Jump to content

Проблем скоростна кутия?


roadfucker

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Наскоро си купих а6 3.0тди 2006, но забелязах след това, че когато пуснеш по инерция колата и оборотите паднат до 1200 вместо да свободи или да свали скорост тя остава на тази и почва едно халцане 1200-900-1200 оборота. На диагностика не дава грешки в кутията и параметрите и са в норми. Някакви съвети или мнения какво да се прави?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен за този симптом ми казаха че ми е тръгнал втория съединител,само че при мен съвсем леко се мести стрелката,но пък ми влиза в авариен режим ако не успее да превключи :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше тема по проблема с разисквания на дълго и на широко. Потърси я в раздела, мисля даже е в първите 20-30. Иначе ако помня добре, проблема беше в хидротрансформатора.

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам всеки да си отвори една тема със заглавие регистрационния номер на колата и да си споделя проблемите на колата. Естествено трябва да се отговаря бързо. Нужда от четене на предни теми няма. Тъкмо мислих да пусна една че ми светна лампа на таблото, но долях течност за чистачки и изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега предната тема приключи с ремонт на хидросъединител.... Но нокой от вас не даде коректна оценка, момчето каза в сервиз, че са му го сменили и всичко е ок, но дали е било само това кой знае.... Така че чета аз темите спокойно.

Да колега, като почна пробите от 6та надолу, стигам до 2ра и на всяка си е абсолютно едно и също.

Претрисане няма, превключва идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на празен ход като подеш газ и отнемеш има ли това играене на обороти? Пробва ли да спреш моторчетата на вихровите клапи и дали има разлика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е чест проблем, особено при бмв-тата с  по-голям въртящ момент със същите кутии. В Джемини 4 бяха категорични , после и Стефан каза ,че е хидрото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме засилиха по симптомите, че е хидро ама си викам абе то и блъска я да сменим масълцето и поръчах от EBay дори  ZF LIFEGUARD FLUID 6 , а не ZF LIFEGUARD FLUID 8 щото нямаше кой да ми прави адаптацията ако се наложи и другите дивотии та изкарахме 6 литра старо масло сменихме филтъра измихме хубаво хидро блокът 6 литра ново масълце и колата заспа от тогава. Няма вибрации няма ритане няма нищо.Акъла ми го даде един португалец дето се занимава само с BMW -та и каза че кутията е много подобна на BMW E60 530i и на тях уш била доживотна ама се сменя маслото.. Само ми каза че след 30 000 км е хубаво отново да сменя маслото защото имало и старо останало и след втория път да съм забравял за кутията.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, не е лошо като отваряте такива някакви теми със супер общо заглавие, тип "Проблем в еди-си-кво" и след като после се включат сума ти други колеги търсещи какъв точно е този път проблемът, дали се повтаря, дали е разискван вече и т.н., накрая все пак да споделите какво точно се е оказало и как евентуално е разрешено. Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз за това пиша, че си има теми, в които се обсъждат тия работи ама всеки си купил някъв милионник идва плеска 10 теми за една седмица за най-баналните и стандартни проблеми на разпада си, някой се излъже да му отговори, сглоби колата да върви и ай чау :) И следващия пак отначало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз имам проблем със моята кутия, забива между 3и4 и дава гре6ка P0783. Това е соленоид за превключване между 3и4. Двама майстори вече се произнесоха че е за ремонт, и даже единия каза цена от 3200 лева. Сменят всичко вътре и със 1 година гаранция,  а другия не каза цена. А колата иначе си върви на другите скорости, дайте съвет! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми иди при някой доказан - Коко ги лекуваше тия кутии май виж из темите и да ти даде второ мнение ама тръгне ли кутия са си 2-3хил изваждане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...