Jump to content

Проблем с двигател 1.9 TDI ASZ


123213

Recommended Posts

Колеги имам 2 въпроса

1-вия въпрос ми е следния:

правих преди около половин година основен ремонт, започна да пуши много здраво в синьо и направих основен ремонт, на двигател беше изкривила главата. Оправих този проблем и смених свещите на двигателя и свещите, за подгрев. Смених водна помпа, ремъци, ролки, повдигачи на клапаните общо взето всичко по двигателя съм го обслужил колата е с чип, и когато я запаля и изпушва син пушек и мирише много остро. Може ли проблема с пушенето да идва от капака на двигателя където има клапан за изгорелите газове ?

2-ро въпрос:

Като карам и дам kick down, на педала като стигне 100 120 км/h и ми изключа турбото и трябва да я изгася и да я запаля наново и се оправя?

Редактирано от 123213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчетата бяха ми чистили колектора и турбото и ЕГР клапана за Н75 не съм го сменял но пък ще я закача на ВАГ да видя дали вади грешка на Н75 ако вади грешка може ли да е заминал ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета нищо чудно и двата проблема да ти идват от турбото... виж турбото ти в какво състояние е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпия Н75 трудно ще даде грешка... той се прецаква, така че работи,но неработи правилно и компа го отчита че работи и няма проблем,но е муден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво показа ВАГ като я закачих след като беше забила за пореден път

Untitled.png

 

Прегледах кодовете за грешки и ако съм разбрал правиално

 

грешка номер 18062 - това е за датчик на маслото

грешка номер 17965 - това е за дефектен N75

Редактирано от 123213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...