Jump to content

A6 4f Retrofits / насаждане на екстри


N1995

Recommended Posts

Здравейте колеги,

лека полека искам да започна да събирам части за Босе ретрофит.

Колата ми сега е със DSP. MMI 2G high.

Тонколоните са ми ясни, микрофоните и инсталацията горе-долу. Но нещо за усилвателите не мога да намеря информация.

Може ли да ми обясните, каква е разликата между тези 2-та:

59485709_2020-10-26123416.jpg.000fb666f9b436f87024e974148f1f4b.jpg

 

и това за какво служи?

783380482_2020-10-26145338.thumb.jpg.d5789ad8642cb9d97f1726902922f757.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mihailks: слушал ли си bose в 4F спрямо твоето, виждахме се с един колега с DSP и аз не открих при него огромна разлика, с изключение на колоната под предното стъкло и surround малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, не съм. Но си мислех, че ще има доста разлика. Ще пробвам да намеря някъде да го чуя.

За сега съм взел средите на предните врати. Пищялките, знам че са еднакви при DSP-то и Босето ( което малко ме притеснява. Точно те не ми харесват)

Като цяло точно тонколоната под предното стъкло ми липсва много и от там тръгна цялата идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен си сметни всичко на колко ще ти стъпи като крайна цена и виж дали няма алтернативи, вместо ретрофит на Bose:

1. може твоите колони да са се предали - pe6koo ги ремонтира

2. може да се замислиш за афтърмаркет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай:

- първо прекалено голяма играчка

- за парите които ще набиеш няма да получиш и 50% повече звук. Да не кажа, че може и нищо да не получиш :)

- послушай OvivO и си смени говорителите

 

п.с. За мен лично това BOSE свири по-зле от колкото стандартното озвучаване в предишното купе C5.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм слушал в C5 стандартното, но BOSE-то за мен си свири доста прилично като за сток система.

Зависи с какво сравняваш - на повечето коли, особено от времето на 4F - сток са супер чекии аудио системите откъм звук. 

Много зависи и какво пускаш, разбира се, ако изпържиш mp3-ки на audio cd - няма да е толкова добре. 

Но за ретрофит - едва ли си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо чуй някое Bose и тогава се занимавай. Мойта е с Bose - от моя опит - чисто субективно -  свири малко по-добре от Concert  в A4 B6, малко по- зле от Dynaudio във Phaeton и доста по-добре от Dynaudio в Tuareg 2020.  Така че бих казал - въпрос на вкус/ уши. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zdrash: и без това мислих скоро да те притеснявам за малко бърз визуален хелп, ще ми е интересно и да видим един диск как свири в двете коли на Bose :) 

скоро, скоро, не знам колко скоро, че все го отлагам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от DSP-то при мен. Особено след като налепих вибро и шумоизолация по врати, таван и т.н звъкът станс една идея по-плътен.

Иначе в а8 д3 босето свири супер, доста по-добре от на 4ф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм в моето не си го чул [emoji41]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с изолацията и аз ще го пробвам.

Иначе на DSP-то си изгърмях басовете на задните врати и ги смених с едни Херц. Разликата беше огромна. Вече има бас колата. Държа нивото на субовете на -3 деления. Към задни +3 деления и бас на +3. Но при едно телефонно позвъняване на сигнал свободно, ми цъфнаха средите, тях както бях написал ще ги сменя направо с тези от Босето да видим, какво ще стане.

Намерих си и кутиите от субовете на Босето. След, като го чуя някъде, ще видя дали да търся Босето оригинални или да си сложа просто някакви. Проблемът, е че суба на Босето е двунамотков на 2 ома, а DSP-то мисля, че са си на 4. Но след, като поизчетох доста форуми, хората пишат, че са нямали проблеми с това и че са доста доволни от смяната (трябва да се изрежат, корите на вратите обаче, че босето имат басрефлекс)

Търся по-ското, по-тиха музика, но качествено да се чува, от колкото дискотека да си правя.

Возих се в едно БМВ Е61 с най-високата им музика, нещо Логик 7 май им се казваше и точно, към такова звучене се стремя. Надявам се Босето да е същото.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно имаш проблемни говорители или наистина задните са били зле, щом чак след смяната им, е дошъл бас. 

Аз слушам супер flat: bass, treble, fade - всичко на нула, и пак си има доволен бас и се усещат ниските, отново зависи от конкретно парче и качество, но и много увеличено си е с добър бас. 

 

Пусни в общата тема за 4F за някой от Пловдив с bose и да се видите, аз, ако идвам, ще звънна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виброто я взех от един сайтовете - "авал" или "авител", шумоизолация потъчвах от ибей с пирамидална структура.

Свга вратите да като пластмасови, не дрънчат на ламарина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално на вратите има две ленти някаква виброизолация нанесена с четка валяк ... пълен смях.

@pe6koo Това ли взе за виброизолация или нещо друго ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги, след б6-цата вече съм собственик на А6 4ф 2.7 тди колата е доста базова и дори нямаше и борд компютър. Та четох тука в темата как става добавянето и си добавих активирах го с ваг кома, от буксата на километража 1ви пин добавих кабел към маса на купето както е написано, обаче уви сигнализацията за течност на чистачките не се маха. Да не би да трябва още нещо да се направи което не съм разбрал? Някой да има някакви идеи? Колата е 2005 година комби 2.7 ръчка с монохромния червен дисплей на километража. 

Благодаря предварително ако някой може да помогне! 😊

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото разбрах колега за С6 се пуска кабел от 1ви пин на километража до маса но уви нищо не се получи индикацията че няма течност си излиза. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не активирах борда пуснах кабела незнаех че има кодировка за сигнализацията. Малко помощ може ли в кой канал се влиза от вагкома и как става? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...