Jump to content

Изгоряла бензинова помпа АБК


raffa

Recommended Posts

Здравейте колеги. След дълго търсене попаднах на една А6-ца, АБК мотор. Цената е добра , но работи само на газ. Изгоряла е бензиновата помпа. Какви пари ще ми излезне горе долу смяната на бензиновата помпа и какво да гледам при покупка на подобен автомобил? Благодаря предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двулитров бензинов мотор с мощност 115 коня, са супер умрела работа в това купе, а на гас е още по-зле. Казвам го от опит това не може да върви. а си гори здраво. Бензинова помпа нова китайска до 100лв ремонт 20-30-40лв. според майстора. Гледай цялостното състояние на колата това са коли на 20 години вече и всичко се троши. Ако питаш за колата която си мисля корозия, конвенционална газова много вероятно е дебитомера да е леш от гърмежи и като сложиш нова помпа не се знае дали и как ще зароботи на бензин, лошо състояние кожен салон, насаждан климатрон. 
Не те знам каква кола дириш, но ако не те бъркат изброените забележки и си търсиш кола колкото да я търкаляш на добра цена става, ако мислиш да я възстановяваш по-добре търси друга. 

Редактирано от venciii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря ти колега. Иначе съм се возил в такава кола 115 коня, авант, с газов инжекцион и разлика във вървежа много няма , ако я сравним с мойта( купе АБК, обикновена газова)

Редактирано от raffa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 17 минути, venciii написа:

Двулитров бензинов мотор с мощност 115 коня, са супер умрела работа в това купе, а на гас е още по-зле. 

Колата е за баща ми колега,а той не иска много коне, че данъка щял да е висок. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата с плочка трудно би имала динамиката и разхода на ГИ, но щом ви устройва пазарете.

Редактирано от venciii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам , че е така просто ги сравнявах. Ще разгледам други обяви тогава . Мерси колега :)

преди 9 минути, venciii написа:

Газовата с плочка трудно би имала динамиката и разхода на ГИ

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам такава вече почти осем години. Лично аз съм доволен много. Колата изобщо не е чуплива, мотора също държи на як тормоз. Карам я с обикновена АГУ. Няма гърмежи. Разхода на газ варира от 9 до 17 литра за 100 км, обикновено е около 12. За ежедневна кола - не бих казал, че е "супер умрела работа". Моята няма корозия. Данъка ми е 95 лв., но това зависи от общината и 95 лв са минималната стойност. Бензинова помпа китайска е около 70 лв. Какво да гледаш при покупка - ами каквото би гледал при покупката на който и да е автомобил. Модела няма някакви скъпо-струващи и често-проявяващи се проблеми. Като цяло бих казал, че поддръжката му изобщо не е скъпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...