Jump to content

Kak се активират дневни светлини на А4 2002г с ВАГКОМ


realprofesora

Recommended Posts

Само да вметна при Б6-цата дневните се активират не през Basic settings 04, a през Coding 07 и от там се сменя последната цифра на 2(за северните страни).

Сега го тествах. 

Също така липсва опцията дългите да са дневни и да им се намали интензитета описани като втори начин от по горните инструкции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята Б7-ца само с кодировката си пуснах Дневните да ми работят отпред, задните габарити и задните светлини на номера.  със ретрофитнати Би-ксенон съм и кодировката се променя на 00014 ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Колеги имам Ауди а4 б6 2002 нямам сензор за светлина на прозореца. Мога ли само чрез ВАГ-кома да си активирам дневни светлини ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен стана от кодинг 07,чрез смяна да държавата има вариант да се използват фаровете или халогените. А това чрез басикс сетингс 04 не го разбрам нещо или ми излиза нещо друго.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ще обясниш ли подробно как си го направил ?

Мерси!

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Направи ми впечатление че мотори cr 2.0 монтирани на б8 палят буквално веднага, докато моето ексео върти една идея по дълго, сменяйки кодинга да не светват късите при палене мотора стартира веднага. На предишната си кола имах модул, който монтира и на сеата, по никакъв начин не се бърка електрониката, както и сензора за светлина. Номера е да се закачите след модула, цялото удоволствие от автоматиката се запазва, пускате дългите на желан процент, при влизане в тунел веднага се сменят светлините. Сега е лято, но какво правим зимата, когато търсим всеки ампер, късите дърпат доволно ток, акумулатора е ок, но на студено няма да му е толкова добре. Затова избрах и вариянт с модул, предимство за мен е и че не изгарят рефлекторите, на 30 градуса жега колко ли е във фара при задръстване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги, и аз си активирах на б6-цата дневните светлини с халогените за мъгла. Имам и финкцията ауто и сензор на огледалото и сега като е на ауто копчето вечер сама си пали късите и спира халогените. :) Въпроса ми е на б6 имали въриянт като е на дневни да се изключат гъбаритите или те винаги си светят? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Винаги светят. Поне аз на Б7 не можах да ги спра с кодировка. Но пък късите са пуснати на 51% през деня.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

През Coding 07 смених държавата и тръгнаха, но работят само габаритите. Не виждам опция да пусна късите светлини. Някой може ли да ми обясни как става.

През Basic Settings или Adaptation, не става по описания по-горе начин.

Колата е А4 B6 2002 година, AWX, 131 к.с.

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така до колкото разбрах тези които нямат проверка за изгоряла крушка от модула работят по този начин. Аз реших проблема с хубави лед крушки за габаритите.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 14.09.2018 г. at 14:04, drudge написа:

VBI

 

На 14.09.2018 г. at 14:04, drudge написа:

VBI

Здравейте колеги. Поиграх си с vag com 17... четейки този пост. С б7 съм и не мога да разбера защо като избрах през 07coding смяна на четвъртата цифра от фабрично 10031 просто да пробвам примерно на 10041..... не знам какво толкова напраих ами само си смени настройката на 10105. Ужас направо защото сега не мога да върна фабричното 10031. Пробвах всякакви вариации разменяйки предпоследната и последната цифра в кода... трябва да Ви кажа ужас се получи, тъй-като повечето не иска да ми ги запамети и само си сменяше цифрите... дори на 11113 си го смени само... сега за съжаление не мога да върна на фабричното 10031. Някой има ли идея ? Някакъв фабричен ресет ако може да се направи. Или поне на light модула нещо. Моля за помощ колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо объркваш кодировката или не си запомнил правилно твоята. Огледай още един път за коя позиция става въпрос или направо си направи нова кодировка на всички позиции според това, което имаш на колата - със сигурност ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/30/2018 at 0:09 PM, dooms_day said:

 

Здравейте колеги. Поиграх си с vag com 17... четейки този пост. С б7 съм и не мога да разбера защо като избрах през 07coding смяна на четвъртата цифра от фабрично 10031 просто да пробвам примерно на 10041..... не знам какво толкова напраих ами само си смени настройката на 10105. Ужас направо защото сега не мога да върна фабричното 10031. Пробвах всякакви вариации разменяйки предпоследната и последната цифра в кода... трябва да Ви кажа ужас се получи, тъй-като повечето не иска да ми ги запамети и само си сменяше цифрите... дори на 11113 си го смени само... сега за съжаление не мога да върна на фабричното 10031. Някой има ли идея ? Някакъв фабричен ресет ако може да се направи. Или поне на light модула нещо. Моля за помощ колеги

 

Колега, сложи един скрийншот в който се вижда целия екран, включтелни и жълтия балон който обяснява коя цифра от кода какво контролира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Пробвах по посочения начин да включа габаритите като дневни с vagcom обаче не става при мен, дайте съвет преди да режа кабелите. Колата е б7 2.0 тфси, нямам лонг кодинг в централ електрик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 02/07/2016 at 20:15, mishleto написа:

моята Б7-ца само с кодировката си пуснах Дневните да ми работят отпред, задните габарити и задните светлини на номера.  със ретрофитнати Би-ксенон съм и кодировката се променя на 00014 ;)

 

Колега дай един скрийншот на това което сменяш, ако не ти е проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото си го кодирал за Канада. Виж жълтия балон какво ти казва, не слагай кодове на посоки. Последната цифра трябва да е 1 или 2. Ако е 4 значи е Канада.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм си сложил DLR модул, който ми пуска дневните светлини от дългите обаче отзад нямам габарити. Има ли как да се включат през ВАГ КОМ през деня, когато не съм пуснал фаровете отзад да ми светят габаритите?

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си включиш дневните през ВАГ-КОМ ще ти светят и задните габарити. Но тогава пък ще имаш и втори дневни през късите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

опитах това с coding, при мен е 00101, сменях последната цифра на 2 за скандинавия или 3 за сащ, но светват само габаритите.

 

А в adaptation не мога да правя нищо, на всеки канал казва Not available.   Защо така?

 

а4 б6 2002

Редактирано от quаttro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...