Jump to content

A6 4f Retrofits / насаждане на екстри


N1995

Recommended Posts

Здравейте,няма ли кой да ми помогне малко за това амбиентно осветление,оправих кодинга,смених модулите,първоначално всички тръгнаха и изведнъж  пасажерската лайстна спря да свети.Останалите лампички по вратата светят-всичко работи нормално,само лайсната не свети.Да не е нещо загубила кодинг пак,моля помагайте че ми писна от това осветление вече.Четох колата с Ваг-ком и няма грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, или кабела да е прекъснал някъде, не помня дали можеше да стигнеш до буксата ако се махне лайстната само или се маха и кората. Иначе цялото нещо ново (диода с тунела) беше около 20лв... чисто ново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

58-9лв. клиентска цена са пурите за вратите на бройка.

Щом са работили и изведнъж само едната не свети проблемът е в нея и най-вероятно е изгоряла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно,благодаря за отговора,ще замеря първоначално идва ли ток до диода,ако идва ток до там,ще сменя само него,няма за какво да сменям цялата пура

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,категорично не е от диода,взех нов,свързах го към въпросния кабел и не светна,замерих с мултицет и дава много малко ток -под 1 волт и за това диода от 3 волта не свети,свързах го и към задната лента,която свети и диода светна.Тоест не идва достатъчно ток до самата предна дясна лайсна и не мога да си обясня от какво е това, Модул?    Иначе автър маркет диода светна 3-пъти по-силно от оригиналните и ако оправя този проблем се замислям да ги сменя всичките с такива.Очаквам д ами дадете някакви насоки,къде да търся проблема от тук нататък,ако се сещате нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами идва някакъв много слаб ток до диода,ако е от кабела според мен няма да идва ниакакъв ток,искам да попитам дали предните два модула са свързани по някакъв начин? и дали шофьорския управлява другите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напрежение  под 1 волт може и от пръстите да го докараш. Ако някъде кабела се държи на косъм, също може да ти дава такива резултати. 

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера кои пинове на модула отговарят за амбиентното осветление? другото което ми е странно е,че предишните ми модули на предните врати имат всички пинове,както тези,но с тях лайстните не светят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази екстра ако прочетеш по-нагоре я нямах,взех всичко (модули,кабели,лайстни) от колега от форума,и ги сложих,след което всичко тръгна и работеше/светеше нормално,но установих че модула на шофьорската врата ми прави проблем -не ми вдигаше стъклото след като го спусна до долу.Днес сутринта го смених с друг и всичко тръгна нормално,с изключение на диодната лайстна в пасажерската предна дясна врата,която не свети вече и не мога да разбера защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да го кодирам....забелязвам че като прочета модулите с ваг -ком и ми дава че са за предишната кола,разбрах го по километрите които изписват

 

дали така се прави кодинга?

PassengerMirrorcoding1_zpsbed0ce4d.jpg

Slide12_zps203a3f49.jpg

Редактирано от Nikola_RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Address 52: Door Elect, Pass.        Labels: 4F0-910-793-52.lbl
   Part No SW: 4F0 910 793 B    HW: 4F0 959 792 B
   Component: TSG BF          H11 0040  
   Revision: 00000000    Serial number: ‘re
   Coding: 0001642

 

+0000002 = Interior Door Handle Illumination

+0000008 = Door Warning Lights installed

+0000032 = Lighting Package (Interior Lighting - PR-QQ1)

+0000064 = Lighting Package (Exterior Lighting - PR-QQ1)

+0000512 = Interior Lock Switch installed

+0001024 = Avant (Wagon)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги,завърших проекта "амбиентно осветление на вратите" .Проблемът с несветещата пура на пасажерската врата се оказа изгоряло миниатюрно съпротивление на диодчето на лайснта,самото съпротивление беше скрито в една букса,и едвам го открих-беше мого миниатюрно.Също така смених всички оригинални диодчета с такива от 10 стотинки и ефекта е поразяващ-пурите светят много по-силно и осезаемо по-добре.Светлината е по-ярка и огрява цялата дръжка-ефекта е като на новите коли.Друго да добавя-ако някой реши да си слага тази екстра-не е необходимо да се взимат модули за предните врати-само се кодират старите за 3 секунди.За задните обаче положението е различни-тези с амбиентно имат 4 пина в повече от другите. Корите се изрязват супер трудно,изисква се малко ъглошлафче и прецизна ръка-пласмасата е много здрава.За да тръгне функцията за усилване и намаляне на светлината от ММИ-а освен пускане на екстрата от зеленото меню трябва да се кодира и комфорт модула с ВАГ-ком,за да разбере че вече я поддържа тази функция.Иначе ако не го кодирате менюто си излиза ,ноо не може да се управлява. С 2 думи-ефекта си заслужава само ако смените диодчетата с нови,и също така втори път не бих се захванал да го правя :D

Редактирано от Nikola_RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...