Jump to content

Скърцане в предницата.


Aeron

Recommended Posts

Здравейте.

Преди дни си купих Ауди А4 Б5 1.8т куатро 1997год.  авант(комби). Сменях предни и задни спирачки(дискове и накладки), биалетки, масла и т.н.

Но има има някъкво адско скърцане отпред  в ляво. Скърцането идва от амортисьорът, стигнах до този извод след като натисках колата точно на калника.

Когато карам по равен път няма проблем, скърцане няма. Но мина ли и през най-малката неравност започва да скърца адски много.

Също така когато колата е в престой и навивам волана, независимо на ляво или дясно скърца отново от същата страна .  Даже и по павирана улица се усеща удряне, метал в метал. Незнам дали проблема е от едно и също място.                                   

 

Мислех, че скърцането ще се оправи като напръскам с разни спрейчета, но уви резултат   няма.

   

Молбата ми е, ако някои се е сблъсквал   с нещо такова да сподели.      Както казах нов съм в тази секта, досега досега карах друга марка и все още ми е трудно да се справя сам с проблема.

                 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.колега със здаве да си го караш.Имах абсолютно същият проблем,почти съм сигурен,че е от долния прав носач.Шарнира е обърнат на горе и трудно стига маслото.Успех

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще пробвам да махна скобичката и да сложа грес, за да  не се стича както маслото.

А като стъпя по павета  се чува едно гадно удряне. Все едно метал в метал. От какво може да е то ? Дали ще е карето..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампони на амортисьора, а за скърцането пак тампони, но може да са на кормилни щанги и на други места, има варианти ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на майстор да я огледа.

Покара я и стигна да извода, че скърцането идва отзад. От някакъв тампон, бил скъсан. Но огледа и отпред и се оказва, че шарнирът на преден долен носач е заминал. Ще се сменя носача и ще видим какво ще стане. Дали си идва от шарнира скърцането или наистина е отзад.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

 

Днес смених предният долен носач с нов. И чукането на метал в метал изчезна, беше разбит шарнирът. 

Но скърцането остана..... Тези дни ще трябва да сменям задните пружини и мисля да сменя тампонът, за който ми каза майстора.

А именно този от снимката.. Но ровя из интернет и не мога да намеря, някакъв номер за да мога да го поръчам. 

 

Ако някои може да помогне с номер за този тампон ще съм му БЛАГОДАРЕН . 

12177797_1770372519858294_495536418_n.jpg

 

****Пиша от друг профил, тъй като забравих паролата на другият. !

Редактирано от ScyterTM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.04.2016 г. at 14:09, ScyterTM написа:

Здравейте отново.

 

Днес смених предният долен носач с нов. И чукането на метал в метал изчезна, беше разбит шарнирът. 

Но скърцането остана.....

Кое скърцане остана, това при въртене на волана на место, или това при преминаване по неравности ?

Питам защото няма как при въртене на волана да ти скърца тампон на задното окачване, това скърцане си е от шарнира .

Сега предполагам е останало само скърцането при преминаване по неравности .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да остана само при преминаване през неравности.

Както казах опред се оказа шарнир, на предният долен носач. Смених го и там вече е ОК. 

Остана другото....чува се от задната лява страна. Утре ще се свалям гумата и т.н за да огледам по-подробно. Имам съмнения, че може и нещо пружината да не е добре. (счупена или дане ляга добре)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен, оказа се че пружината се е счупила  и от там идва проблема. Смених я сега остава и от друга странат да сменя, за да не изглежда отзад като "патка". 

Благодаря на отзовалите се. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...