Jump to content

ГУМИ ДЖАНТИ !!!


djkoce

Recommended Posts

Имам едно питане към хора които са имали подобна дилема и са намерили решение на проблема. Става въпрос за това че искам да сложа еднакъв размер джанти 18 но предните са 8J задните 9J. Въпроса ми е мога ли да ги карам с еднакви гуми или да ги комбинирам така че да докарам обиколката до минимална разлика (тя и в момента не е голяма разликата е 1см в обикилка ). Колата е AUDI A6 quattro 3.0 TDI. Мерси предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е това а дали 1J ще окаже голямо влияние на височината на гумата защтото задните са 1J по-широки 

иначе и предни и задни са ми 245/40/18

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ако може и аз да попитам. Сега съм с 225/55/16. Имам хубави джанти 18-8g. Дали ще е проблем да сложа 245/45/18 вместо препоръчания 245/40/18. С нормално окачване съм и знам, че калкулатора за гуми не го препоръчва. Просто питам дали някой е пробвал с този размер. Иска ми се малко по-високи гуми. 235/45/18 който птговаря нямя голям избор на гуми.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех това да е компромиса но не намирам такива континентал. Решил съм да е тая марка за летни. Имат 245/45/18 но ме убеждават че колата не ги поемала. Били само за олроуд. Ако съм сложел тях нямало да мога да завивам. Затова питах дали някой е карал с тях и дали има проблем. За мен е по- важно да вози конфортно отколкото вида

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. искаш да разчекнеш задните гуми на по-широка джанта? Къде е смисъла? Тия а6-ци верно станаха новия голф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги

някой слагал ли е на 19 джанта гума 265/35 вместо стандартната 255/35?

Онлайн калкулаторите казват че това е позволен размер но все пак ме интересува реален опит:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа, карам от близо година с 245 / 45 / 19 и не опира при никакви обстоятелства.

Колата е с нормалното окачване, ето снимка да видите как стои.

Аз лично по-малка джанта от 19-ка вече на колата си няма да сложа.
 

213311.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

245/45/19 калкулатора дава 49 мм разлика. Не посмях да сложа друг размер и взех препоръчания 245/40/18. Монтирани са на джантите но в неделя ще ги качвам на колата. Дано да не друса много.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dan4ote, предното стъкло има фолио със 100% uv защита, не е затъмняващо,

но понеже не влиза светлина през другите и то така изглежда.

 

Относно гумите, аз лично решиш че ще прежаля разликите в показанията на километрите,

които при този размер са като караш със 100, километража показва 92.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме заговорили за разлики...как си обяснявате факта, че с гуми 225/55/16 (стандартен размер) има разлика от 4 км. (до около 100км./ч.) и повече от 10 км. след 200 км./ч.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, AStamenov написа:

Разликата в километрите е право пропорционална, на 100 км е 8,7 км, на 200 е 17,4 и т.н. Не виждам само защо е недупостимо. 

Колега,намери си калкулатора за гуми,в сайта на маргел го има и там му задай оригиналния размер и такъв който искаш да слагаш и ще ти изписва разликата и допустимата стойност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...