Jump to content

Вода в купето


SIMO

Recommended Posts

Здравейте.

Имам вода в купето . Водата влиза през прага на вратата отпред при пантите. Някак си минава през уплътнението даже си мисля че е под него и на тънка струйка се стича в пасажерските крака от там от наклона отива и към задната част на купето.

Уплътненията са здрави поне видимо разбира се, интересно е че на автомивка не влиза вода а само при обилен валеж.

Извадил съм мокета и кичетата и наблюдавам от известно време.

Изчетох всички теми по въпроса но с такъв проблем не видях някои да е писал .

Проверил съм жилото на предния капак , филтъра за купето, стоповете навсякъде е сухо.

Единствено в предната част на вратата през прага някък си се стича проклетата вода направо в купето.

Моля ви помагайте за да го изолирам тоя теч че не мога да почна да си събирам колата.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теча е от гредата на челното стъкло от пасажерската страна.

Водата влиза от там и после се стича надолу, затова я виждаш да тече от пантите. Само така изглежда, че тече от пантите, защото водата после подлизва и се връща зад уплътнението на вратата и се събира в купето. И това се случва главно при дъждове, защото именно тогава водата бие повече по стъклото и после надолу...

 

Варианта е да свалиш уплътнението на стъклото при гредата, да уплътниш със силикон или си намериш уплътнителя, който се ползва за стопове и да върнеш уплътнението. А още по-добре е ако махнеш защитната лайсна на гредата, държи се на попнитове. Почистваш, уплътняваш и затваряш обратно. Нитовете са скрити под уплътнението на вратата.

 

Погледни тази тема и снимките, за да се ориентираш Теч www.s2forum.com

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А случайно някой да знае дали може да се свали гумената лайсна над стъклото или трябва да се маха целия джам ,че имам същия проблем като колега пуснал темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, mitaka написа:

Теча е от гредата на челното стъкло от пасажерската страна.

Водата влиза от там и после се стича надолу, затова я виждаш да тече от пантите. Само така изглежда, че тече от пантите, защото водата после подлизва и се връща зад уплътнението на вратата и се събира в купето. И това се случва главно при дъждове, защото именно тогава водата бие повече по стъклото и после надолу...

 

Варианта е да свалиш уплътнението на стъклото при гредата, да уплътниш със силикон или си намериш уплътнителя, който се ползва за стопове и да върнеш уплътнението. А още по-добре е ако махнеш защитната лайсна на гредата, държи се на попнитове. Почистваш, уплътняваш и затваряш обратно. Нитовете са скрити под уплътнението на вратата.

 

Погледни тази тема и снимките, за да се ориентираш Теч www.s2forum.com

 

Успех.

колега има логика в това което казваш, ще проверя и дано силикона да свърши работа,

че тези поп нитове трябва да ги разпробивам и после да ги нитя отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само че има логика, провери и ще видиш.

Особенно пък ако си сменял предното стъкло и не е залепено добре самото стъкло.

Още един вариант за уплътнение е лепилото, което се ползва при смяна на стъкла.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих наистина тече от там, стича се от вътрешната страна на уплътнението на вратата и влиза в купето.

Само не мога да разбера уплътнението на колонката трябва ли да е залепено за стъклото като гледам моето май не е и как да го уплътня или залепя без да свалям колонката струва ми се невъзможно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги някой свалял ли е колонката на предния прозорец или направо да го уплътнявам със силикон , помагайте какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Колеги повдигам темата отново.

Пак вода в купето ще полудея вече.

Отново в шофьорските и пасажерските крака е яко мокро.

Напълних силикон м/у колконката и предния прозорец през лятото и до скоро нямаше вода

сега какво стана направо не проумявам. Тапата на жилото си е на мястото , сложих и силикон.

Последно филтъра и около него беше сухо.

От къде по дяволите влиза тази вода моля ви помагайте че , направо незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, след като влиза и при шофьора и при пасажера, значи влиза от две различни места! Да не са ти запушени дупките за оттичане на водата към калниците? Покрай жилото и покрай салонния филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами колега наливах вода по предното стъкло и си изтича отдолу под колата.

да най вероятно влиза вода и от 2 те страни и аз затова напълних между стъклото и колонките със силикон.

и уж теча спря поне със сигурност не течеше след интервенцията.

имам чувство че се мокри само при дъжд а на автомивка не ,но сигурно си внушавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако влезе повече вода и не се оттече бързо през дупките към калниците, ако има там боклуци, може да прелее към салонния филтър и към таблото с бушоните. Не си мисля, че може да влезе покрай стъклото, то е по-нависоко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможен е теч и от уплътнението около огледалото, триъгълната част. Там се събират боклуци, усуква се гумата и после никога не може да изолира нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле тази кола може да тече от 100 места.

За коя триъгълна част говориш колега, те огледалата са на вратата не сана стъклото закрепени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто отвориш вратата триъгълната част на уплътнението, така е направено че като се затлачи няма как да се оправи грамотно. Ефекта е че се стича вода точно надолу и по прага отива в краката. Моето също капе и се чудя какво да го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...