Jump to content

Върти до откат, не пали (все едно е без гориво) - бензин (само)


e-Audi

Recommended Posts

Здравейте, ако има още някой буден да помогне с идея... не, че утре няма да си отиде при можещ... но ако е възможно просто една бърза онлайн консултация...

Та, карам си, паркирам... нищо и никакви проблеми. След два часа тръгвам да се прибирам... брей... няма запалване на мотора. Върти та се къса, но не пали. Все едно е без гориво. Каква може да е причината?

Не съм имал проблеми с колата до момента. Пали от раз и в най-студените дни... Бензин е, и само на бензин е карана. Моторът е супер, не се чува дори. Не само сега... :)
 

Дано не ви подведа, но имам две съмнения, следвам пътя на логиката:

  1. Първото е, че почти винаги до сега съм я държал с повече от половината пълен резервоар. Само преди два дни ми се наложи и карах докато ми светна лампичката за гориво. Но днес при първото ми излизане (след тогава) си я заредих.
  2. Второто е, че като се качих, когато стана проблема, врътнах ключа - мислих, че е запалила, защото почти винаги не се чува мотора като работи на място, пуснах си късите, радио, климатроник... и след около 5-6 минути включих на задна да излизам, когато разбрах, че тя изобщо не е била запалила... проблем с акумулатор нямам - върти здраво.

Пoвече за колата - мотор 1800cm3 турбина чист бензин (поради тази причина карам и само коли на бензин, за да нямам проблемите на дизелите).

Ще се радвам ако някой може да напише повече за евентуалната причина за не-паленето, на иначе безпроблемния до момента автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети си грешките с VCDS, няма как да се разбере иначе от къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 09/03/2016 at 22:47, VBI написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Да, това и мисля утре да направя най-напред... с "можещия" :)
Ако някой може да ме насочи в Пловдив за компютър?
Казаха ми на бул. Южен...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах един познат на гости и той по същия начин.Изчистиха грешките и запали.При него единствено топлиния датчик беше дал фира но доколко той има връзка с това палене при бензинов мотор идея нямам.

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене се получи почти по същия начин, ама в движение. както си житках и угасна.... Няма палене. След като се заслушах, установих, че бензиновата помпа изобщо не върти. При мен задължително преди палене подкачва. Така, че дай на контакт и се заслушай за помпата. С това мога да съм полезен аз.

Редактирано от MOON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи входящият маркуч на бензина и виж дали има налягане на горивото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензинова помпа или датчик колянов вал,помпата не се лови с диагностика,но се проверява лесно от човек който знае какво прави.

Провери си и бушоните за всеки случай

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата е свалена и утре търсим друга , тази е блокирала не е изгоряла ама не става , мъчих я сега паднаха няколко като медни парченца ама не мърда . Дайте акъл помпа от кой друг двигател също става ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1.8  20v  май е същата,но при положение че се намира помпа от 1.8т за 30-40лв и 5 минути търсене, не си струва да се търсят заместители

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен датчика за температурата беше свършил и даваше че е постоянни -10 до -15 градуса и поддавайки много гориво я давеше. Пробвай да стуснеш с клещи малко маркуча за гориво ако така запали все едно нищо й няма виж как са ти температурите на компютъра където ги дава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема, ще споделя и аз какво става при мене.Двигател 1.8 Т работи отлично почти не се чува.Карах преди 1,9тди, и още се бъркам.Натискам по малко педала на газта при потегляне и често гася колата......Ако веднага почна да въртя да запали отново -върти ,но не пали.Пробвал съм да въртя стартера 10-20сек и почва да припалва малко по малко аха аха да запали,но не..........Научих и чалъма.Паля 1 цигара и чакам-даже за застраховка излизам от колата и я заключвам:))))))))След няколко минути влизам въртя и пали от раз.Един диагностик каза да сменя датчика на Хол.Много грешки показа диагностиката.Друг казва недей пипа там;)Не знам дали другите проблеми са свързани с това,но ще споделя.Когато покарам повече от половин час -тогава изведнъж датчика за охлаждащата течност почва да показва,иначе си стои не мърда.В даден момент включва стрелката на таблото и показва 90 градуса.След като покарам час стрелката на километража почва да се шашка.Започва да рязко да се отклонява и спира да отчита,спира отчитане и на изминати километри..Прибирам се гася колата,след няколко часа примерно ми се налага да тръгна за някъде-всичко си работи,но датчика за охлаждане пак не показва:)))))Моя майстор казва ,че трябва да видим дали някоя маса не прави проблем,но все не остава време да почнем да ровим........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не правя друга тема...
Предполагам има разлика в помпите за предно и куатро...мисля и моята е заминала след като днес сутринта запалих и след 10сек пуснах климатика да размразява и колата угасна и нямаше палене. Надявам се е съвпадение това с климатика и няма връзка със случилото се...

Редактирано от v1per
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

,

ЗДРАВЕИТЕ ИМАМ Следния проблем давам на контакт чека не свети и колата не пали СаЩо така не ходи ток до помпата след езветно време давам на контакт светва си чека и всичко е ок помпата трагва от какво 

може да е това

Редактирано от Данаилкунев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симптоми на проблем с релето което захранва компютъра , същото захранва и помпата. Не дава грешки защото е преди компа, реле 30 при повечето бензинови мотори , струва от 5 до 30лв ново или презапояване. Колега пишете какъв е двигатела.

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Мойта кола въртеше до откат ,но не можеше да запали,проверих всичко бобина,свещи,гриво ,филтри и.т.н,всичко си беше наред,а между другото акумулатора ми е 91Ан,и накрай реших по стария метод,почерпих карбуратура със бензин и запали от раз !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.03.2016 г. at 23:41, e-Audi написа:

Здравейте, ако има още някой буден да помогне с идея... не, че утре няма да си отиде при можещ... но ако е възможно просто една бърза онлайн консултация...

Та, карам си, паркирам... нищо и никакви проблеми. След два часа тръгвам да се прибирам... брей... няма запалване на мотора. Върти та се къса, но не пали. Все едно е без гориво. Каква може да е причината?

Не съм имал проблеми с колата до момента. Пали от раз и в най-студените дни... Бензин е, и само на бензин е карана. Моторът е супер, не се чува дори. Не само сега... :)
 

Дано не ви подведа, но имам две съмнения, следвам пътя на логиката:

  1. Първото е, че почти винаги до сега съм я държал с повече от половината пълен резервоар. Само преди два дни ми се наложи и карах докато ми светна лампичката за гориво. Но днес при първото ми излизане (след тогава) си я заредих.
  2. Второто е, че като се качих, когато стана проблема, врътнах ключа - мислих, че е запалила, защото почти винаги не се чува мотора като работи на място, пуснах си късите, радио, климатроник... и след около 5-6 минути включих на задна да излизам, когато разбрах, че тя изобщо не е била запалила... проблем с акумулатор нямам - върти здраво.

Пoвече за колата - мотор 1800cm3 турбина чист бензин (поради тази причина карам и само коли на бензин, за да нямам проблемите на дизелите).

Ще се радвам ако някой може да напише повече за евентуалната причина за не-паленето, на иначе безпроблемния до момента автомобил.

Ако имаш аларма,провери дали изключва,иначе няма да запалиш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...