Jump to content

Чип на МТМ за Ауди А4 1.8Т АЕВ мотор


Recommended Posts

Продавам чип на известната тунинг фирма МТМ, за ауди А4 1.8Т АЕВ мотор. Чипа е за мощност 193 конски сили (по дебитомер дава ~154g/s делено на 0.8 дава ~193к.с. ). Чипа е свален от компютър с номер по VW 8D0907557 и номер по BOSCH 261203550 /551 и съответно става за компютри със същия номер. Колата, на която е бил не e имала подобрения по хардуеъра, беше със стокова турбина К03-005 и стоковите бензинови инжектори. Вървеше чудесно както на бензин, така и на газ.
За монтажа на чипа е необходимо да се разпои оригиналния чип от вашия компютър и на негово място да се запои цокъл или направо новия чип (за предпочитане цокъл). По желание мога заедно с чипа да дам и нужния за целта цокъл. Монтажа му може да се извърши в повечето сервизи за компютри или мобилни телефони и струва около 10лв. След монтажа на цокъла и чипа е нужна адаптация на имобилайзера.

За региона на Велико Търново, мога да предоставя компютъра с чипа на него за проба за да си прецени всеки дали му харесва как върви колата.

036653379-big.jpg?r=0

036653381-big.jpg?r=0

Цена 100лв

За контакт ЛС, тук в темата или на 0887610141 - Димитър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

До колкото мога да вярвам на китайския ми бустметър е на 0.9, като варира +- една-две десети в зависимост от околната температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Прилагам графика, след измерване на дино с чипа. Колата е Б5 куатро с ревизиран мотор. Мерено е на диното на Инстрой в Бургас:

036897841-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Айде и аз да се отбележа в темата и да благодаря на колегата за чипът който ми изпрати.След монтирането му колата стана доста по силна и приятна за каране и вече над 15к км.нямам никакви ядове.

Още веднъж благодаря на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имам въпрос. Двигателят ми е 1.8 Т , обаче AJL 180к.с абсолютен сток, имам ли файда от чипа, при положение, че търся около 200 коня и не повече от 300Нм. И всъщност при мен би трябвало да е по-мако агресивен, защото моята заводски си е на 0.8 бар с К03-005 ? и дефакто това са и разликите с АЕБ моторите(изключвам някой дреболии) Прилагам една графика, защото по-горе видях колега с много вълнообразна графика и се чудя дали е нормално да е така, и освен това, нормално ли е да имам такъв дълъг и плавен пик на турбото ?

13327475_1251887094821623_2729269145763872879_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чипа, който предлагам, не става за AJL. Приложената по-горе графика, предполагам, че е така "вълнообразна" заради насстройка на софта на диното за изглаждане на тези микро колебания, или по-точно не използването на тази опция на диното.

А твоята графика не се вижда цялата и лично аз не мога да преценя дали е нормално да имаш "такъв дълъг и плавен пик на турбото".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Митака е много коректен пичага

Аз съм се возил в колата му с тоя чип и наистина ми хареса как се държи макар че не съм фен на тия бензинопили

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да похваля и аз чипа след няколко месеца на ползване, колата е като преродена. Пика на турбото много сериозно се осеща на около 3к оборота. 

Много доволно, колегата точен отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравей колега, може ли да си поискам и аз чипче? Колата е А6 АЕБ 98ма на предно.

Редактирано от rear_wheel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чипа е за стария компютър с 5-те букси. Твоята кола щом е 98-ма е с по-новия компютър и съответно чипа не става за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...