Jump to content

Предложете човек/място за чип тунинг.


Recommended Posts

Колеги,

 

Притежавам А4 2.TDI 140 B7. Като я взех със смяната на ремъци, масла и т..н. реших да избуша катализатора и да я чипна, за да се порадвам на максимума мощност на този двигател. 

 

След премахването на катализатора и слагането на чипа двигателя реве по-силно(което ми харесва), НО не усещам да върви повече. Сякаш полага усилията, вади звука, но просто не върви по-добре, да не кажа, че май върви по-зле. 

 

Лош чип? Или просто очакванията са ми твърде големи от софтуерния тунинг. Освен това, турбо дупката стана по-голяма, в ниските я няма никаква. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правен от тунинг ентусиаст.

 

Ръчка, предно. Няма графика.

Желанието ми като цяло е педала на газта да стане по-отзивчив, да реагира по-бързо, не ми се чакат секунди до развъртането на турбината. В момента мощността се усеща хубаво след 2300 оборота. Тогава изведнъж се развърта здраво турбината. Гледал съм, че това е постожимо софтуерно. Въпросът е 

 

Къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин за отзивчив педал на газта и да не чакаш секундите за развъртането на турбото е да си купиш атмосферен бензинов мотор от 3.0 нагоре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дал си вероятно над 10 бона за кола и отиваш при "тунинг ентусиаст да я ремапне"? :flehan:

Проблема естествено е в мастера, който не се знае какъв софтуер ти е налял/разбутал твоя. Отиваш при някой кадърен - не е като да няма, и си решаваш проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Пичове, 

 

Колата е правена при Стефан. Явно просто много бързо и свикнах с мощността, а знаете тя никога не стига.

 

Трийте темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...