Jump to content

Kak се активират дневни светлини на А4 2002г с ВАГКОМ


realprofesora

Recommended Posts

Колеги помагайте, някой който го е правил с ВагКом, да се активират фаровете като дневни светлини. Благодаря предварително. Нарочно не пуснах темата в А4 раздела, понеже смятам че и на другите ще е подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш кодировката за коя държава е правена колата и в зависимост от това, което си избрал може да светят къси, за мъгла или дневни светлини като дадеш контакт. Може да избираш дали да свети и габарит заедно с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я разкажи за тая кодировка, че на моята а6-ца 2002г нищо не стана. Има вариант да се пусне мостче между два пина на ключа за фаровете и тогава ще ти светят късите при даване на контакт, но това не е вариант според мен... да ти пържи постоянно лупите и ксенона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера минава само ако модула Централ Електрик е Хай Лайн и следи за изгоряла лампа. Ако номера му е с буква накрая B, E и F ще стане, иначе ще пусне само габарити!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги започвам с ВАГ-КОМа и ако не стане чак тогава търся хардуерните причини. На А4 има 2 начина за пускане на дневни, не е лошо да се пробват и двата преди да се сменят модули и т.н. Не знам какво е положението с А6, но предполагам нещата да се подобни.

 

И при двата начина първо се отива на “09-Cent. Elect.”:

 

CE.png

 

Първи начин: избира се „Basic Settings – 04”. Появява се следното:

 

BasicSettings.png

 

 

Променя се предпоследната цифра на 1 или 2 или 4 и след това се натиска „Do it!”:
    1 – ако колата е с халогени
    2 – ако колата е с ксенони
    4 – ако колата е с ксенони и задните габарити + плафоните на номера трябва да светят през деня.

Аз съм с халогени и затова съм го сложил на 1. Важно: Само предпоследната цифра, ей!


Втори начин: избира се „Adaptation – 10”. На екрана който ще се появи, най-отгоре се избира „Daytime Running Lights”:

 

DaytimeRunningLights.png


В полето “New value” се слага 1 (ако е било 0) и се натиска „Save”. Забележка: на някои модели този начин не работи - полето се вижда но не може да се промени. Така че първия начин е единствената възможност.

 

Този екран също дава възможност да се намали силата на светене на фаровете през деня. Просто се избира „Daytime Running Lights Dimming (Low Beam)” ако късите са тези които светят през деня или „Daytime Running Lights Dimming (High Beam)” ако са дългите. При мене са късите:

 

DLRDimming.png


Може да се избере стойност от 51% до 100%. Аз лично искам да светят колкото се може по-слабо и затова съм избрал 51%. Харесва ми също че по този начин всяка различна позиция на ключа на фаровете прави нещо различно.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според сайта на Ross-Tech важи и за Б6, само че интерфейса е малко по-различен: http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/audiB6.html

 

Там просто се променя последната цифра от 1 на една от държавите които са със дневни: 2 за Холандия, 3 за Щатите, 4 за Канада, 5 за Дания или 6.

 

Не мога да покажа как изглежда точно този екран на Б6, защото нямам достъп до Б6 Ауди. Ако има колега с Б6 да сложи една снимка на екрана който се появява след като се избере „Basic Settings – 04”.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на колегата за труда да сложи и снимков материал към обясненията :gut: . Това е начина, на Б7-цата ги пуснах по този начин защото нямам отделно копче за тях. Аз оставих да свети и габарита отзад заедно с дневните светлини, за зимата мисля, че е доста полезно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, VBI написа:

 

Аз съм с А4 В7 и съм с отделно копче за дневните, но задните ми габарити не светят с дневните светлини.
Мой приятел има програмата и кабел, но не е наясно с нея, нито пък аз, но доколкото разбирам от снимките, ще трябва да го направя по първият начин, и тъй като съм с би-ксенон, явно ще трябва да напиша 4 или да го сложа на 4 , но кое е това 4? Там което на снимката е с червена стрелка, трябва да стане 00014 ли?

Редактирано от Niko Zombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата го е написал точно и ясно:

"  Важно: Само предпоследната цифра, ей! "

Та онова там с червената стрелка според описанието по-скоро трябва да стане 00045.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Явно аз съм прочел не предпоследната, а последната цифра. И ако наистина трябва да се сменят цифрите отбелязани с червена стрелка /за което моля за потвърждение от знаещите/ трябва да стане 00045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, само че твоето 5-цифрено число може и да не е 00045 - другите му цифри може да са различни. Значи трявба да видиш какво е и да му промениш само предпоследната цифра на 2 или на 4. Другите цифри на числото трявба да останат непроменени, защото те контролират други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, сменя се само цифрата за съответния кодинг. Запиши си старата стойност за всеки случай за да можеш да я върнеш ако се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 10.04.2016 г. at 9:17, CVT написа:

Аз винаги започвам с ВАГ-КОМа и ако не стане чак тогава търся хардуерните причини. На А4 има 2 начина за пускане на дневни, не е лошо да се пробват и двата преди да се сменят модули и т.н. Не знам какво е положението с А6, но предполагам нещата да се подобни.

 

И при двата начина първо се отива на “09-Cent. Elect.”:

 

CE.png

 

Първи начин: избира се „Basic Settings – 04”. Появява се следното:

 

BasicSettings.png

 

 

Променя се предпоследната цифра на 1 или 2 или 4 и след това се натиска „Do it!”:
    1 – ако колата е с халогени
    2 – ако колата е с ксенони
    4 – ако колата е с ксенони и задните габарити + плафоните на номера трябва да светят през деня.

Аз съм с халогени и затова съм го сложил на 1. Важно: Само предпоследната цифра, ей!


Втори начин: избира се „Adaptation – 10”. На екрана който ще се появи, най-отгоре се избира „Daytime Running Lights”:

 

DaytimeRunningLights.png


В полето “New value” се слага 1 (ако е било 0) и се натиска „Save”. Забележка: на някои модели този начин не работи - полето се вижда но не може да се промени. Така че първия начин е единствената възможност.

 

Този екран също дава възможност да се намали силата на светене на фаровете през деня. Просто се избира „Daytime Running Lights Dimming (Low Beam)” ако късите са тези които светят през деня или „Daytime Running Lights Dimming (High Beam)” ако са дългите. При мене са късите:

 

DLRDimming.png


Може да се избере стойност от 51% до 100%. Аз лично искам да светят колкото се може по-слабо и затова съм избрал 51%. Харесва ми също че по този начин всяка различна позиция на ключа на фаровете прави нещо различно.

 

Колега моята кола е ауди а4 б7 2005 год имам би xенон и дневни светлини обаче дневните светлини не светят . Крушките са здрави  помогнете как да ги пусна . 

Може би трябва да се активират със компютър заштото нямам копче за активирана но имам дневни светлини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активират се с компютър по някой от показаните начини. Аз също на А4-ката нямам отделно копче за тях и не светеха, но ги пуснах с ВагКом . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.06.2016 г. at 11:55, Yanko написа:

Цитиране на предходно мнение!

Радвам се! Безпроблемно каране от тук-нататък, и изпитване на още по голямо удоволствие от шофирането на автомобила! :zustimm:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Заиграх се и аз с VCDS и си пуснах дневни светлини на А4 Б7, халогенни фарове. Искаше ми се да се пускат дълги с намален интензитет, обаче не става. Късите тръгват на 51%. Друга особеност - не мога да спра задни светлини през деня. Вероятно модулът не позволява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся в Гугъл. Не обичам преправяне на ел. инсталация, а по този начин активиране на дневни светлини е доста добро решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/22/2016 at 9:41 AM, Пламен П said:

Заиграх се и аз с VCDS и си пуснах дневни светлини на А4 Б7, халогенни фарове. Искаше ми се да се пускат дълги с намален интензитет, обаче не става. Късите тръгват на 51%. Друга особеност - не мога да спра задни светлини през деня. Вероятно модулът не позволява.

 

На Б7-цата и двете неща които искаш не могат да се постигнат само с настройки през ВАГ-КОМа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневни на 51% през късите ме устройва. Таблото на дневни светлини също не свети, само стрелките светят в червено. За задните светлини - явно така ще я карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...