Jump to content

Покупка на AUDI A8 2004 - 2005


Recommended Posts

Хахахха, това ме изкефи! Живей за мига, ако ще и всичките си кинти, да закопаш за кола. Няма такава логика, заклевам се. Ако живееш за колата, то няма мисъл, да се жениш и да имаш деца. :hilezh:

Един бивш познат, имаше А8 4.2 кЕмур. В далчната 2009г. Колата беше на не повече от 6 години. Не му се даваха пари и за нафта. Горяла му извън града 15 нафта, а в града 20. А той кара като обезумял, сякаш бърза за някъде. Накрая му се прецака възглавницата и отпред преклекна като немска овчарка и я продаде. Такива коли, не са за всеки. Особено, ако не си от дашните. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега IceHeart! Абсолютно сте прав! Обаче някой хора тук във форума са много твърдоглави и едва ли не ще убедят момчето да отиде и да се "нашие" със един такъв екземпляр. После ще се чуди какво да прави. Явно ще има и втора тема: Продавам Ауди А8 СПЕШНО! [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му правите сметка на човека? Пита, ако му изнася, ше купи. Ако не му изнася - нема да купи.

Най-много да се нагърми с неколко хиляди лева. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе проблема е, че той (Автора) иска да си купи такава! Ако беше чисто нов автомобил и има пари да го купи е супер. Нещастието ще започне като го купи за ниска цена и после започне да "инвестира и ъпгрейдва" въпросният модел. Тогава ще разбере, че е сгрешил ,но ще бъде късно и както казваш: "Най-много да се нагърми с неколко хиляди лева."

Което в днешно време на тежки икономически времена е лошо и нежелателно когато всеки лев е ценен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VIKING_WARRIOR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе, не всички са от масонската секта. Та щом човека си мисли, че за 3 каймета годишно ще кара лимунзина и то на години.... е в жестока заблуда. Вместо да го агитираш му кажи някой разход и цени по твоята новозакупена кошара. Калници, стопове, волани, S-line орнаменти, крушки и тем подобни щуротии дето си купувал. Да си направи човека сметка дали ще му е кисела. Или ще е баш масон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз мое да споделим колко струва възстановяването на гюм 99-то лето в ентри клас левъла а.к.а. А4......

 

и ще го откажа от марката завинаги......бхахахаха......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак покупката на А8 от тея години със сигурност ще раздвижи въображението ти как да правиш повече пари, важното е да си готов за приключения. Мисля, че ако си поставиш за цел да правиш 15/20к месечно няма да ти тежи колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 4 месеца съм с такъв Автомобил. Като кажа,че до сега не съм правил почти никакви ремонти парите си вървят  и далч няма да се мине с 3 К за година и то лева.  

По долу е сметката колко  са  парите общо след покупката Влиза , Газова, Гуми, Застраховки, Винетки , Гориво, Някой датчик, Гарнитури, и някоя дреболия, Обслужване,

 

Като гумите и газовата и застраховките са само "скромната сума " 5700 лева. 

Total costs

 4.711,15 EURO 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/7/2016 at 0:08 AM, IceHeart said:

Хахахха, това ме изкефи! Живей за мига, ако ще и всичките си кинти, да закопаш за кола. Няма такава логика, заклевам се. Ако живееш за колата, то няма мисъл, да се жениш и да имаш деца. :hilezh:

Един бивш познат, имаше А8 4.2 кЕмур. В далчната 2009г. Колата беше на не повече от 6 години. Не му се даваха пари и за нафта. Горяла му извън града 15 нафта, а в града 20. А той кара като обезумял, сякаш бърза за някъде. Накрая му се прецака възглавницата и отпред преклекна като немска овчарка и я продаде. Такива коли, не са за всеки. Особено, ако не си от дашните. :dance:

А ти или някой от тези преди теб да е прочел след "не живееш цял живот"?! Заеби. Сметкаджийска работа цял живот ли?! Като загуби някой лев какво ще стане?! Повече няма да може да си позволи нищо ли?! Що всеки трябва да казва колко мега скъпо е?! Скъпо за един е евтино за друг. Не се заяждам грам. Просто много буквално и сериозно приемате нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/8/2016 at 2:26, loshdancho написа:

Яворе, . Вместо да го агитираш му кажи някой разход и цени по твоята новозакупена кошара.

Това за кошарата, казано от оунър на душегуб е се едно негърче от Бронкс да каже на некой от Лонг Бийч че яко се е преебал да се набута там! :flehan:

Нито мисля да споделям кво съм си купил, нито колко съм дал или какво ми харесва! Винаги се намира некой да ти направи сметката.

Ще се лиша от тва удоволствие, кой квото иска да си купува и да си харчи парите както си иска!

Ама много ви се радвам като почнете да говорите със страх за неква кола и тихо коментирате колко е скъпа за поддръжка ( и затва е кошер), без изобщо да сте имали такава, а само сте чували от познати.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, yavor20v написа:

Това за кошарата, казано от оунър на душегуб е се едно негърче от Бронкс да каже на некой от Лонг Бийч че яко се е преебал да се набута там! :flehan:

Нито мисля да споделям кво съм си купил, нито колко съм дал или какво ми харесва! Винаги се намира некой да ти направи сметката.

Ще се лиша от тва удоволствие, кой квото иска да си купува и да си харчи парите както си иска!

Ама много ви се радвам като почнете да говорите със страх за неква кола и тихо коментирате колко е скъпа за поддръжка ( и затва е кошер), без изобщо да сте имали такава, а само сте чували от познати.

 

Не вади цитат наполовина. Целта не беше заяждане от моя страна. А просто човека да придобие представа за цената на билета за влака дето гони, щото като новособственик можеш да кажеш кое и колко ти е струвало. А цитата  е" Щом човека си мисли, че ще кара  за 3 каймета годишно лимунзина... и то на години" . 

Това с Душегуба ще го подмина...на мен комплекси не ми създва. 

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2015 за моята А8:
Каско- 1700лв.

Данък- 600лв.

ГО-200лв.

Стабилизираща щанга- 400 лв. (сменя се цялата, когато се износят тампоните й, защото не се продават отделно)

Консумативи- 400лв. (2015 не съм карал толкова, затова съм обслужил веднъж колата през Юли)

Компресор на климатика- около 1500 лв беше, нещо такова.

Биалетки- 100 лв.

Малък термостат- 40лв.

Това е, което се сещам засега.

Та това са разходите кажи речи, не е нещо чак толкова плашещо. Ако ти е на сърце такъв автомобил, просто го вземи.

 

 

Редактирано от Стоян Чанев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каско, гражданска, данък и 1 обслужване са 3000лв. Това са разходите без да я палиш и да я караш изобщо. Само да си я притежаваш, като недвижима собственост.

Вече си калкулираш разхода и залагаш някакъв % (примерно 30%) от него като амортизация и ремонт. Така ГОРЕ-ДОЛУ ще има относителна представа за нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...