Jump to content

Проблем ММИ / MMI - няма звук като радиото и дисковете работят


bugster

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от няколко месеца имам А6 2007-ма и наскоро ми се случи следния проблем.
Натиснах паузата на дисковете и след това по никакъв начин не тръгна звука нито на радиото нито на уредбата с дисковете.
Доколкото знам всичко е оригинално и не е пипано.
Вади дискове, приема дискове, но каквото и да направя ми дава че са на пауза и без звук. Приема всякакви команди, като да смени песен, диск и т.н.
Радиото също работи без звук, но сменя станции и т.н.
Пробвах с ресет на ММИ с комбинацията от трите бутона и не помага.

Когато съм на диск или радио също не мога да извикам опциите за звука - долно дясно бутонче за опции.


Пробвах с търсачката но нищо подобно не ми излезе. Звънях на няколко сервиза и на Авител (нали те се занимават с озвучение), но никой не е чувал за подобен проблем.

 

Сканиране за грешки ми даде следното.
 

Address 19: CAN Gateway        Labels: 4F0-910-468.lbl
   Part No SW: 4F0 910 468 A    HW: 4F0 907 468 D
   Component: Gateway         H11 0070  
   Revision: 11          Serial number: 13008071138392
   Coding: 6CFE7BC41B2104
   Shop #: WSC 02334 785 00200
   VCID: 275D1D179618CF26F59-8072

1 Fault Found:
00463 - Control Module for Digital Sound Package (J525) 
            004 - No Signal/Communication
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100100
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 155
                    Mileage: 143867 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2016.04.14
                    Time: 18:00:01

 

Моля ако някой е имал подобен проблем да споделя или да даде контактите на сервиз / хора които се занимават с аудио и биха могли да помогнат.

Благодаря :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал същия проблем .

беше ми забил диска на навигацията и след страшни мъки по сервизи в Ауди ми направиха диагностика като установиха че устройството за навигация е забило. Извадиха диска и всичко си дойде по местата.

пробвай да извадиш диска или от СД то извади всички дискове и така .някое уво от веригата на мми е забило и ти прави проблем.

ако не стане води в Ауди 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ката начало си провери с коя версия на ММИ си- ако не си с последната, първата ти работа е веднага да ъпдейтнеш до последна възможна версия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аllessandro - пропуснах да напиша, но това с ваденето на всички дискове го изпробвах и не помага. Вади дискове, сменя си ги, извършва всички операции дори и смяна на песни, само че стоят на 0,00 време и дава че са пауза и мютнати.

Eddie23 - по някаква странна причина не ми дава да изкарам менюто с инфото за версията - просто не е налично. А си спомням че преди време като съм бърникал съм го гледал.

Четох по някакви чуждестранни форуми че може да е някакъв бушон на усилвател и какво ли още не.... Тепърва ми предстои да ровя за още инфо.

п.с. досега съм звънял на 4 сервиза ... промотирани за ВАГ групата и никой не е срещал такъв проблем. Май скоро ще звъня на Порше/Ауди ...... дано там са чували :D:D

Редактирано от bugster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко на изуст му говорите на човека. Грешката е ясна, няма въобще връзка с модула. Хубаво си чел по форумите, провери си бушоните на колата. Ако има изгорял го смени, но гледай да сложиш хубав бушон, такъв китайски от бензиностанция - никога. После, виж отзад буксите на колоната с модули в багажника, там обикновено има много прах и някой път той прави проблеми. Не случайно на половината форум не му работят навигациите :) Контролния модул ти е отзад оребреното ако си комби в дясно, ако си седан в ляво. Виж извади, продухай буксите, вкарай пак, изчисти грешките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18/04/2016 at 13:54, N1995 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Колега - много си прав !!!
Току що се връщам от бърникане по колата и чак сега прочитам мнението ти ... но на базата проба и грешка открих проблема.
Колата е комби и точно отзад отдясно има конзола с бушони. Редичката бушони, която е в по-предна/близка позиция към задната седалка, най-долния е бушон 30А. Не беше изгорял но след повторно вкарване в конзолата му ... О ЧУДО!!  Всичко тръгна по-старому.
Засега не мисля да го сменям просто ако спре отново да го проверя и тогава евентуално да го сменя.
С известно време четене по форуми и проба-грешка си спестих ходене по сервизи и кой знае каква сума.

Отново благодаря за всички мнение и най вече на колегата N1995 !!

Засега считам проблема за решен :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...