моя за проба.Имам други належащи неща-дюзи и вериги,с тях се занимавам сега,и радиото ще го оставя за по-нататък.Успех,дано намериш причината,но за мен 100% е прекъсната жичка в левия прозорец от автомивките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги, реших да споделя как се справих с липсата на радио, пък дори моят случай да единствен, защото се съмнявам някой да има същия :)

От 7 години, тоест от както имам колата нямам радио, тук-там някоя станция в града а след табелата на Бургас пълна тишина. Обиколих всички възможни места на които ми е известно да се занимават с аудио за коли, всички вдигаха рамене.

За късмет попаднах на правилният човек, пак в Бургас. Момчето закачи буксата и направи диагностика, на монитора му излезе грешка с антената. 

Отвори капака в багажника, там зад задният ляв прозорец където е навигацията и усилвателя. Каза, че кабелите странно са събрани в едно и омотани в тиксо, пита ме дали съм правил нещо в тази част. Казах, че не съм и той реши да извади всичко за да провери какъв е този безпорядък. Откри прикачен FM трансмитер който не е част от оригиналната комплектовка на автомобила и няма място там. Не знам италианеца защо е добавил тази китайска хуйня, но след като я майстора я премахна, радиото се завърна с пълна сила :)

Прилагам няколко снимки на бъговата джаджа.

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20210618_154830.jpg

IMG_20210618_154855.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...